fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Non-Ablative Cilt Yenileme

Cilt Yenileme İzmir - Novar Poliklinik

Non-Ablative Cilt Yenileme

Tek Değil Dört Dalga Boyu

Non-Ablative cilt yenileme yönteminde lazer sisteminin aksine tek bir dalga boyu yerine dört farklı dalga boyu kullanılmaktadır. Çoklu dalga boyunun kullanılması çok fazla avantajı beraberinde getirmiştir. Dalga boyunun fazla olması daha farklı renk aralıklarında çalışmayı mümkün kılmıştır.

 

Böylece vücutta farklı renklerdeki istenmeyen lekelerle bu yöntem sayesinde mücadele etmek mümkün olmaktadır. Tedavi sırasında ağrı hissi çok fazla değildir. Gerekli görüldüğü durumlarda çeşitli uygulamalarla ağrı hissine karşı tedbirler alınmaktadır. Bölgesel etkili anestezi ve soğuk hava gibi uygulamalarla ağrı hissi azaltılmaktadır.

 

Hangi Bölgelere Uygulanır?

Gelişmiş teknolojik yöntemler kullanılarak uygulanan bu tedavi vücudun pek çok bölgesinde güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle dövme silmek isteyenler bu yöntemi tercih etmektedir. Çok yönlü dalga özelliği sayesinde vücuttaki hassas bölgelerdeki ve farklı renklerdeki dövmelerde bile etkili çözüm üretmektedir.

 

Ayrıca vücuttaki benlerin alınmasında bu yönteme başvurulabilmektedir. Güneş lekeleri, doğum lekeleri, yaşlılık lekeleri, sivilce izleri gibi sorunlarla non-ablative cilt yenileme uygulamasıyla başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Ayrıca kılcal damarların tedavisinde bu yönteme başvurulmaktadır.

 

Tedavi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Non-Ablative tedavisinin ardından cilt kısa sürede kendisini toparlamaya başlayacaktır. Bu dönemde tedavi gören kişilerin dikkat etmesi gereken belli başlı konular bulunmaktadır. Tedavi sürecinin etkili şekilde sonuçlanması için;

 • Güneş ışınlarına aşırı derecede maruz kalmaktan kaçınılmalı,
 • Güneşe maruz kalınacağı durumlarda mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi sürülmeli,
 • Tedavi edilen bölgelerde parfüm, deodorant gibi tahriş edici maddeler kullanılmamalı,
 • Kan sulandırıcı ilaçların kullanımı konusunda doktora danışılmalıdır.

Bunların dışında doktorların uyarılarını dikkate almak tedavi sürecinin en kısa sürede tamamlanmasına katkı sağlayacaktır. Tedavi görülen bölgelerde ağrı olması durumunda soğuk pres uygulamalarıyla ağrı azaltılabilmektedir.

 

 

Seans Uygulamaları

Non-Ablative cilt yenileme uygulamasında başarılı sonuç elde edebilmek için genellikle birden fazla seans uygulanması gerekmektedir. Yüzeysel lekeler için ise tek bir seans yeterli olabilmektedir. Seans aralıkları ve seans sayıları tedavi edilen bölgenin özelliklerine göre değişiklikler göstermektedir.

 

Cilt gençleştirme işlemlerinde 6 seansın sonunda tatmin edici bir sonuç elde etmek mümkündür. Tedavilerin periyodunun belirlenmesinde vücudun kabuklanma süreci belirgin rol oynamaktadır.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Yasal Uyarı

  Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.