fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Bölgesel İncelme ve Selülit Tedavisi

Akustik Dalga Terapisi Novar Poliklinik

Yağlanmalara ve Portakal Kabuğu Görünümüne Son

Bölgesel incelme ve selülit tedavileriyle vücutta belirli bölgelerde oluşan aşırı yağlanmalar ile mücadele edilmektedir. Selülit ve bölgesel incelme tedavilerinde tek bir yönteme bağlı kalınmamaktadır. Kişinin vücut yapısı ve şikayet ettiği bölgeye göre farklı tedaviler uygulanabilmektedir.

 

Tedaviler sırasında disiplinler arası yaklaşım uygulanmaktadır. Bu sayede soruna tek bir açıdan değil çok yönlü olarak çözüm üretilir. Novar poliklinik geniş bir uzman kadrosuna sahip olduğu için disiplinler arası iletişimin kuvvetli olduğu bir sağlık kurumudur.

 

Hastaların şikayetlerine göre tetkikler yapılarak, onlara en uygun tedavi yöntemi sunulmaktadır. Bu sayede vücuttaki yağlanmalardan ve baldır bölgesindeki selülitlerden kurtulmak kolaylaşmaktadır.

 

Hangi Yöntemler Uygulanır?

Selülit tedavisinin ya da vücudun bölgesel olarak kilo vermesinin sağlanmasının tek bir yöntemi yoktur. Kullanılan yöntemler arasında mezoterapi, lazer, ultrason, vakum, mezolipoliz ve akustik dalga tedavisi (AWT) yer almaktadır. Hangi yöntemin uygulanacağına hastanın vücut yapısına bakılarak karar verilmektedir. Bölgesel kilo verme yöntemi aşırı kilolu kişiler için uygun değildir.

 

Aşırı kilolu kişiler için farklı yöntemler mevcuttur. Bölgesel kilo vermede temel amaç vücudun sadece belli bir bölgesindeki yağ hücrelerini eritmektir. Uygulanan yöntemlerin seans sayısı hem yöntemin türüne göre hem kişinin kilo ve yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

 

Selülitlere Etkili Çözüm

Selülit olarak adlandırılan cilt rahatsızlığı baldır bölgesindeki portakal kabuğunu andıran görüntüdür. Baldırda bulunan yağ hücrelerinin sıkışması kötü bir görüntüye neden olmaktadır. Özellikle ergenlik sonrasında kadınların büyük bir kısmında görülmektedir.

 

Bazı kişilerde selülitler çok dikkat çekici olmamaktadır. Dikkat çekici olmayan selülitlerin derecesi düşüktür. Fakat bazı kişilerde aşırı miktarda ve derecesi yüksek selülit bulunabilmektedir. Selülit miktarı fazla olan kişiler uzmanlardan yardım olarak vücutlarındaki kötü görüntülerden kurtulabilmektedir.

 

İzmir’de Bölgesel İncelme ve Selülitle Mücadele

İzmirli kadınlar özellikle yaz aylarından önce ciltlerinin kusursuz bir güzelliğe sahip olmasını istemektedir. Kış ve ilkbahar aylarında pek çok kadın bölgesel incelmenin ve selülitlerini azaltmanın yollarını aramaktadır.

 

Novar Poliklinik İzmir’de bulunan çok sayıda şubesiyle bölgesel incelme ve selülitle mücadele konusunda yıllardır İzmirlilere hizmet vermektedir. Bu konuda rahatsızlığı bulunanlar kendilerine en yakın Novar Polikliniği’ne giderek uzmanlardan yardım alabilirler.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.