fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Lazerle Cilt Bakımı

Lazerle Cilt Bakımı - Novar Poliklinik

Lazerle Cilt Bakımı Nedir?

Lazerle cilt bakımı cildi üst katmandan başlayarak birikmiş kirden arındırır, derinlemesine nemlendirir, sebum dengesini yeniden kurması için cilde yardımcı olur.

Dermatolojik kozmetikler kullanılarak yapılır. Cilt tipine, kişinin yaşına, cildin problem ve gereksinimlerine göre uygulama ve ürünler değişiklik gösterebilir. Her yaştan kadın ve erkeğin, cilt sağlığını korumak için alışkanlık edinmesi gereken, hiçbir yan etkisi olmadığı gibi yaşlanma karşıtı koruma sağlayan, güzellik sırlarının liste başında yer alan cilt bakım sistemidir. Lazerle cilt bakımı, cildin yaşlanmasını yavaşlatan, temizleyen ve elastikiyetini geri kazandıran cilt uygulamalarının tamamı olarak görülebilir.

Epidermisin üst katmanlarında biriken kir ve makyaj artığı, cildin salgıladığı yağla birleştiğinde, zamanla gözenekleri tıkar. Nefessiz kalan deri yeterince kendi kendini temizleyemez hale gelir. Sebum dengesinin bozulması birçok cilt probleminin başlangıç noktasıdır diyebiliriz. Aşırı yağlanma ya da kuruma gibi yaygın cilt sorunlarına neden olur ki, yaşlanmanın etkileri, sebum dengesi bozulmuş bir ciltte çok daha kolay ve hızlı ortaya çıkar. 

Lazerle  Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Lazerle cilt bakımı klinik ortamda, cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilir. Profesyonel cilt bakımının aşamalarını sıralarsak, nasıl yapıldığını daha görünür şekilde ifade etmiş oluruz: 
 • Cilt yüzeyi, epidermis, cilt tipine uygun ürünlerle temizlenir. 
 • Gözeneklerin nazikçe temizlenebilmesi için buhar terapi uygulanır. 
 • Siyah ve beyaz noktalar temizlenir. 
 • Cildin tamamına, dekolte bölgesine kadar gözenekler temizlenir. 
 • Maske, radyofrekans ya da diğer cilt bakımı sistemlerinden biri, kolajen üretimini tetiklemek üzere kullanılır. 
 • Cilt, derinlemesine nemlendirilir.
Lazerle  Cilt Bakımının Aşamaları

Genel bir prosedürü olsa da lazerle cilt bakımı kişiye özel bir uygulamadır çünkü her cilt tipinin gereksinimleri ve sorunları farklıdır. Ergenlik çağında akne problemi olan bir cilt ile yoğun çalışma temposunda, her gün makyaj yapılan, ileri yaşta bir cilt, aynı bakımdan fayda görmeyebilir.

 

1) Lazerle cilt bakımından önce mini konsültasyon:

Bu aşamada cilt bakımı uzmanı, hastanın şikayetlerini dinler, cildin yakın tarihi hakkında bilgi alır, cilt bakımından beklentilerinin ne olduğunu anlamaya çalışır ki bu kısmı önemlidir. Örneğin sıkılaşmak gibi bir beklenti varsa, lazerle cilt bakımının kolajen üretimini tetikleyen yüz sıkılaştırma uygulamaları ile kombine edilebilmesi gerekir. Akne skarları ya da güneş lekeleri mevcut ise buna yönelik bakımlarla desteklenebilir. Her yaşta farklı gereksinimleri olan cildin, lazerle bakıma hazırlandığı bu mini konsültasyon aşamasında neler yaptığımızı maddelerle ifade etmek gerekirse; 

 • Cilt tipi analiz edilir.
 • Cildin yaşına uygun ihtiyaçları tespit edilir.
 • Kullanılacak lazerle bakım ürünlerine karar verilir.
 • İhtiyaç varsa diğer cilt bakımları ile kombine edilir.
2) Epidermisin temizlenmesi peeling hazırlığı:

Lazerle cilt bakımın, yumuşak bir temizleme ile başladığı ilk aşamasıdır. Epidermis, cilt tipine uygun temizleme dermokozmetik ürün ile nazikçe temizlenir. Cilt, giderek derinleşecek arındırma işleminin bir sonraki adımına hazırlanır. 

3) Ölü hücreden arındırma:

Cilt tipine uygun olarak seçilen ürün ve/veya cihaz aracılığıyla, tıkanmış ve kir dolmuş gözeneklerin üzerini örten ölü deri, bu aşamada soyulur. 

