fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Lazer Epilasyon Alexandrite

İçindekiler

FDA Onaylı

Alexandrite sistemleri Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “Food and Drink Administration” tarafından onaylanmıştır. Bu kurum Amerika Birleşik Devletleri’nde gıda ve ilaç konusunda et yetkili kurumların başında gelmektedir. Bütün dünyada gıda ve sağlık alanında FDA onayının alınmış olması o ürünün güvenilir olduğuna işaret eder. Dolayısıyla lazer epilasyon Alexandrite operasyonu hem Türkiye’de hem de dünyada güvenle uygulanmaktadır. İzmir’de Alexandrite işlemi Novar poliklinikte yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde istenmeyen kıllara uzun süreli çözüm sağlamaktadır.

Beyaz Tenlilerin Baş Belası İnce Siyah Tüyler

Beyaz tenli insanların en büyük baş belası vücutlarındaki siyah tüy ve kıllardır. Bu tüy ve kıllar çok az olsa bile beyaz tenlilerin vücudunda belirgin hale gelmektedir. Böyle olduğu için beyaz tenli kişiler vücutlarındaki tüylenmelere kesin çözüm arayışı içerisine girmişlerdir. Lazer epilasyon Alexandrite ince ya da kalın; kıl kökü güçlü ya da güçsüz buna bakmadan etkili bir çözüm üretebilmektedir. Diğer uygulamalarda ince tüylere kesin çözüm üretmek çok mümkün olmamaktadır. Kıl kökleri yerinde kaldığı için yeniden tüylenmeler meydana gelebilmektedir. Fakat lazer epilasyon Alexandrite kıl köklerini hedef almaktadır. İnce kıl köklerini bile yok edebilen bir uygulamadır. Bu nedenle beyaz tenlilerin dostu olarak bilinmektedir.

Ağrı Hissi Çok Azdır

Lazer epilasyon Alexandrite ağrı hissi veren bir uygulama değildir. Yaptıran kişilerin çok az bir kısmı acı hissedebilir. Eğer kişinin ağrı eşiği düşük ise lokal anestezik kremler sürülerek o bölgedeki ağrının azalması sağlanmaktadır.  Lazer epilasyonu işlemi vücuda uygulanıyorsa tüylenmiş bölge traş makinası kullanılarak kısaltılır. Yüze yapılan uygulamalarda ise kısaltma yapılmaz. Çünkü operasyon öncesi yüzdeki tüy ve kılların yoğun olduğu bölgelerin tespit edilmesi başarıya ulaşılması için önemli bir etkendir.

Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyon Alexandrite gündelik hayatı aksatacak bir uygulama değildir. Bundan dolayı epilasyon yaptıran kişi günlük hayatına hemen geri dönebilmektedir. Operasyon bölgesinde zaman zaman kızarıklıklar ve kıl köklerinin etrafında hafif şişkinlikler olabilmektedir. Böyle bir reaksiyon olması durumunda nemlendirici kremler kullanılabilir. Fakat krem kullanılmadan önce mutlaka epilasyon işlemini yapan uzmana danışmakta fayda vardır. Lazer epilasyon sonrası iki hafta vücudun doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. Bundan dolayı güneşlenme ya da solaryuma girmek için epilasyon işleminin üzerinden iki hafta geçmesi beklenmelidir.