Karbon Peeling - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Karbon Peeling

Karbon Peeling - Novar Poliklinik

Cildinizi Koruyun

Güneş ışınları, hava kirliliği gibi etkenler insan vücuduna büyük zarar vermektedir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte vücudun kendisini onarması yavaşlar. Buna bağlı olarak cilt elastik yapısını kaybeder ve lekeler belirginleşmeye başlar. Vücutta oluşan lekeler hem kadınlar için hem de erkekler için büyük bir sorundur.

 

Bu sorundan bir an önce kurtulmanın çareleri aranmaktadır. Karbon peeling son yıllarda cildi onarmak, temizlemek ve canlı bir görünüm kazandırmak için kullanılan yaygın bir yöntemdir.

 

İşlemin Aşamaları

Karbon peeling uygulamasına başlamadan önce, işlemin gerçekleşeceği vücut alanı titiz bir şekilde temizlenir. Böylece vücut gözeneklerinin açılması sağlanır. Bunun ardından içerisinde karbon tanecikleri bulunan krem vücuda sürülür. Kremin insan vücudu tarafından emilmesi gerekmektedir.

 

Bu nedenle yaklaşık 20 dakika kadar beklenir.  Vücudun kremi emmesiyle birlikte lazerle yapılan işlem aşamasına geçilmektedir. Lazer ışınları cildin karbon taneciklerini emmesine yardımcı olmaktadır. Lazer ışınlarının uygulanmasıyla birlikte cilde karbon tanecikleri daha iyi yayılır.

 

Bunun neticesinde cildin en üst katmanında soyulmalar meydana gelir. Böylece vücudun kendisini yenilemesi sağlanmış olur.

 

Hangi Durumlarda Kullanılmalıdır?

İnsan vücudunda zamana bağlı yıpranmalar ve sarkmalar meydana gelir. Karbon peeling uygulamasının en temel amacı insan vücuduna yeniden canlılık kazandırmaktır. Aşağıdaki durumlarda karbon peeling yöntemi oldukça etkilidir.

 • Güneş lekelerinin giderilmesinde
 • Yaşlanmaya bağlı lekelerin giderilmesinde
 • Gözenek genişlemelerinin önlenmesinde
 • Cilt sarkmalarının önlenerek, cilde yeniden gerginlik kazandırılmasında
 • Vücudun kolajen üretiminin arttırılmasında
 • Kırışıklıkların giderilerek vücuda genç bir görünüm sağlanmasında
 • Siyah noktaların azaltılmasında
 • Akne ve sivilcelerin önlenmesinde

 

Ağrı Hissi Olur Mu?

Karbon peeling uygulaması vücuda ağrı hissi veren bir uygulama değildir. İşlem sırasında kremin daha etkili emilimi için lazer uygulanırken vücuda ısı verildiği için hafif bir ağrı hissi oluşabilir. Fakat bu ağrı hissi insanı rahatsız edecek boyutta değildir. 

 

Karbon peeling uygulamasında başarılı sonuçlar elde edebilmek için ortalama altı seans yeterli olmaktadır. Fakat seans sayısı insan vücudunun yapısına ve uygulama yapılan bölgeye göre değişebilmektedir. Karbon peeling uygulaması pek çok işlemde olduğu gibi kalıcı etkiye sahiptir değildir. Bu nedenle belirli aralıklarla tekrar edilmesi daha etkili sonuçlar alınmasına yardımcı olacaktır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Poliklinik Adresi

  Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

  (0232) 404 44 00
  info@novarpoliklinik.com

  Çalışma Saatlerimiz

  P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
  C.tesi09:00 - 19:30
  PazarKapalı

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

   Yasal Uyarı

   Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.