Lazer Epilasyon izmir - Novar Poliklinik İzmir lazer epilasyon izmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer Epilasyon izmir

Lazer Epilasyon - Novar Poliklinik

UZMANLAR UYARIYOR; HER LAZER GERÇEK LAZER DEĞİLDİR DETAYLI BİLGİ

UZMANLAR UYARIYOR; HER LAZER GERÇEK LAZER DEĞİLDİR.

Lazer epilasyon mutlaka sağlık kuruluşlarında ve hekim denetiminde olması gerekir. Yeni nesil teknolojisi olan Alexandrite ve Nd-Yağ lazer sistemleri tene temas etmeden, jel – jilet ve kısaltma yapılmadan uygulanır. Tene temas eden ve kısaltma yapılan eski lazer teknolojilerinden kaçınılması gerekir. Doktor denetimde hemşirelerin seanslarınızı uygulaması lazer epilasyon sistemleri kadar önemlidir. Sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmayın novar poliklinikleri uzman kadrosuyla sizlere en iyi lazer epilasyon tedavisiyle hizmetinizdedir.

Novar Polikliniklerinde 4 mevsim uygulanabilen lazer sistemleri mevcuttur ve kıl yapınıza uygun lazer tedavisi uygulanmaktadır. İşlem sırasında herhangi tıraşlama ve kısaltma yapılmaz tüylü gelip tüysüz bir şekilde novar polikliniklerinden ayrılırsınız.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!

Piyasadaki bir çoğu lazer epilasyon sistemleri eski teknoloji buz lazer sistemleridir. Cildinize temas eder ve jel sürülmektedir, hijyen açısından önerilmemektedir ve lazer epilasyon tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. TC. Sağlık bakanlığı tene temas etmeyen lazer epilasyon sistemleri kullanılmasını önermektedir ve sağlık bakanlığı onaylı polikliniklerde bulunmaktadır. Novar Poliklinikleri sağlık bakanlığı onaylı ve ruhsatlandırılmıştır. Kıl kökünüze en uygun lazer sistemleri ile tedavi etmektedir.

NOVAR POLİKLİNİKLERİ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLIDIR.

 5 ŞUBESİYLE İZMİR’İN EN BÜYÜK SAĞLIK KURULUŞUDUR.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN POLİKLİNİKLERİ TERCİH EDİN!

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KILLARA NASIL ETKİ EDER?

Lazer epilasyonda amaç kıl köklerini yoğunlaştırılmış lazer ışınıyla tahrip ederek aynı yerde bir daha kıl çıkmasını engellemektir. Bu amaçla kılların olduğu bölge verilen ışınla ısıtılarak kıl kökleri yakılır. Kıl köküne gönderilen ve kıl kökü tarafından emilen enerji o alanda ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresi yeniden büyüyemez ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabilir.

Lazer epilasyon işleminde bahsi geçen bu olaylar milisaniyeler içerisinde gerçekleşir. Lazer epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anajen, katojen ya da telojen aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde lazer epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Zaten epilasyonda tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor. Bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SIRASINDA CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve soğuk üflemeyle o anki acı eşiği çok düşmektedir, acısı atış sonrası hemen geçer.

 

 

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNDE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta siyah tende bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

ERKEKLERE LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ YAPILIR MI?

Evet, epilasyon kadın veya erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkes için doğru tercihtir. Sert ve kalın tüylerde lazer epilasyon başarısı daha yüksektir.

 

LAZER EPİLASYONDAN TEDAVİSİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

 • Lazer epilasyon tedavisinden sonraki 2 gün güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır.
 • Lazer epilasyon tedavisinden hemen önce ya da hemen sonra solaryuma girilmemelidir.
 • Yüz bölgesine Lazer epilasyon tedavisi yapılmışsa güneş kremleri sürülmeden dışarı çıkılmamalıdır.
 • Seans aralarında güneşlenerek ten rengi koyulaşmışsa ten rengi normale dönene kadar epilasyon seansı ertelenmelidir.
 • Lazer epilasyon tedavisinden sonraki 2 gün cildin tahriş olmasına yol açacak peeling ve kese gibi işlemler yapılmamalıdır.
 • Lazer epilasyon tedavisinden sonra kıl kökleri 10 -20 gün içerisinde uzar ve kendiliğinden dökülür. Tüylerin yeniden çıktığını görünce endişelenmeye gerek yoktur. Bu normal bir durumdur
 • Lazer epilasyon tedavisinden seans aralıkları yüz için 4 hafta, vücut bölgeleri için 4 – 8 hafta arasında değişmektedir.
 • Lazer epilasyon tedavisinden seanslarına düzenli olarak gitmek gerekir, seanslar aksatılırsa ya da düzensiz gidilirse kıl azalma oranı olumsuz etkilenir ve tedavi başarısız sonuçlanabilir

LAZER EPİLASYON CİLDİNİZE ZARAR VERİR Mİ?

Hayır kesinlikle zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında yoğunlaştırılmış lazer ışınları derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerini hedef alır. FDA ve TC. Sağlık Bakanlığı tarafından, kalıcılığı ve güvenirliği onaylanmıştır

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNİN SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün yeni nesil ve  gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden doktor ve hemşireler kontrolünde lazer yapılması önerilir.

LAZER EPİLASYONUN SEANS ARALIKLARI NEDİR?

Novar polikliniklerinde ilk seansınızdan sonra 10 gün sonra ücretsiz bir seans uygulanmaktadır. Bunun nedeni kılların çıkış ve uzamalarının farklı olmasıdır. Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır.  Lazer Epilasyon Tedavisi ilerledikçe seansların arasındaki aralıklar uzamaktadır.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KİMLERE YAPILMAZ?

 • Gri tüyleri olanlar,
 • Yeni güneşlenmiş ve aşırı bronzlaşmış kişilere,
 • hassaslaştıran ilaçlar kullananlara,
 • Herhangi bir cilt hastalığına sahip olan kişilere,
 • Kanser hastalarına lazer epilasyon tedavisine uygun değildir.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Yasal Uyarı

  Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.