fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Medikal Cilt Bakımı

Güzellik Özen İster

Cildin güzel görünmesi herkesin en önemli isteklerinin başında gelmektedir. Fakat sadece istemek güzel bir cilt elde etmek için yeterli değildir. Cilde düzenli bakım yapmak güzel bir cildin olmazsa olmazıdır. Evde yapılacak basit cilt bakımları cildin genç kalmasına yardımcı olmaktadır. Ancak daha etkili çözüm için medikal cilt bakımı hizmetlerine başvurulması gerekmektedir. Medikal cilt bakımı İzmir başta olmak üzere pek çok şehirde yaygın bir cilt bakım yöntemi haline gelmiştir.

Aşırı Güneş Vücudu Yorar

Güneş ışınlarının insan vücuduna hem faydası hem de zararı vardır. Doğal bir D vitamini kaynağı olduğu için güneş ışınları faydalıdır. Her şeyin fazlası olduğu gibi güneş ışınlarının da fazlası vücuda zarar verir. İzmir güneşin yakıcı etkisinin en fazla hissedildiği şehirlerin başında gelmektedir. Böyle olduğu için İzmir’de aşırı güneş ışınına maruz kalan cildin özenli bir bakıma ihtiyacı olabilmektedir. Böyle olduğu için medikal cilt bakım hizmetleri İzmir’de oldukça yaygın bir yöntemdir. Novar poliklinik şubelerinde medikal cilt bakım hizmeti İzmirlilere verilmektedir.

Faydaları Nelerdir?

Medikal cilt bakımı uygulandığında cilt derinlemesine temizlenmiş olur. Ayrıca temizleme işleminin sonrasında vücudun beslenmesine ve yenilenmesine yardımcı olunmaktadır. Vücuttaki kan dolaşımı bu yöntem sayesinde hızlanmaktadır. Hızlanan kan dolaşımı sağlıklı bir görünüm kazanmaya yardımcı olmaktadır. Vücuttaki siyah nokta, akne ve sivilce izlerinin baş düşmanı medikal cilt bakımıdır. Bu yöntem sayesinde vücuttaki leke ve izlerden uzun süreli olarak kurtulmak mümkündür. Cildin yağ dengesi ve nem dengesi cilt bakımı sayesinde düzenlenmiş olmaktadır.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Medikal cilt bakımında en fazla dikkat edilmesi gereken konu işi uzman olan kişilerin yapıp yapmadığıdır. Novar polikliniğin medikal cilt bakımında öne çıkmasında bu faktör önemli rol oynamıştır. Çünkü Novar Polikliniklerin Karşıyaka, Atakent, Balçova ve Bayraklı şubelerinde medikal cilt bakımı konusunda uzmanlaşmış personeller vardır. Bu personeller sayesinde İzmirlilere cilt bakımı konusunda uzun yıllardır en iyi hizmet verilmektedir. Cilt bakım işlemi sonrasında uzmanların önerilerine mutlaka uyulmalıdır. Bakım yapılan bölgenin üç saat kadar sudan uzak durması gerekmektedir. Ayrıca cilt bakımı sonrasında sigara içilmesi vücudun dolaşımını olumsuz etkiler. Bu neden medikal cilt bakımı izmir yapıldıktan sonra birkaç saat sigara içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.