Medikal Cilt Bakımı - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı - Novar Poliklinik

Medikal Cilt Bakımı İzmir

Cildiniz Bakım İster

Medikal cilt bakımı, insan cildine sağlıklı ve temiz bir görünüm kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Bu işlem uzmanlar tarafından özel dermo-kozmetik ürünler kullanılarak yapılmaktadır. Temel amaç, vücuttaki gözeneklerin temizlenmesinin sağlanmasıdır.

 

Böylece cilt daha fazla oksijen alabilmektedir. Ayrıca medikal cilt bakımı sonrasında cilt daha temiz ve sağlıklı bir görünüm kazanacaktır. Böylece güzel bir vücudun ön şartı tamamlanmış olacaktır.

 

İzmir’de Cilt Bakımı

İzmir’de medikal cilt bakımı hizmeti veren kurumların başında Novar Poliklinik gelmektedir. Novar Poliklinik, cilt bakımı yaptırmak isteyen herkes için özel yöntemler tercih eder.

 

Çünkü insanların vücutları birbirlerinden farklıdır, her vücudun ihtiyacı da birbirinden farklıdır. Böyle olduğu için medikal cilt bakımında kişiye özel yöntemlerin tercih edilmesi daha etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayacaktır.

 

Medikal Cilt Bakımının Faydaları

 • Vücut hücrelerinin yenilenmesi sağlanmaktadır.
 • Cilde nem dengesi kazandırmaktadır.
 • Sivilce, siyah nokta ve kırışıklıklar için önlem niteliği taşır.
 • Cilt derisindeki gözeneklerin tıkanması önlenmiş olur ve toksinlerin atılması sağlanır.
 • Yaşlılık belirtilerinin gecikmesi sağlanır.
 • Günlük cilt bakımı sayesinde gündelik hayat kolaylaşır.
 • Güzel ve temiz bir vücut kişinin kendisine güven duymasını ve zinde hissetmesini sağlar.
 • Cilt elastik yapıya kavuşur.
 • Vücutta bulunan enzimler dengelenir.

 

Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır? 

Medikal cilt bakımı için genellikle 20 yaş başlangıç kabul edilir. Bunun nedeni, daha genç olan kişilerin kendi vücutlarının onarımı kendi kendine gerçekleşebilmektedir. Ancak yaşın ilerlemesiyle birlikte mutlaka cildi desteklemek gerekmektedir.

 

20 yaşından sonra cildinde herhangi bir sorun olmayan kişiler bile düzenli olarak cilt bakımı yaptırmalıdır. Yapılacak cilt bakımı akne oluşumlarının en başından engellenmesine neden olacaktır. Cilt bakımının uygulanma aralığı kişiden kişiye değişebilmektedir.

 

Cilt yapısı, beslenme şekli gibi etkenler ve dış faktörler cilt bakımının sıklığını belirlemektedir. Genellikle ayda bir kere bu bakımın yapılması tavsiye edilir. Ayda iki defa yapıldığında daha etkili sonuçlar almak mümkündür. Medikal cilt bakımı gündelik hayatı olumsuz etkilemez.

 

Yapılan temizlik işleminin ardından günlük hayata normal bir şekilde devam etmek mümkündür. Günlük hayatta vücut bakımına önem vermek medikal etkinin daha iyi korunmasına yardımcı olacaktır.

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Yasal Uyarı

  Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.