fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Sivilce Lekeleri Tedavisi İzmir

Sivilcenin Oluşumu

Akne ya da sivilceler, cilt tabakasının ortasında bulunan yağ salgılama kanallarının çeşitli nedenlerle tıkanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Daha sonraki süreçte tıkanan bu bölgelerde bakteriler üreyebilmektedir. Böyle durumlarda insana ağrı veren ve kötü bir görüntü yaratan sivilceler meydana gelmektedir. Sivilcelerin varlığı insana zarar verdiği gibi, sivilce geçtikten sonra kalan iz de insana zarar vermektedir. Etkili bir tedavi için mutlaka tıbbi yardım almak gerekmektedir. İzmir’de sivilce lekeleri tedavisinde hizmet veren kurumların başında Novar Poliklinikleri gelmektedir.

İzmir’de Sivilce Lekesi Tedavisi

İzmir’de sivilce lekeleri tedavisi konusunda Novar Poliklinik uzun yıllardır hizmet vermektedir. Sivilce ve sivilce lekeleri tedavilerinde her geçen gün teknolojik gelişmeler yaşanmaktadır. Kimyasal peeling ve lazer gibi yöntemlerle sivilce lekelerinden etkili bir şekilde kurtulmak mümkündür. Sivilce lekelerinde uygulanacak doğru tedavi yöntemi konusunda Novar Polikliniklerinin uzman kadrosu özenle yardımcı olmaktadır. Bunun için öncelikle sivilce lekelerinin yapısı incelenmekte ve uygulanacak tedavi yöntemi kişiye özel olarak belirlenmektedir. Yapılan bu titiz inceleme işlemi Novar Polikliniklerinin İzmir’de sivilce lekeleri tedavisinin en önemli merkezlerinden birisi haline gelmesine yol açmıştır.

Öncelik Sivilce Tedavisi

Sivilce lekeleri tedavisine geçebilmek için öncelikle vücuttaki sivilce ve aknelerden tamamen kurtulmak gerekmektedir. Bunun için özel olarak sivilce tedavileri uygulanmaktadır. Sivilcelerin tam olarak iyileşmesiyle birlikte vücutta kalan izlerin boyutu belirgin hale gelir ve böylece uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Lekelerin kesin olarak tespit edilmesiyle birlikte kişinin cildinin sahip olduğu renge ve lekelerin boyutlarına göre iz tedavisine geçilmektedir. Esmer ciltli kişilerle beyaz tenli kişilerin sivilce lekesi tedavilerinde farklılıklar bulunmaktadır. sivilce lekeleri tedavisi

Sivilce Lekesi Tedavisi Sonrası

Sivilce lekesi tedavisinin etki gücünün artması için tedaviden sonra dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tedavi sonrasında doğrudan güneş ışığından olabildiğince uzak durulması gerekmektedir. Zorunlu durumlarda güneşe çıkılması gerekecekse doktorların önerdiği koruyuculuğu yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır. Cildin nemliliği için doktor tarafından verilen kremler düzenli olarak sürülmelidir. Bütün bunlar yapıldığı takdirde sivilce lekelerinden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.