fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazerle Leke Tedavisi

Ciltteki Leke Problemi

Lekelerin bir kısmı doğuştan itibaren insan vücudunda oluşmaktadır. Bu tip lekeler doğum lekesi olarak adlandırılmaktadır. İnsan hayatının farklı dönemlerinde de vücutta lekeler kendiliğinden ya da çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Lekelerin oluşum nedenlerine bakıldığında güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmak ve genetik faktörlerin oldukça etkili olduğu görülmektedir. İster doğuştan gelen lekeler olsun, isterse vücutta sonradan ortaya çıkan lekeler olsun insan vücudundaki bütün lekelerin tedavisi mümkündür. Bunun için en yaygın kullanılan yöntem lazerle leke tedavisi adıyla bilinmektedir.

Lekelere Kesin Çözüm: Lazer Tedavisi

Vücutta oluşan lekelerin tedavisinde son yıllarda lazer tedavisi en tercih edilen yöntem haline gelmiştir. Lazerle leke tedavisinin bu kadar çok başvurulan bir yöntem olmasında etki gücünün oldukça yüksek olması önemli bir faktördür. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen yıl lazer teknolojisi kendisini yenilemektedir. Böyle olduğu için lazer her çeşit lekenin tedavisinde kullanılmaktadır. Krem ve çeşitli peelinglerle kıyaslandığında lazerle leke tedavisinin sonuçları çok daha etkilidir.

Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsan vücudundaki lekelerin tedavisinde lazer yönteminin kullanılması lazer ışınlarının cilt yüzeyine gönderilmesine dayanmaktadır. Gönderilen bu lazer ışınları derinin altında lekeleri oluşturan asıl tabakaya etki etmektedir. Doğru sürede ve doğru frekansta uygulanan lazer ışınları derinin kendi rengine kavuşmasına katkı sağlamaktadır. Lazer tedavisi sırasında acı eşiği düşük kişiler hafif acı hissedebilmektedirler. Fakat leke tedavisi yaptıran kişilerin çoğu bu işlemin ağrısız bir yöntem olduğunu dile getirmektedir. Bundan dolayı lazerle leke tedavisi hem ağrısız hem etkili bir çözüm olarak uzun yıllardır cilt lekelerinin giderilmesinde kullanılmaktadır.

Lazerle Leke Tedavisi Nelere Uygulanır?

Lazerle leke tedavisinin hangi lekelerin tedavisinde uygulandığı oldukça merak edilen bir konudur. Güneş kaynaklı lekeler, yaşlanma sonucu cilt pigmentasyonu ile oluşan lekeler, sivilce ve akne lekeleri, siyah noktaların sıkılması sonucu oluşan lekeler ve melasmada lazerle leke tedavisi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Bütün bunlara ek olarak yüzlerde oluşan kırışıklıklara, çizgi ve kaz ayaklarına karşı da etkili bir yöntemdir. Bu açıdan lazer tedavisi oldukça geniş kapsamlı ve başarılı bir leke tedavi metodu olmaktadır.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.