fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon İzmir Novar Poliklinik

İğneli Epilasyon İzmir

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

Aşırı kıllanmalara etkili bir çözüm olarak iğneli epilasyon yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemde, tedavi edilecek bölgede kıl köklerine ince, altın uçlu steril bir iğne ile elektrik akımı verilerek büyümekte olan (anagen evrede) kıl hücreleri geri dönmemek üzere yok edilir. Doğru merkezlerde uzman kişiler tarafından yapılan uygulamalar sonucunda kıllar tamamen bitirilir.

Uygulamadan ilk seansta %100 sonuç almak mümkün değildir. Ancak ilerleyen seanslarda (ki seans sayısı ve sıklığı kişiden kişiye değişmektedir) başarılı olduğu gözlenir. Aktif dönemde olan kıllar daha kolay yok edilir. kaldırılması sağlanmaktadır.

 

Yapılan işlemin ardından kıllar kökünden zayıfladığı için uzun vadeli sonuçlar doğmaktadır. İğneli epilasyon işlemleri ana olarak iki şekilde sınıflandırılmaktadır.

 

İlk sınıflandırma gelvanik iğneli epilasyondur. Bu yöntemde kıl kökleri sodyum hidroksitle birlikte etkili bir şekilde parçalanmaktadır. İkinci yöntem ise termolisis iğneli operasyon yöntemidir. Bu yöntemde kökün titreşimi sağlanır ve böylece kıl kendi kendine yok edilmiş olur.

 

 

İğneli Lazer Epilasyonunun Yapım Aşamaları

  • Öncelikle belirlenen bölgede kıl kökleri incelenmeli ve hangi metodun kullanılacağı belirlenmelidir. Bu metot seçimi kıl köklerinin daha sağlıklı bir şekilde yok edilmesi için oldukça önemlidir.
  • Kıl kökü kalınlığından daha ince bir uca sahip olan medikal alet yardımı ile kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım köklerin yanmasını sağlamaktadır.
  • Yanan kıl kökleri cımbız yardımı ile çekilir. Eğer kıl köklerinde bir yanma yoksa bu işlem tekrar ettirilir.
  • Her bir kıl kökü tek tek yakıldığı için daha doğru bir sonuç elde edilmektedir.

Vücudun Bütün Bölgeleri İçin Uygundur

İğneli epilasyon yöntemi insan vücudunun neredeyse tamamı için uygun bir yöntemdir.

 

İğneli Lazer Epilasyon Riskli Midir?

İğneli lazer epilasyon son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Kişiye özel iğneler kullanıldığı ve son derece steril olduğu için bulaşıcı hastalıklara maruz kalma riski de yoktur.

İğneli Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Süreç kişiden kişiye ve kılların yapısına göre değişiklik gösterir. Fakat diğer epilasyon türlerine göre daha kesin ve hızlı bir sonuç verir. İlk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözle görülmeye başlanır. Başta seanslar sık olacakken sonradan bu sıklık azalacaktır.

İğneli Epilasyondan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işlemler uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır;

  • Lazer yapılan bölgeye yaklaşık olarak 24 saat boyunca su değdirilmemelidir. Bu durum operasyonun olumsuz sonuç vermesine neden olur.
  • Lazer yapılan bölgeye kozmetik ürünleri de kullanılmamalıdır. Lazer işlemi neredeyse tüm vücut için uygundur. Bu sebeple yüz, el, kol, kol altı, genital bölge, yani her bölge için uygun olabilecek bu lazer türü genel olarak iz bırakmayan bir yöntemdir.
  • Yüzünüzü yıkarken hassas davranmalı ve mümkün olduğunca soğuk ya da ılık su tercih etmelisiniz. Eğer vücudunuzun başka herhangi bir yerine iğneli lazer epilasyonu işlemi yaptırdıysanız mümkün olduğunda suyla temasından kaçının ya da ılık veya soğuk suyla yıkayın.
  • Mümkünse yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalısınız. Lazer işlemi sonrasında iğnelerin oluşturduğu kızarıklıklar güneşe karşı duyarlı olacaktır.

İğneli Epilasyonu Kimler Yaptıramaz? 

Şeker hastası olanlar hekim onayı ile bu işlemi gerçekleştirebilmekte olup egzama gibi hastalıklara sahip kişiler için de hekim onayı gerekmektedir. Kalp pili olanlar, hamileler, enfeksiyonu olanlar, bazı varisli hastalar, kanser hastaları, bulaşıcı hastalığı olanlar, bazı cilt hastaları bu işlem için uygun değillerdir.

Etkisi Ne Zaman Başlar?

İğneli epilasyon yöntemi birkaç seanslık uygulamadır. Kişinin kıl yapısına ve vücut yapısına göre etkisini gösterme süreci değişebilmektedir. Fakat ilk seansın hemen sonrasında gözle görülür bir şekilde kılların azaldığı fark edilecektir. Zaman içerisinde kılların daha da seyrekleşmesiyle seansların sıklığı azalacaktır. 

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.