fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Medikal Cilt Bakımı

İçindekiler

Güzellik Özen İster

Cildin güzel görünmesi herkesin en önemli isteklerinin başında gelmektedir. Fakat sadece istemek güzel bir cilt elde etmek için yeterli değildir. Cilde düzenli bakım yapmak güzel bir cildin olmazsa olmazıdır. Evde yapılacak basit cilt bakımları cildin genç kalmasına yardımcı olmaktadır. Ancak daha etkili çözüm için medikal cilt bakımı hizmetlerine başvurulması gerekmektedir. Medikal cilt bakımı İzmir başta olmak üzere pek çok şehirde yaygın bir cilt bakım yöntemi haline gelmiştir.

Aşırı Güneş Vücudu Yorar

Güneş ışınlarının insan vücuduna hem faydası hem de zararı vardır. Doğal bir D vitamini kaynağı olduğu için güneş ışınları faydalıdır. Her şeyin fazlası olduğu gibi güneş ışınlarının da fazlası vücuda zarar verir. İzmir güneşin yakıcı etkisinin en fazla hissedildiği şehirlerin başında gelmektedir. Böyle olduğu için İzmir’de aşırı güneş ışınına maruz kalan cildin özenli bir bakıma ihtiyacı olabilmektedir. Böyle olduğu için medikal cilt bakım hizmetleri İzmir’de oldukça yaygın bir yöntemdir. Novar poliklinik şubelerinde medikal cilt bakım hizmeti İzmirlilere verilmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulandığında cilt derinlemesine temizlenmiş olur. Ayrıca temizleme işleminin sonrasında vücudun beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olunmaktadır. Vücuttaki kan dolaşımı bu yöntem sayesinde hızlanmaktadır. Hızlanan kan dolaşımı sağlıklı bir görünüm kazanmaya yardımcı olmaktadır. Vücuttaki siyah nokta, akne ve sivilce izlerinin baş düşmanı medikal cilt bakımıdır. Bu yöntem sayesinde vücuttaki leke ve izlerden uzun süreli olarak kurtulmak mümkündür. Cildin yağ dengesi ve nem dengesi cilt bakımı sayesinde düzenlenmiş olmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal cilt bakımında en fazla dikkat edilmesi gereken konu işi uzman olan kişilerin yapıp yapmadığıdır. Novar polikliniğin medikal cilt bakımında öne çıkmasında bu faktör önemli rol oynamıştır. Çünkü Novar Polikliniklerin Karşıyaka, Atakent, Balçova ve Bayraklı şubelerinde medikal cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış personeller vardır. Bu personeller sayesinde İzmirlilere cilt bakımı konusunda uzun yıllardır en iyi hizmet verilmektedir. Cilt bakım işlemi sonrasında uzmanların önerilerine mutlaka uyulmalıdır. Bakım yapılan bölgenin üç saat kadar sudan uzak durması gerekmektedir. Ayrıca cilt bakımı sonrasında sigara içilmesi vücudun dolaşımını olumsuz etkiler. Bu neden medikal cilt bakımı izmir yapıldıktan sonra birkaç saat sigara içilmemesi tavsiye edilmektedir.