fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Işık Peeling

Işık Peeling

Vücut Lekelerine Kesin Çözüm

Işık peeling yöntemi vücutta leke oluşumuna neden olan tyrosinase enzimine baskı uygulayarak ciltte melanin oluşumunu azaltmaktadır. Böylece ciltte bulunan lekeli bölgelerin rengi açılır ve etkili bir şekilde vücut lekelerinin iyileşmesi sağlanır.

 

Işık peeling uygulamasına Melano Out System (MOS) be enzim peeling adı da verilmektedir. En etkili olduğu lekeler güneşe maruz kalma sonucunda vücutta oluşan lekelerdir. İçerisinde soyucu asit bulundurmadığı için yan etkileri en az olan peeling uygulamasıdır. Yaklaşık dört haftalık bir sürecin ardından lekelerden arınmış, tazelenmiş ve genç bir görünüme kavuşmuş cilt elde etmek mümkündür.

 

Işık Peeling Uygulaması

İzmir’de Novar poliklinik bünyesinde ışık peeling tedavisinde uzmanlaşmış doktorlar bulunmaktadır. Öncelikle hastanın tetkikleri yapılır ve kendisine uygun olan yöntemin ışık peeling olup olmadığına karar verilir. Bunun ardından cilt temizlenir.

 

Temizleme işleminin sonrasında ışıkpeeling uygulamasına geçilebilmektedir. Cilt tipine bağlı olarak maske uygulaması yapılmaktadır. Maske uygulamasının başarıya ulaşması için birkaç saat beklemek gerekmektedir. Bu nedenle uygulamanın ardından maskeyle birlikte eve gidilmesi gerekebilmektedir.

 

Doktorun belirttiği süre tamamlanınca vücuda uygulanan maske suyla temizlenebilir. Bu temizlenme ve arınma işleminin sonrasında iki gün daha nemlendirici krem kullanılmalıdır.

 

Nelerde Etkilidir?

Işık peeling uygulamasının en etkili olduğu leke çeşidi güneş lekeleridir. Doğrudan güneşe maruz kalma sonucunda vücutta oluşan lekeler ışıkpeeling sayesinde yok edilebilmektedir.

 

Bunun dışında yaşlılık lekeleri, pigmentasyon kaynaklı lekeler, derideki koyulaşmalar, spotlar, melasma, akne izleri, sivilce lekeleri gibi problemlerin çözümünde ışıkpeeling etkili bir yöntemdir.

 

İlk uygulamanın ardından bir ay sonra mutlaka kontrol yapılmalıdır. Leke kreminin kullanılıp kullanılmayacağına doktor karar vermelidir.

 

Mutlaka Uzman Başvurun

Işık peeling uygulaması ayrı bir uzmanlık alanı gerektiren bir yöntemdir. Bu nedenden dolayı uygulamanın yapılacağı yer seçilirken uzman kadronun ışık peeling alanındaki yetkinliği sorgulanmalıdır.

 

Novar poliklinik bu konuda İzmir’de en yetkin kurumların başında gelmektedir. Herhangi bir Novar poliklinik şubesine giderek ışıkpeeling konusunda detaylı bilgi almak mümkündür.

 

İnsan vücudu insanın en değerli hazinesidir. Bu nedenle insan vücudunu ilgilendiren işlemlerde tercih yaparken, çok yönlü düşünmek ve uzmanlarla hareket etmek gerekmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.