fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Göz Altı Işık Dolgusu

Işık Dolgusu Novar Poliklinik

Göz Altı Işık Dolgusu

Yüzünüze Canlılık Katın

Göz altında bulunan morluklar pek çok kişiyi rahatsız etmektedir. Ayrıca göz çukurluğu da insanlara rahatsızlık veren durumlardan birisidir. İnsanlar birbirleriyle iletişim kurarken ilk olarak göz teması kurmaktadır. Bu nedenle göz ve çevresinin sağlıklı görüntüsü, iyi bir izlenim için oldukça önemlidir.

Özel olarak geliştirilen Göz Altı Işık Dolgusu – TEOSYAL Redensity II, göz altı şişlik ve morluk problemlerinin çözümüne yönelik geliştirilmiş tek dolgu maddesi olma özelliğine sahiptir.

Çökmüş gözaltları birçok kadın ve erkeğin estetik sorunlarının başında gelir. Redensity II Göz Altı Işık Dolgusu sadece bu sorunlar için geliştirilmiş bir dolgu maddesidir. Her iki kişiden birinin yaşadığı göz altı torbalanması, çöküklük ve morluk gibi sorunlar genetik kaynaklı olsa da, alerjik reaksiyonlar, alkollü içecekler, kötü beslenme, sigara ve yetersiz uyku gibi faktörler sorunu artıran unsurlardır.

Göz bölgesi septum adı verilen özel bir yağ dokusu ile çevrilidir. Gözün konumunu koruyan bu doğal bariyerde, genetik ya da yaşa bağlı nedenlerle göz çevresinin genç görünümüne gölge düşüren değişimler meydana gelir. Göz altlarındaki torbalanmanın bir nedeni ilerleyen yaşla beraber cildin incelmesi ile yağ dokusunun dışarı doğru itilmesidir. Bazı kişilerde genç yaşlarda bile yapısal olarak torbalanma görülebilir.

Pek çok kişi ise tam aksine göz altlarının içeri doğru çökmesinden, çukurlaşmasından şikayetçidir. Genetik eğilimle ortaya çıkan bu problem ilerleyen yaşla beraber iyice belirgin bir hal almaya başlar. Bunun arkasındaki faktörlerden biri yılların etkisiyle kemik dokusunda yaşanan kayıplardır. Yüzdeki kemikler de bu değişimden nasibini alarak geriye doğru çekilirler ve gözlerin altında bir boşluk, çöküklük oluşur. Bu çöküklük milimetrik bile olsa, ışık eskisi gibi yansımadığı için gözaltında gölgeler oluşur. Bu da morlukların çok daha derin ve koyu görünmesine neden olur.

Göz altı ışık dolgusu tedavisi göz çukurluklarını gidermeye, göz altı morluklarını ortadan kaldırmaya ve göz altı halkalarını azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bundan dolayı yüze ve gözlere canlılık katmak için göz altı ışık dolgusu oldukça yaygın bir tedavidir. İzmir’de Novar Poliklinikleri uzman doktorlarıyla birlikte bu alanda hizmet vermektedir.

 

Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Göz altı ışık dolgusunun içeriğinde çeşitli asitler ve nemlendiriciler bulunmaktadır. Özellikle vücuda enjekte edilen amino asitler, insan vücudundaki proteinlerin önemli bir kısmını oluşturan kolajenin artmasını sağlar. Ayrıca cildin nemlenmesine yardımcı olur.

 

Göz altı ışık dolgusunda temel amaç göz altında bulunan derinin beslenmesini sağlamaktadır. Besin değerlerini kaybeden deri, zaman içinde çöker ve kötü bir görüntüye neden olur. Tedavinin içeriği bu çöküntüyü gidermeye yardımcı olacak bileşenlerden oluşmaktadır.

 

Kalıcılık İçin Tekrar Şart

Yapılan tedavilerde başarıya ulaşmak için genellikle tek seans yeterli olmaktadır. Ama morluk ve çöküklüğün etkili olduğu durumlarda tedavinin bir kez daha tekrarlanması gerekebilir. Göz altı ışık dolgusu tedavisinin ardından yaklaşık  bir yıl kadar gözlerde çukurluk ve morluk görülmez.

 

Bu sürenin ardından aşamalı olarak rahatsızlık tekrar kendisini gösterebilmektedir. Işık dolgusu tedavisinin birden fazla uygulanmasında sağlık açısından hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda göz altı ışık dolgusu tekrarlanabilmektedir.

 

Düzenli tedaviler sonucunda ışık dolgusunun etki gücü daha fazla artacaktır. Böylece kalıcılığın daha uzun süre devam etmesi sağlanmaktadır.

 

Mavi Görünüm Olmaz

Göz altı dolgusu uygulamalarında karşılaşılan en temel sorunlardan birisi mavi görüntüdür. Tedavide kullanılan bazı asitler bu görüntüye neden olabilmektedir. Tyndall etkisi olarak adlandırılan mavi görüntüye ışık dolgusu tedavisinde rastlanmaz.

 

Bundan dolayı dolgu tedavilerinde pek çok kişi ışık dolgusu tedavisini tercih etmektedir.  Işık tedavisinin ardından oluşan doğal görüntü ve ödem sorunlarının yaşanmaması hastaların bu yöntemi tercih etmelerindeki başlıca etkenler arasında yer almaktadır.

 

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.