fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Dudak Dolgusu Fiyat

Dudak Dolgusu Nedir?

Daha dolgun dudaklara sahip olmak, dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek ve dudakların simetrik görünmesi sağlamak için en çok tercih edilen ameliyatsız estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu gelmektedir. Hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde kısa sürede doğal görünümlü dolgun dudaklara sahip olmak mümkündür. Sadece dudakları büyütmek için değil, dudakları şekillendirmek, daha simetrik, daha nemli ve daha canlı dudaklara sahip olmak için dudak dolgusu yaptıran kadınların sayısı hızla artıyor. Yüz hatlarına uygun, abartıya kaçmadan, tecrübeli ellerde yapılan dudak dolguları doğal görünümü ile kişiye çekici bir görünüm kazandırır.

Dudak dolgusu işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Bu sebeple yüz anatomisini çok iyi bilen Novar Polikliniklerinde tecrübeli bir doktor tarafından yapılmaktadır.

DİKKAT!

Dudak dolgusu işlemi öncesinde dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınır. Daha sonra topikal anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır. Dudak dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılmaktadır.

Kişiye özel olarak açılan 1 ml (bir tüp) dudak dolgusu, dudak bölgesinde cilt altına daha önceden kararlaştırılan bölgelere enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması sırasında dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Enjeksiyon işlemi yaklaşık 5-10 dakika içerisinde tamamlanır. Dolgun dudaklar için istenen hacim artışı anında görünebilir.

İşlem sonrasında herhangi bir kanama, morarma olmaz, iğne girişi yapılan yere bandaj vs. gerekmez. Kişi sosyal hayatına hemen dönebilir. Kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Bu uygulama sadece dudaklara hacim kazandırmak için değil, dudaklarda mevcut olan asimetriyi düzeltmek için de sıklıkla tercih edilmektedir. Sadece dudaklardaki asimetriyi düzeltmek amacıyla yapılan bu uygulamaya da simetri dolgusu denilmektedir.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Yaş alımının etkisiyle ciltte yer alan kolajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarı azalır. Dudak dolgusu yardımıyla bu eksiklik giderilebilir. Ayrıca dudaklarının görünümünden memnun olmayan, dudaklarını yeniden şekillendirmek ve dolgunlaştırmak isteyen kişiler tarafından da oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir.

Dudaklarda simetri sorunu bulunan kişilerde bu yöntemle etkili sonuçlar almaktadır. İltihabi deri hastalığı olan kişiler, hamilelik döneminde olan kadınlar ve uçuk problemi yaşayan kişilere dudak dolgusu uygulanması önerilmez. Bu durumlar haricinde fizyolojik gelişimini tamamlayan tüm yetişkinlerde doğal görünümlü sonuçlar elde edilebilir.

Dudak Dolgusu uygulamalarında ortalama kalıcılık süresi yaklaşık 1,5 yıldır. Uygulama sırasında kullanılan hyalüronik asit içerikli kalıcı olmayan dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline geri döner.

Bununla birlikte dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ve kullanılan dolgu maddesinin özellikleriyle, miktarıyla ve kalitesiyle ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dudak dolgusu işlemi mutlaka uzman kontrolünde uygulanması gereken bir prosedürdür. Uygulama öncesinde uzman hekim ile hastanın görüşerek kişinin beklentilerinin netleştirilmesi ve yüz hatları ile uyumlu bir görünüm hedeflenmesi gerekir. Genellikle 10-15 dakika süren işlem hızlı ve kolay şekilde tamamlanabilir.

Dudak Dolgusu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Dudak dolgusu işleminin sonuçları uygulama sonrasında anlık olarak görülebilir. Uygulama sonrasında rahatlıkla rutin hayata dönülebilir. Dudak dolgusu işleminin ardından herhangi bir şişlik veya ağrı sorunu yaşanmaz. Uygulama sonrasında hafif de olsa ödem görülebilir. Hafif ödem iki hafta içerisinde ortadan kalkacaktır. Uygulama sonrasında istirahat edilmesi veya özel bir diyet planlanması benzeri durumlar söz konusu değildir. Yüz görünümüne uygun bir planlama ile gerçekleştirilen işlemlerde hızlı bir şekilde doğal ve estetik sonuçlar sağlanabilir.

Dudak Dolgusu Nasıl Avantajlar Sağlar?

 • Hyalüronik asit içerikli dolgular ile yapıldığından dudaklardaki hacim artışı geçidir. Bu olumsuz bir durum gibi görünüyor olsa da dudakların yeni hacminden memnun kalmadığınız durumda bu dolgular hemen eritilebilir. Yani dudakları eski haline geri döndürmek kolaydır.

 • Cerrahi bir işlem değildir, herhangi bir kesi ve bandaj gerektirmez.

 • Dudaklardaki büyüme etkisini işlem sonunda anında görebilirsiniz.

 • Sadece dudakları büyütmekle kalmaz, ayrıca dudak kontürünü belirginleştirme, varsa asimetriyi düzeltme ve dudaklarda nem artışı sağlanması gibi olumlu etkileri de vardır.

 • Dolgu maddesinin içeriğinde bulunan yoğun hyalüronik asit sebebiyle dudaklara daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.

 • İstediğiniz dudak şeklini oluşturmak için dudak dolgusunu farklı randevularda yavaş yavaş kademeli olarak uygulanabilir. Dudakları ufak ufak büyütmek her zaman daha güvenlidir.

 

Dudak Dolgusu Yan Etkileri ve Zararları

 • Tecrübeli uzman doktor tarafından doğru teknik kullanılarak yapılan uygulamaların herhangi bir yan etkisi yoktur.
 • Nadiren de olsa bazı kişilerde uygulama sonrası dudaklarda morluk olabilmektedir ancak bu durum kısa süre içerisinde geçmektedir.
 • Aşırıya kaçan uygulamalar doğallıktan uzak, yapay bir görünüme sebep olabilir. Bu konuda tecrübeli uzman kişiler tarafından yapılması önemlidir.
 • Deneyimsiz ellerde, asimetrik, düzgün olmayan dudaklar veya topaklar gibi istenmeyen sonuçlar oluşabilir.

İşlem Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dudak dolgu uygulamasından sonra özellikle ilk 4 saat içerisinde, 

  • Sert çiğneme hareketleri yapmayın
  • Sıcak yiyecek ve içeceklerden kaçının
  • Dudağı ovalamayın ve baskı yapmayın
  • Aşırı mimik hareketleri yapmayın
  • Ruj sürmeyin