Dövme Silme - Novar Poliklinik İzmir Dövme Silme İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dövme Silme

Dövme Sildirme Novar Poliklinik

Dövme Silme İzmir

Dövmeler Silinebilir

Pek çok kişi hayatlarının farklı dönemlerinde dövme yaptırarak vücutlarında kalıcı bir iz bırakmaktadır. Özellikle gençlik dönemlerinde dövme yaptırma oranı ülkemizde çok yaygındır. Dövme kalıcı bir uygulama olduğu için ilerleyen dönemde bundan vazgeçmek kolay değildir. Dövme silme izmir

 

Dövme yıkanınca geçecek bir uygulama değildir. Silinmek istenmesi durumunda mutlaka alanında uzman kişilere başvurulmalıdır. Dövmeden kurtulmak için yapılması gereken iş dövme silme hizmeti veren bir sağlık kuruluşundan destek almak olmalıdır. İzmir’de Novar Poliklinik çok sayıdaki şubesiyle dövme silme hizmeti konusunda danışanlara yardımcı olmaktadır.

 

Dövmeyi Dövmeyle Kapatmayın

Dövmeyi gizleme uygulamalarından bir tanesi dövmeyi ortadan kaldıracak şekilde yeni bir dövme yaptırmaktır. Fakat bu uygulama pek çok açıdan sorunları içinde barındırmaktadır.

 

Bir kişi vücudunda bulunan küçük bir dövmeden rahatsız olduysa onu daha büyük bir dövmeye dönüştürmesi ilerleyen dönemlerde ondan da rahatsızlık duymayacağı anlamına gelmeyecektir. İşte bu nedenle dövmeyi dövme ile gizleme uygulaması yeni sorunlara neden olabilmektedir.

 

Dövme Silme Tedavisi

Dövme silme tedavisinde vücutta dövme bulunan bölgeye lazerle müdahale edilmektedir. Lazer uygulaması yapılırken dövmenin bulunduğu cilt katmanına göre işlem yapılmaktadır. Dövme işlemi sırasında boya partikülleri vücuttaki katmanlarda parçalanmaktadır.

 

Profesyonel dövme yöntemiyle yapılan işlemlerde genellikle boya partikülleri dermis olarak adlandırılan derinin hemen altına yerleştirilmektedir. Bu tarz dövmelerin lazerle silinmesi kolay olmaktadır. Fakat profesyonel olmayan yöntemlerle yapılan dövmelerde, boya partikülleri daha alt tabakalara yerleşebilmektedir.

 

Bu gibi durumlarda lazer işlemleri daha uzun sürmektedir. Dövmenin rengine göre özel lazer ışınları uygulanmaktadır. Bundan dolayı lazerle dövme silme uygulamasında hem derinlik hem de dövmenin rengi birlikte değerlendirilmektedir.

 

Ağrı Olur mu?

Dövme silme uygulamasına başvuracak kişilerin kafalarındaki en önemli soru ağrı olup olmayacağıdır. Yapılan işlemlerde çok düşük bir ağrı hissi oluşmaktadır. Kişiden kişiye göre bu his değişebilmektedir. Bazı kişiler hiçbir acı hissetmezken, bazı kişiler hafif ağrı hissedebilmektedir.

 

Dövme yaptırırken hissedilen acı ile silme işlemi sırasında hissedilen acı birbirine yakın olmaktadır. Dövme silme işlemi sonrasında kalıcı bir iz ya da leke görülmemektedir. Fakat bu işlem tıbbi bir müdahale olduğu için vücutta iz kalmaması için mutlaka dövme silme uygulaması öncesi ve sonrasıyla ilgili kurallara uyulmalıdır.

 

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.