fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazerle Çatlak Tedavisi

Çatlak Oluşumunun Nedenleri

Ciltte çatlak oluşumlarının çok sayıda nedeni bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni ani kilo almak ve ani kilo vermektedir. Özellikle hamilelik dönemindeki kadınlarda ani kilo almalar meydana gelir. Bu durum vücutta çatlakların oluşumuna neden olmaktadır. Hamilelik sonrasında alınan kiloların verilmesi de çatlaklara neden olabilir. Çatlak oluşumunun yoğun bir şekilde görüldüğü bir başka dönem ergenlik dönemidir. Ergenlik döneminde özellikle boy uzaması sırasında vücutta çatlaklar meydana gelmektedir. Kasların aşırı derecede ani gelişimi çatlaklara neden olabilmektedir. Ayrıca kullanılan bazı hormonsal ilaçlar (doğum kontrol hapı vb.) çatlaklara neden olabilmektedir. Nedeni ne olursa olsun vücudun farklı bölgelerinde oluşan çatlaklardan lazerle çatlak tedavisi sayesinde kurtulmak mümkündür.

Lazerle Çatlak Tedavisi Ne Zaman Yapılmalıdır

Lazerle çatlak tedavisinin yapılması için belli bir dönem şartı yoktur. Çatlak rahatsızlığı olan kişiler istedikleri zaman lazerle çatlak tedavisi yöntemine başvurabilirler. Fakat kış aylarında bu tedaviye başvurmak daha iyi olacaktır. Çünkü yazın güneşin yakıcı etkisi lazer tedavisinin uygulandığı bölgeye zarar verebilir. Eğer yazın lazarle çatlak tedavisi yapılacaksa doğrudan güneş ışınlarına kalmaktan mutlak surette kaçınılmaya çalışılmalıdır. Zorunlu durumlarda güneşli saatlerde dışarıya çıkılacaksa koruyucu kıyafet kullanılmalı ve doktorun tavsiye ettiği güneş kremi sürülmelidir.

Seans Sayısı

Çatlak tedavisinin lazerle yapılması durumunda seans sayısını hastanın vücudundaki çatlaklar belirleyecektir. Seanslar arasında üç dört haftalık boşluklar olmaktadır. Bazı çatlaklara bir ya da iki seansla başarılı müdahaleler yapılabiliyorken baze çatlaklara ise beş altı seanslık uygulama yapılması gerekebilmektedir. Seans sayısının belirlenmesinde çatlakların oluştuğu zaman ve çatlakların rengi de etkilidir. Mor ve kırmızı çatlaklar yeni oluşmuştur. Bu renkteki çatlakların iyileşmesi çok daha kolay olmaktadır.

Çatlaklara Karşı En Etkili Yöntem: Lazer

Son yıllarda insan vücudunda oluşan çatlakların tedavisinde en etkili yöntem lazer tedavisidir. FDA tarafından onaylanmış olan bu yöntem kısa sürede etkili çözümler üretmektedir. Lazerle birlikte cildin hemen altında ısı kanalları oluşmaktadır. Bu ısı kanalları onarıcı mekanizmaların tetiklenmesini sağlar. Böylece cilt yara olarak algıladığı ısı hasarına karşı elastin ve kolajen sentezine başlar. Bürün bunların ardından cilt iyileşme sürecine girer ve çatlakların kaybolması ya da azalması sağlanmış olur.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.