Göz Altı Işık Dolgusu - Novar Poliklinik İzmir Akne Tedavisi İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Göz Altı Işık Dolgusu

Işık Dolgusu Novar Poliklinik

Göz Altı Işık Dolgusu

Yüzünüze Canlılık Katın

Göz altında bulunan morluklar pek çok kişiyi rahatsız etmektedir. Ayrıca göz çukurluğu da insanlara rahatsızlık veren durumlardan birisidir. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken ilk olarak göz teması sağlamaktadır. Bu nedenle göz ve çevresinin sağlıklı görüntüsü, iyi bir izlenim için oldukça önemlidir.

 

Göz altı ışık dolgusu tedavisi göz çukurluklarını gidermeye, göz altı morluklarını ortadan kaldırmaya ve göz altı halkalarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı yüze ve gözlere canlılık katmak için göz altı ışık dolgusu oldukça yaygın bir tedavidir.  İzmir’de Novar Polikliniği uzman doktorlarıyla birlikte bu alanda hizmet vermektedir.

 

Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Gözaltı ışık dolgusunun içeriğinde çeşitli asitler ve nemlendiriciler bulunmaktadır. Özellikle vücuda enjekte edilen amino asitler, insan vücudundaki proteinlerin önemli bir kısmını oluşturan kolajenin artmasını sağlar. Ayrıca cildin nemlenmesine yardımcı olur.

 

Göz altı ışık dolgusunda temel amaç göz altında bulunan derinin beslenmesini sağlamaktadır. Besin değerlerini kaybeden deri, zaman içinde çöker ve kötü bir görüntüye neden olur. Tedavinin içeriği bu çöküntüyü gidermeye yardımcı olacak bileşenlerden oluşmaktadır.

 

Kalıcılık İçin Tekrar Şart

Yapılan tedavilerde başarıya ulaşmak için genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Ama morluk ve çöküklüğün etkili olduğu durumlarda tedavinin bir kez daha tekrarlanması gerekebilir. Göz altı ışık dolgusu tedavisinin ardından yaklaşık  bir yıl kadar gözlerde çukurluk ve morluk görülmez.

 

Bu sürenin ardından aşamalı olarak rahatsızlık tekrar kendisini gösterebilmektedir. Işık dolgusu tedavisinin birden fazla uygulanmasında sağlık açısından hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda göz altı ışık dolgusu tekrarlanabilmektedir.

 

Düzenli tedaviler sonucunda ışık dolgusunun etki gücü daha fazla artacaktır. Böylece kalıcılığın daha uzun süre devam etmesi sağlanmaktadır.

 

Mavi Görünüm Olmaz

Göz altı dolgusu uygulamalarında karşılaşılan en temel sorunlardan birisi mavi görüntüdür. Tedavide kullanılan bazı asitler bu görüntüye neden olabilmektedir. Tyndall etkisi olarak adlandırılan mavi görüntüye ışık dolgusu tedavisinde rastlanmaz.

 

Bundan dolayı dolgu tedavilerinde pek çok kişi ışık dolgusu tedavisini tercih etmektedir.  Işık tedavisinin ardından oluşan doğal görüntü ve ödem sorunlarının yaşanmaması hastaların bu yöntemi tercih etmelerindeki başlıca etkenler arasında yer almaktadır.

 

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.