fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi - Novar Poliklinik

Selülit Tedavisi

Kadınların En Büyük Sorunu

Kadınlar dış görünüşlerinin kusursuz olmasını isterler. Bundan dolayı vücutlarında kötü görüntüye neden olan selülitlerden kurtulmanın çaresini aramaktadırlar. Selülitler özellikle baldır bölgesinde bulunan ve portakal kabuğu görünümünü andıran izlerdir.

 

Özellikle yaz ayları öncesinde kadınlar bu baş belası cilt probleminden kurtulmanın çaresini aramaktadır. İzmir’de Novar Poliklinik uzman kadrosuyla selülit tedavisi konusunda uzun yıllardır İzmirlilere hizmet vermektedir. Etkili tedavi yöntemi sayesinde Ege bölgesindeki farklı şehirlerden kişiler de Novar Polikliniğe selülit tedavisi için başvuruda bulunmaktadır.

 

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit, özellikle baldır bölgesinde bulunan lifli bağ dokuların içerisindeki derinin altında bulunan yapıların girintili çıkıntılı görünüm kazanmasıyla ortaya çıkan yapılardır. Kadınlarda ergenlik döneminden itibaren görülmeye başlamaktadır.

 

Kadınların pek çoğunda az ya da çok selülit görülebilmektedir. Kadınların yüzde doksanında görüldüğü için selülitlerin fizyolojik bir sorun olduğu değerlendirmesi yapılmaktadır. Böylesine yaygın bir cilt probleminin çözümü için selülit tedavisi yöntemleri ortaya çıkmıştır.

 

Kremler Çözüm İçin Yeterli Değildir

Selülit tedavisinde etkili olduğu iddia edilen çok sayıda krem bulunmaktadır. Bu kremlerin önemli bir kısmı bitkisel ürün olarak piyasaya sürülmektedir. Fakat bu ürünlerin etki gücü oldukça sınırlıdır. Kalıcı bir çözüm için yeterli bir uygulama değildir.

 

Ayrıca selülit kremi olduğu iddia edilen ürünlerin doktora danışılmadan kullanılması geri dönüşü mümkün olmayan sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle hiçbir ürün doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Doktorlar; hastalarının yaş, beslenme alışkanlıkları ve vücuttaki yağ oranı gibi değerleri bir arada değerlendirerek kişiye özel selülit tedavisi yöntemi uygulamaktadır.

 

Mezoterapi ve Lazerli Vakum Yöntemleri

 Selülit tedavisinde; mezoterapi ve lazerli vakum yöntemleri sıklıkla kullanılmaktadır. Ayrıca doktorlar gerekli gördükleri durumlarda bu iki yöntemin kombinasyonunu sağlayarak kişiye özel bir tedavi metodu geliştirebilmektedir. Selülit mezoterapisinde etkili ilaç ince uçlu iğneler ile selülitli bölgeye enjekte edilmektedir.

 

Bu yöntemde hücrelerin uyarılması sağlanır ve bölgede bulunan yağ dokuları hızlı bir şekilde yakılmış olur. Selülit tedavilerinde işlemler 20-30 dakika kadar sürmektedir. Mezoterapi tedavisinde yaklaşık 10 seans uygulanmaktadır. Seanslar arasında yaklaşık yedi gün süre bulunmaktadır. Lazerli vakum yönteminde ise haftada 2-3 seans yapılması mümkündür. Toplamda 8 seansta başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.