fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Erkek Lazer Epilasyon

Temiz Bir Vücut İçin Lazer Epilasyon

Dünyada her geçen gün erkek lazer epilasyon uygulaması daha yaygın hale gelmektedir. Artık hayat tarzlarının değişmesiyle birlikte insan vücudundaki kıllar pek çok kişiyi rahatsız eder hale gelmiştir. Erkekler, vücutlarında oluşan istenmeyen kıllardan kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Erkeklerin hormon yapısından dolayı vücutları kıllanmaya çok müsaittir. Bu nedenle istenmeyen kıllardan kurtulmak için tercih edilecek yöntemde kalıcılık ön plana çıkmaktadır. Kalıcı sonuçlar veren yöntemlerin başında lazer uygulaması gelmektedir. Dış görünüşüne önem veren erkekler özellikle yaz mevsimi öncesinde vücutlarında bulunan istenmeyen kıllardan kurtulmaktadır. İzmir’de Novar Poliklinik Karşıyaka, Alsancak, Atakent, Balçova ve Bayraklı şubelerinde erkek lazer epilasyon hizmeti vermektedir.

Lazer Nerelere Uygulanır

Erkeklerde lazer uygulaması vücutta istenmeyen kıllanma görülen bütün bölgeler için uygun bir yöntemdir. Özellikle ense, omuz, sırt, göğüs, göbek gibi bölgelerde lazer epilasyon yaygındır. Bunun dışında son zamanlarda koltukaltı ve bacaklarda lazer epilasyon uygulaması da yaygın hale gelmektedir. Epilasyon yöntemine başvurmayan kişiler vücutlarındaki istenmeyen kıllardan tıraş gibi ilkel metotlarla kurtulmaya çalışmaktadır. Fakat bu yöntemlerde kıl batması gibi olumsuz sonuçlar görülebilmektedir. Lazer epilasyon uygulamasında ise kıl batması görülme ihtimali son derece zayıftır.

Spor İçin Epilasyon

Sporla uğraşan erkekler için lazer epilasyon uygulamasının önemi artmaktadır. Çünkü vücutta çıkan kıllar hava ile sürtünme kuvvetinden dolayı hareket kabiliyetini kısmi olarak kısıtlar. Bunun önüne geçebilmek için atletizm, futbol, basketbol, bisiklet ve voleybol gibi spor dallarıyla uğraşan erkekler vücutlarındaki kıllardan lazer epilasyon yöntemiyle kurtulmaktadır. Erkek Lazer epilasyon uygulamasına başvuran sporcuların performansında gözle görülür bir şekilde artış yaşanmaktadır.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.