fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Lazer Epilasyon İzmir

Lazer Epilasyon - Novar Poliklinik

UZMANLAR UYARIYOR; HER LAZER GERÇEK LAZER DEĞİLDİR.

Lazer epilasyon mutlaka yetkili sağlık kuruluşlarında ve hekim denetiminde yapılmalıdır. Polikliniklerimizde FDA ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, yeni nesil Amerikan teknolojisi olan 755 nanometre dalga boyuna sahip Alexandrite ve 1064 nanometre dalga boyuna sahip ND-YAG lazer sistemleri ile çalışan CYNOSURE cihazları, tene temas etmeden, jel – jilet ve kısaltma yapılmadan kullanılır. Alexandrite bir lazer epilasyon cihazı değildir. Bu sebeple Alexandrite lazer uygulaması yaptığını iddia eden her merkeze güvenmemeli, kullanılan cihazın markasına ve atış yapılan dalga boyuna dikkat etmelisiniz. Tüm Novar Polikliniklerinde Amerika’dan özel olarak getirilmiş CYNOSURE Elite+ isimli cihaz kullanılır; bu cihaz 755nm Alexandrite ve 1064 nm ND-YAG dalga boylarını bir arada bulunduran bir lazer teknolojisidir. Bu teknolojinin en büyük özelliklerinden birisi de son derece etkili olan Zimmer Cryo6 hava soğutması ile seansların konforla gerçekleşmesini sağlamasıdır. Bu sistem, yıllardır alışılagelen “Alexandrite lazer can yakıcıdır” algısını güçlü soğutma mekanizması ile alt etmiştir. Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken bu etkenlere dikkat etmeniz sağlığınız açısından büyük önem taşır. Tene temas eden ve tüylerde kısaltma yapılan eski lazer teknolojilerinden kaçınmanız gerekir. Seanslarınızı doktor denetimindeki hemşirelerin uygulaması da en az lazer epilasyon sistemleri kadar önemlidir. Sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmayın. Novar Poliklinikleri uzman kadrosuyla en iyi lazer epilasyon hizmetini vermek için sizlerle.

Novar Polikliniklerinde 4 mevsim uygulanabilen lazer sistemleri mevcuttur ve kıl yapınıza uygun lazer tedavisi uygulanmaktadır. İşlem sırasında herhangi kısaltma yapılmaz, seanslara tüylerinizi kısaltmadan gelip tamamen pürüzsüz bir şekilde Novar Polikliniklerinden ayrılırsınız.

SAĞLIĞINIZI RİSKE ATMAYIN!

Piyasadaki lazer epilasyon sistemlerinin birçoğu eski teknoloji buz lazer sistemleridir. Lazer başlığı cildinize temas eder ve teninize jel sürülür. Bu sistem hijyen açısından önerilmemektedir ve lazer epilasyon tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olmaktadır.

TC. Sağlık Bakanlığı, tene temas etmeyen lazer epilasyon sistemleri kullanılmasını önermektedir ve bu sistemler yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylı polikliniklerde bulunmaktadır.

Novar Poliklinikleri Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlıdır. Kıl kökünüze en uygun lazer sistemleri ile sizlere çözüm sunmaktadır.

 

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNDE TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyonda hedef kılın rengini veren melanin pigmentidir. Bu nedenle melaninin yoğun olduğu koyu renk ve kalın kıllarda başarı oranı yüksektir.

Başarıyı etkileyen diğer etken de kişinin ten rengidir.  Ten rengi koyu olan bireylerde cildin rengini veren melanin yoğunluğu açık renkte ten rengine sahip bireylerden daha fazladır. 

Özetle ten rengi ne kadar açıksa ve kıl rengi ne kadar koyu ise lazer epilasyonun başarısı o kadar yüksek olur.

 

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KILLARA NASIL ETKİ EDER?

Lazer epilasyonda amaç, kıl köklerini yoğunlaştırılmış lazer ışınıyla tahrip ederek aynı yerde bir daha kıl çıkmasını engellemektir. Bu amaçla kılların olduğu bölge verilen ışınla ısıtılarak kıl kökleri yakılır. Kıl köküne gönderilen ve kıl kökü tarafından emilen enerji o alanda ısıya dönüşür. Bu sayede kılın kök hücresi yeniden büyüyemez ve istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olabilir. 

