fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Sivilce Lekeleri Tedavisi İzmir

İçindekiler

Sivilcenin Oluşumu

Akne ya da sivilceler, cilt tabakasının ortasında bulunan yağ salgılama kanallarının çeşitli nedenlerle tıkanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Daha sonraki süreçte tıkanan bu bölgelerde bakteriler üreyebilmektedir. Böyle durumlarda insana ağrı veren ve kötü bir görüntü yaratan sivilceler meydana gelmektedir. Sivilcelerin varlığı insana zarar verdiği gibi, sivilce geçtikten sonra kalan iz de insana zarar vermektedir. Etkili bir tedavi için mutlaka tıbbi yardım almak gerekmektedir. İzmir’de sivilce lekeleri tedavisinde hizmet veren kurumların başında Novar Poliklinikleri gelmektedir.

İzmir’de Sivilce Lekesi Tedavisi

İzmir’de sivilce lekeleri tedavisi konusunda Novar Poliklinik uzun yıllardır hizmet vermektedir. Sivilce ve sivilce lekeleri tedavilerinde her geçen gün teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Kimyasal peeling ve lazer gibi yöntemlerle sivilce lekelerinden etkili bir şekilde kurtulmak mümkündür. Sivilce lekelerinde uygulanacak doğru tedavi yöntemi konusunda Novar Polikliniklerinin uzman kadrosu özenle yardımcı olmaktadır. Bunun için öncelikle sivilce lekelerinin yapısı incelenmekte ve uygulanacak tedavi yöntemi kişiye özel olarak belirlenmektedir. Yapılan bu titiz inceleme işlemi Novar Polikliniklerinin İzmir’de sivilce lekeleri tedavisinin en önemli merkezlerinden birisi haline gelmesine yol açmıştır.

Öncelik Sivilce Tedavisi

Sivilce lekeleri tedavisine geçebilmek için öncelikle vücuttaki sivilce ve aknelerden tamamen kurtulmak gerekmektedir. Bunun için özel olarak sivilce tedavileri uygulanmaktadır. Sivilcelerin tam olarak iyileşmesiyle birlikte vücutta kalan izlerin boyutu belirgin hale gelir ve böylece uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Lekelerin kesin olarak tespit edilmesiyle birlikte kişinin cildinin sahip olduğu renge ve lekelerin boyutlarına göre iz tedavisine geçilmektedir. Esmer ciltli kişilerle beyaz tenli kişilerin sivilce lekesi tedavilerinde farklılıklar bulunmaktadır. sivilce lekeleri tedavisi

Sivilce Lekesi Tedavisi Sonrası

Sivilce lekesi tedavisinin etki gücünün artması için tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tedavi sonrasında doğrudan güneş ışığından olabildiğince uzak durulması gerekmektedir. Zorunlu durumlarda güneşe çıkılması gerekecekse doktorların önerdiği koruyuculuğu yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır. Cildin nemliliği için doktor tarafından verilen kremler düzenli olarak sürülmelidir. Bütün bunlar yapıldığı takdirde sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün olmaktadır.