fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling - Novar Poliklinik

Kimyasal Peeling İşleminin Önemi

Kimyasal peeling insan derisini canlandırmak ve vücudu gençleştirmek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde vücuda canlılık kazandırmak için bazı solüsyonlar uygulanmaktadır.

 

Uygulanan solüsyonların içerisinde bulunan asit cildin soyulmasını sağlar. Solüsyonun içerisinde alfa hidroksi asir (AHA), glikololik asit, jesner solüsyonu, triklosetik asit (TCA) gibi asit ve etken maddeler bulunmaktadır.

 

Nelerde Etkilidir?

Kimyasal peeling yöntemi güneşe, yaşlanmaya ve karaciğere bağlı lekelerin giderilmesinde oldukça etkilidir. Vücutta bulunan akne ve sivilcelerin iyileşmesinde, akne ve sivilce izlerinin onarılmasına katkı sağlar. Gebelik lekelerini iyileştirmektedir.

 

Yapılan işlemler sonucunda oluşan yeni cilt dokusunun rengi çok daha canlı ve homojen olmaktadır. Yüz, göğüs, sırt, boyut, eller ve kollarda uygulanabilmektedir. Kimyasal peeling uygulaması deride oluşan gevşeme ve sarkmalara karşı etkili değildir. Böyle şikayetlerin olması durumunda farklı tedavi alternatiflerine başvurulmalıdır. 

 

Kimyasal Peeling Uygulaması

İzmir’de kimyasal peeling uygulamasının en önemli merkezlerinden birisi Novar polikliniktir. Kimyasal peeling uygulamasında hastaya uygun solüsyonun seçimi önemli bir aşamadır. Novar poliklinik bünyesinde bulunan uzmanlar hasta için en doğru solüsyonun seçilmesini sağlamaktadır.

 

Deri üzerindeki kir ve yağlardan arındırılır. Bunun sonrasında tedavi alanına uygulama yapılmaya başlanır. Yapılan işlemler sırasında on dakika kadar yanma hissi ya da batma hissi oluşabilmektedir. Fakat bu hisler insana rahatsızlık verecek boyutta değildir. Seansların düzenli aralıklarla tekrar edilmesi daha başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağlayacaktır.

 

Yan Etkileri Nelerdir

Kimyasal peeling uygulamasının insan vücuduna zarar verecek yan etkisi bulunmamaktadır. Peeling işleminin yapıldığı bölgenin derinliğine bağlı olarak güneş yanığına benzer reaksiyonlar gelişebilir. Fakat bunlar bir hafta içerisinde tamamen iyileşecektir.

 

Derin peeling uygulamalarının ardından vücut derisinde kahverengi bir tabaka oluşmaktadır. Bu tabakanın iyileşme süresi ise insanın vücut yapısına bağlı olarak yedi ve on gün arasında değişmektedir. Yaklaşık on günün ardından cilt soyulur ve iyileşme tamamlanmış olur.

 

Peeling sonrası oluşan kabuklar ne olursa olsun soyulmamalıdır. Aksi durumlarda vücutta iz kalabilir. Doktorların önerdiği nemlendirici kremler dışında hiçbir krem bölgeye sürülmemelidir. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Bunlara dikkat edildiğinde kimyasal peelingin insana zarar verici bir yan etkisi oluşmayacaktır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.