fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Kaş Kontürü

Kaş Kontür - Novar Poliklinik

Seyrek Kaşlara Son!

İnsanlar için ilk izlenim oldukça önemlidir. İlk izlenimde gözlerle birlikte kaşların yapısı oldukça dikkat çekici olmaktadır. Kaşlarda bulunan seyreklikler, insanlarda rahatsızlık hissi uyandırabilmektedir. Kaşlardaki bu yapı bozukluğunu ortadan kaldırabilmek için son dönemde kaş kontürü uygulaması oldukça yaygın hale gelmiştir. kaş kontürü izmir

 

Kaş kontürü uygulamasıyla birlikte insan vücudunun önemli parçalarından birisi olan kaşların, ideal forma kavuşması sağlanmaktadır. Kaş kontürü uygulamasında deri altına iğneyle renk pigmentleri enjekte edilmektedir. Bu nedenle yapılan işlemleri kalıcı makyaj uygulaması olarak tanımlamak mümkündür.

Kaş Neden Dökülür?

Kaş dökülmesi probleminin çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Cilt hastalıkları, hormonsal dengesizlikler,  tedavilerin yan etkileri, stres, kıl köklerinin yeterli besinden mahrum kalması ve genetik faktörler kaş dökülmelerine neden olabilmektedir. Kaş dökülmelerine halk tarafından kaş küsmesi adı da verilmektedir. Kaşların tamamı dökülebildiği gibi, sağ ya da sol kaşın belli bir bölümünün döküldüğü vakalar bulunmaktadır. Nedeni ne olursa olsun, kaş kontürü tedavisiyle kaşların en güzel görüntüye kavuşturulması mümkündür.

 

 

 

 

 

 

 

Kişiye Özel Tedavi

Kaş kontürü tedavisinde her kişi için yüz hatlarına en uygun kaş modelleri belirlenmektedir. Öncelikle yüzün yapısına göre kişiye en çok yakışacak kaş modeli tespit edilir. Bu tespitle birlikte tedavi öncesi çizimler yapılmaya başlanır. Çizimlerde uzmanların tavsiyeleri son derece önemlidir. Çünkü bu çizimlerde pek çok faktör birlikte değerlendirilmektedir. İzmir’de kaş kontürü konusunda Novar Poliklinik uzun yıllardır hizmet vermektedir. Bünyesinde bulunan alanında uzmanlaşmış doktorlar her bir hasta için özel olarak ilgilenerek en doğru kaş modelinin oluşmasını sağlamaktadır. 

 

 

Microblading Uygulama Süreci Nasıl?

Her insanın acı eşiği farklı şekildedir. Bu sebeple microblading  esnasında hissedilen acıdan yalnızca genel bir şekilde bahsedilebilir. Microblading kaş kontürü yaptıran kişilerin çoğunluğu işlem esnasında batma hissi hissettiklerini ancak bunun çok rahatsız edici olmadığını belirtmektedirler. Kaş kontürü uygulaması sırasında acının en aza indirilmesine yardımcı olan anestezik kremler kullanılmaktadır. Bu kremler sayesinde uygulama sırasında kişinin hissiyatı büyük miktarda azaltılabilmektedir. Uygulama süreci kişinin cilt yapısına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin cildindeki nem oranı, nem yoğunluğu kalıcı makyaj sürecini doğrudan etkileyen etmenlerden birkaçıdır.

Dövme yapılırken hissedilen acı ile microblading kaş kontürü uygulaması sırasında hissedilen acı arasında büyük  fark vardır. Dövmeye kıyasla kaş kontürü uygulamasında oldukça az acı hissedilir. Sonuç uzun süre kalıcılığını koruduğundan genellikle bu acı seviyesi göz ardı edilebilmektedir.

Kaş Kontürü ne kadar süre kalıcıdır?

Kaş kontürü uygulamasının ne kadar süre etkili olduğu uygulamayı yaptırmayı düşünen kişiler için oldukça merak uyandıran sorulardan bir tanesidir. Microblading kaş kontürü uygulaması tam kalıcı değil – yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır ( semi permanent makeup). Yani kalıcı makyaj yöntemi olan microblading sırasında kullanılan boyalar, zaman içerisinde hücrelerin fizyolojik fonksiyonu ile kaybolmaktadırlar. Uygulanan bölgedeki hücreler zaman içerisinde kullanılan boyaları parçalamaktadır. Cildin yarayı tedavi etmesi gibi, o bölgedeki renkleri de yok eder.  Microblading ortalama olarak 1 sene içerisinde kaybolmaktadır. Bu süre kişinin cilt yapısına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalıcı makyaj kaş kontürü uygulamasından memnun olan kişilerin belirli aralıklar ile bu uygulamayı yenilemesi gerekmektedir. Bunun sebebi de bu kaybolma sürecinden kaynaklanmaktadır. Yenileme süreci de kaybolma süresine bağlı olarak microblading için 1-1,5 yıl arasındadır. Yenileme zamanı geldiğinde rötüş yapılması ve kişinin isteğine bağlı olarak bazı değişiklikler yapılabilmesi mümkündür. Microblading uygulaması bir kez yapıldıktan sonra ömür boyu kalıcı değildir, zamanla kaybolabilen ve yenilenebilen bir uygulamadır.

 

 

 

İstediğiniz Zaman Sildirmek Mümkün

Kaş kontürü uygulaması yaklaşık bir saatte tamamlanmaktadır. Bunun ardından üç hafta sonra son rötuşlar yapılarak tedavi sona ermektedir. Kaş kontürü uygulamasının kullanım süresi kişiden kişiye değişebilmektedir. Yaklaşık iki yıl kadar yapılan işlemler koruyuculuğunu korumaktadır. Bu işlemin en önemli özelliklerinden birisi istenildiği zaman silme işlemlerinin yapılabilmesidir. Özel tasarlanmış mikropigmentasyon cihazları ve bunlarla birlikte özel silme cihazları kaş kontürü uygulamasının silinmesine yardımcı olmaktadır. Fakat kaş kontürü tedavisinden genellikle herkes memnun ayrılmaktadır. Bu nedenle kaş kontürünü sildiren kişilerin sayısı son derece azdır. 

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.