İğneli Epilasyon - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon İzmir Novar Poliklinik

İğneli Epilasyon İzmir

İğneli Epilasyon Yöntemi Nedir?

Aşırı kıllanmalara etkili bir çözüm olarak iğneli epilasyon yöntemi geliştirilmiştir. Bu yöntemde, tüy köklerine iğne yardımıyla birlikte elektrik akımıyla müdahale edilmektedir. Böylece kıl köklerinin ortadan kaldırılması sağlanmaktadır.

 

Yapılan işlemin ardından kıllar kökünden zayıfladığı için uzun vadeli sonuçlar doğmaktadır. İğneli epilasyon işlemleri ana olarak iki şekilde sınıflandırılmaktadır.

 

İlk sınıflandırma gelvanik iğneli epilasyondur. Bu yöntemde kıl kökleri sodyum hidroksitle birlikte etkili bir şekilde parçalanmaktadır. İkinci yöntem ise termolisis iğneli operasyon yöntemidir. Bu yöntemde kökün titreşimi sağlanır ve böylece kıl kendi kendine yok edilmiş olur.

Vücudun Bütün Bölgeleri İçin Uygundur

İğneli epilasyon yöntemi insan vücudunun neredeyse tamamı için uygun bir yöntemdir.

  • Yüz

 

Yukarıda sayılan bölgelerde iğneli epilasyon yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır. Bu operasyonun en önemli özelliği iz bırakmıyor olmasıdır. Bu nedenle vücudun görünür ya da görünmez bütün bölgelerinde yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir.

 

Yapılan İşlemlerden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

İğneli epilasyon işleminde etkili bir çözüm elde etmek ve sağlık açısından dikkat edilmesi gereken belli başlı kurallar vardır. Öncelikle lazer yapılan bölgeye 24 saat boyunca su değdirilmemesi gerekmektedir. Sonrasında ise birkaç gün boyunca sıcak sudan uzak durulması gerekmektedir.

 

İşlem sonrasında vücut ılık ya da soğuk suyla temizlenmelidir. Eğer buna riayet edilmezse operasyonun etkisi azalabilir ve olumsuz sonuçlar doğmasına neden olabilir. Belli bir süre boyunca epilasyon bölgesine kimyasal ürünler sürülmemelidir. Operasyonun ardından doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Lazer işleminin ardından iğneler nedeniyle oluşan kızarıklıklar güneşe karşı hassasiyeti arttırır.

 

Bu nedenle güneşe zorunlu olarak maruz kalınacaksa koruyucu özelliği yüksek olan güneş kremleri kullanılmalıdır. İşlemlerin başarıya ulaşmasının en önemli yolu uzmanların tavsiyelerine uymaktır. İğneli epilasyon işleminin ardından uzman kişilerin size vereceği bilgiler mutlaka dikkate alınmalı, yapılan uyarılar ise titizlikle uygulanmalıdır.

 

 

Etkisi Ne Zaman Başlar?

İğneli epilasyon yöntemi birkaç seanslık uygulamadır. Kişinin kıl yapısına ve vücut yapısına göre etkisini gösterme süreci değişebilmektedir. Fakat ilk seansın hemen sonrasında gözle görülür bir şekilde kılların azaldığı fark edilecektir. Zaman içerisinde kılların daha da seyrekleşmesiyle seansların sıklığı azalacaktır.  

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.