fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer Çatlak Tedavisi

Çatlak Nasıl Oluşur?

İnsan vücudunda zaman zaman çatlaklar oluşabilmektedir. Bu çatlakların oluşmasındaki temel neden insan vücudunun boyutlarındaki ani değişikliklerdir. Aşırı kilo alma gerçekleştiği zaman dikey çatlaklar meydana gelmektedir. Ergenlik döneminde boy uzaması sırasında ise bel ve baldır çevrelerinde yatay çatlaklar meydana gelebilmektedir. Çatlaklara karşı kozmetik ürünlerle mücadele etmeye çalışmak etkili bir yöntem değildir. Çünkü kozmetik ürünlerle çatlaklara karşı kesin bir çözüm üretilememektedir. Çatlaklara karşı yapılacak en etkili müdahale lazer tedavisi olmaktadır. Bu nedenle İzmir’de lazer lazer çatlak tedavisi oldukça yaygın bir yöntemdir.

Çatlaklarda Renk Değişimi

İnsan vücudunda çatlaklar aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak deride oluşan deformasyonlar neticesinde oluşmaktadır. Vücutta oluşan çatlaklar ilk dönemlerde kırmızı renkli olmaktadır. Sonrasında mor renge dönüşen çatlaklar, süreç içerisinde beyazlaşabilmektedr. Çatlakların rengi uygulanacak tedavi yönteminin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Bu nedenle çatlakların rengine bakılarak uygulanacak lazer yönteminin hangisi olacağına karar verilmektedir. Kozmetik ürünler kullanmak çatlaklardan kurtulmak için yeterli olmamaktadır. Kesin bir çözüm ancak lazer yönteminin kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Bu nedenle rengi ne olursa olsun çatlaklardan kalıcı olarak kurtulmak için lazer tedavisine başvurulmalıdır.

Hamilelik Sonrasında Oluşan Çatlaklar

Çatlak oluşumunun en önemli nedenlerinden birisi hamileliktir. Çünkü hamilelik dönemlerinde kadınlar aniden kilo alırlar. Vücudun yapısı bu kilo almayı onaramaması nedeniyle çatlaklar oluşur. Doğum sonrasında vücutta oluşan çatlakların belirginliği daha da artmaktadır. Hamilelik ile ilgili kadınların en büyük kabuslarından birisi olan bu çatlaklardan lazer çatlak tedavisi sayesinde kolay bir şekilde kurtulmak mümkündür. Artık doğum sonrasında vücutta çatlaklarla yaşamak zorunda kalınmamaktadır. Çatlaklara karşı lazerle mücadele edilmektedir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Lazer çatlak tedavisi, insan vücudunda çatlakların görüldüğü bütün bölgelerde uygulanabilmektedir. Çatlaklar sıklıklar karın, bel, göğüs ve baldır çevresinde oluştuğu için lazer çatlak tedavisi daha çok bu bölgelerde uygulanmaktadır. Lazer çatlak tedavisinde kesin sonuç elde edebilmek için uygulanan seansların birkaç defa tekrar edilmesi gerekmektedir. Seans sayısı çatlağın bulunduğu bölge, rengi ve vücut yapısı gibi faktörlerle belirlenmektedir. Ortalama 5-6 seanslık bir tedavi sonrasında çatlaklardan tamamen kurtulmak ve cilde pürüzsüz bir güzellik kazandırmak mümkün olmaktadır.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.