Lazer epilasyon işleminde bahsi geçen bu olaylar milisaniyeler içerisinde gerçekleşir. Lazer epilasyonda tüylerin büyüme evreleri olan anajen, katojen ya da telojen aşamalarının göz önünde bulundurulması işlemin etkisi bakımından çok önemlidir. Özellikle tüylerin gelişme evresinde lazer epilasyon işlemiyle ısı verildiğinde o tüylerin yeniden çıkması engellenmiş olur. Zaten epilasyonda tüylerden tamamen kurtulabilmek için birden çok seans gerekmesi de tüylerin bu evreleriyle ilgilidir. Şöyle ki; aynı bölgedeki tüylerin hepsi aynı anda büyüme evresinde olmadığından, epilasyon hepsinde aynı tahrip etkisini yaratmıyor. Bir sonraki seansta büyüme evresinde olan kıllara etki edebilmek mümkün olabiliyor.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SIRASINDA CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı küçük bir iğne batmasından daha fazla değildir ve soğuk üflemeyle o anki acı hissiniz azalmaktadır, bölgedeki acı atış sonrası hemen geçer.

ERKEKLERE LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ YAPILIR MI?

Evet, epilasyon kadın veya erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen herkes için doğru tercihtir. Sert ve kalın tüylerde lazer epilasyon başarısı daha yüksektir.

LAZER EPİLASYONDAN TEDAVİSİNDEN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

 • Lazer uygulamasından sonra 1 hafta süreyle solaryuma girmeyiniz, güneşlenmeyiniz ve özellikle yüz bölgesi lazer epilasyonu sonrası yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.  
 • Lazer Epilasyondan sonra ılık bir duş alınabilir. Ancak lazer uygulanan bölgeye 1 hafta süreyle kese, peeling gibi cildi tahriş edecek uygulamalar yapmamalısınız.   
 • Lazer Epilasyon uygulanan bölgede kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak 1 saat ile birkaç gün sürecek kızarıklık olması normaldir. 
 • Bazı kişilerde Lazer Epilasyon sonrası hafif bir kabarıklık, nadiren kabuklanma ve sivilce oluşabilir. Bunlar herhangi bir tedaviye gerek olmadan kendiliğinden geçer.    
 • Kıl yoğunluğu her seansta %15-20 arası kalıcı olarak azalmaktadır. Farkı ancak 3. seanstan sonra hissedersiniz.       
 • Lazer epilasyon tedavisinden sonra kıl kökleri 10 -20 gün içerisinde uzar ve kendiliğinden dökülür. Tüylerin yeniden çıktığını görünce endişelenmeye gerek yoktur. Bu normal bir durumdur.                            
 • Seans sayısı vücut bölgelerinde ortalama 6 seanstır. Yüz bölgeleri içinse 6-12 seanstır. Bu sayı cilt ve kıl yapısına göre değişebilir.        
 • Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.  
 • Lazer epilasyon tedavisinden seans aralıkları yüz için 4 hafta, vücut bölgeleri için 4 – 8 hafta arasında değişmektedir. 
 • Lazer epilasyon tedavisinden seanslarına düzenli olarak gitmek gerekir, seanslar aksatılırsa ya da düzensiz devam edilirse kıl azalma oranı olumsuz etkilenir ve tedavi başarısız sonuçlanabilir.

LAZER EPİLASYON CİLDİNİZE ZARAR VERİR Mİ?

Hayır kesinlikle zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında yoğunlaştırılmış lazer ışınları derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerini hedef alır. Kliniklerimizde kullanılan FDA ve TC. Sağlık Bakanlığı tarafından kalıcılığı ve güvenirliği onaylanmış lazer sistemlerinden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. 

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİNİN SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün yeni nesil ve  gelişmiş teknolojili lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ SONRASI YANIK VE LEKE OLUŞUR MU?

Lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale döner. Deneyimli olmayan ellerde kullanılan lazerler yanık riski taşır, bu yüzden lazerin doktor ve hemşireler kontrolünde yapılması önerilir. 

LAZER EPİLASYONUN SEANS ARALIKLARI NEDİR?

Novar Polikliniklerinde ilk seansınızdan sonraki 10 gün içinde ücretsiz bir seans uygulanmaktadır. Bunun nedeni kılların çıkış ve uzama sürelerinin farklı olmasıdır. Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır.  Lazer Epilasyon tedavisi ilerledikçe seansların aralıkları uzamaktadır.

LAZER EPİLASYON TEDAVİSİ KİMLERE YAPILMAZ?

 • Gri tüyleri olanlara,
 • Yeni güneşlenmiş ve aşırı bronzlaşmış kişilere,
 • Cildi hassaslaştıran ilaçlar kullananlara,
 • Herhangi bir cilt hastalığına sahip olan kişilere,
 • Kanser hastalarına lazer epilasyon tedavisi uygun değildir.
Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.