4) Gözeneklerin temizlenmesi:

Gözenekler, ölü hücre ve kirden arındıkça cilt nefes almaya, hızla canlanmaya, ışıldamaya bu aşamada başlar. Gözeneklerin tıkanması demek  havasızlık demektir ve oksijen yetersizliği dolaşım problemlerine, dolaşım yetersizliği soluk, cansız bir görüntüye neden olur.

5) Buhar terapisi:

Komedon temizliği, yağ butonlarının yumuşakça tahliye edilmesi için buhar uygulamasıyla cilt iyice yumuşatılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Buhar terapisi lazerle cilt bakımın klasikleşmiş aşamalarından biridir.

6) Siyah-Beyaz nokta temizliği:

Gözeneklerin yapısına zarar vermeden, cilt hasar görmeyecek şekilde; manuel ya da  cihazlı yöntemlerle siyah ve beyaz noktalar kolaylıkla temizlenir, yağ butonları boşaltılır. Komedon yoğunluğu olan olan kişiler için lazerle cilt bakımın en uzun aşamasıdır. Kimi zaman hafif derecede acı hissedilebilir fakat hızla geçer.

7) Son temizlik & Dezenfeksiyon:

Siyah noktalar ve yağ butonları temizlendikten sonra cilt bu kalıntılardan arındırılmalıdır, dezenfekte edilmelidir. Aksi halde zaten açık ve boş olan gözenekler yeniden ve daha derin katmanlara erişecek şekilde bu kirle dolabilir. 

8) Cilt besleme:

Lazerle cilt bakımın son aşamasıdır. Oksijen terapi, serumlar, hyaluronik asit, nem bombaları, A,E,C vitaminleri içeren özel dermokozmetik ürünler, maskeler, kremler uygulanır. Cilt derinlemesine bezlenir, nemlendirilir. 

Cilt bakımının etkisini, kullanılan lazerle cilt bakımı ürünlerinin kalitesi önemli ölçüde belirler. Kliniğin kalitesi ile kullanılan ürünlerin kalitesi arasında her zaman doğrusal bir ilişki olduğunu hatırlamakta fayda var. 

Lazerle Cilt Bakımı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Lazerle cilt bakımı zararlı mıdır?

 • Asla değil bilakis çok sayıda faydası olan bir cilt bakımı sistemidir. Uzman kişiler tarafından, dermatolog doktor denetiminde uygulanır, yüksek faydalı ve temiz içerikli dermokozmetik ürünlerin kullanılır ve hiçbir yan etkisi yoktur.

Kaç seans cilt bakımı yaptırmalıyım?

 • Lazerle cilt bakımı, cildin durumuna göre seanslar şeklinde planlanabileceği gibi bakım rutinleri dahilinde, cilt tipine uygun olacak şekilde, ayda bir/ iki ayda bir/ yılda 1-2 gibi kişiden kişiye değişen protokollerde uygulanabilir. En doğru bilgi için kliniğimize başvurabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Lazerle cilt bakımı sonrası nelere dikkat etmek gerekir?

 • Cilt bakımının ardından tazelenmiş, canlanmış, gözenekleri açılmış olan cildin ilk gün korunmaya ihtiyacı vardır. Güneş koruyucu kullanmalı ve direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. İlk gün kapatıcı makyaj ürünlerinin kullanılmasından imtina edilmelidir. Gene ilk gün için sigara içilmemesi ve dumanlı ortamda kalınmaması önerilir.

Lazerle cilt bakımı acılı mıdır?

 • Siyah nokta, komedon tedavisi aşamasından kimi hassas ciltler çok hafif ve kısa süreli acı duyabilir. Bunun dışında, lazerle cilt bakımı tamamen acısız bir uygulamadır.

Lazerle cilt bakımı ile Hydrafacial arasındaki fark nedir?

 • Hydrafacial, lazerle cilt bakımının cihazlı ve markaya özel solüsyonların kullanıldığı, ileri versiyonu gibi düşünebilir. lazerle cilt bakımında her klinik farklı kalitede ürünler kullanır, Hydrafacial cilt bakımında kullanılan orjinal kozmetik içerikler standart bir kalite sunar. lazerle cilt bakımı, cilt uzmanı tarafından hijyen kurallarına uygun olarak “elle” yapılır, Hydrafacial uygulamasında cilt bakım uzmanı vakumlu başlıklar kullanır. Hydrafacial cilt bakımı sisteminin Vortex teknolojisi cildi ölü deriden mükemmel şekilde arındırır, lazerle cilt bakımında bu kısım manuel yapılır ve cilt uzmanının deneyim ve uygulama alışkanlığına göre sonuç değişkendir. 

  lazerle cilt bakımı kliniğe, kullanılan içerikler segmentine, uygulamayı yapan uzmanın tecrübe ve yöntemine göre değişkendir. Hydrafacial orjinal içerikleri ile yapılan cilt bakımı bell bir standardı elde etmemizi sağlar.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.