fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Yaraizi Estetiği İzmir Novar Poliklinik

Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Yara İzlerinin Nedenleri

İnsan vücudunda çeşitli nedenlerle izler oluşabilmektedir. Bunun en temel sebeplerinden birisi ameliyatlardır. Ameliyatların ardından vücutta ciddi izler kalabilmektedir. Ayrıca kesilmeye, ezilmeye ya da soyulmaya bağlı olarak vücutta yara izleri oluşabilmektedir.

 

Yara izlerinin vücudun görünür yerlerinde olması insanda rahatsızlık hissi uyandırmaktadır. Hatta bu rahatsızlık insanların kılık kıyafetlerini bile etkilemektedir. Yara izlerinden dolayı yazın uzun kollu giysi giymeyi tercih eden kişiler bulunmaktadır. Böylesine sorunlara neden olduğu için vücutlardaki izlere son vermek için ameliyat ve yara izleri tedavisi araştırılmaktadır.

 

Vücuttaki İzlere Kesin Çözüm

Pek çok insan ameliyat olduktan sonra vücutlarında oluşan izlerden kurtulmanın çaresini aramaktadır. Özellikle ameliyatlardan sonra vücutlarda kalan izler rahatsızlık vermektedir. Bu izlerin vücudun görünür bölgelerinde olması rahatsızlık hissini daha da arttırmaktadır.

 

Böyle durumlarda izlerden kurtulmak için profesyonel yardım alınması gerekmektedir. İzmir’de Novar Poliklinik uzun yıllardır ameliyat ve yara izlerinin tedavisi için etkili tedavi hizmeti vermektedir. Uzman doktorlar tarafından izler titizlikle incelenerek kişiye özel olarak en etkili tedavi yöntemi belirlenmektedir. Böylece başarılı bir şekilde ameliyat ve yara izleri ortadan kaldırılmaktadır.

 

Yara İzi Tedavi Yöntemleri

Yara izlerinin tedavi yöntemleri uzman doktorlar tarafından özel olarak belirlenmektedir. Bazı izlerin tedavisi için zaman en önemli çözümdür. Böyle durumlarda doktorlar belli bir operasyon yapmak yerine beklemeyi tercih etmektedir. Bazı yaralara müdahale edildiğinde daha büyük yaralar oluşabilmektedir. Bunun için yara izinin tedavi edilip edilmeyeceğine dair son karar uzman hekimlere bırakılmaktadır.

 

Tedavi yapılması kararlaştırılan yaralarda lazerle tedavi etkili ve yaygın bir yöntemdir. Bunun dışında yara izinin bir kez daha dikilmesi, deride yamama yapılması ve dermabrazyon denilen bir çeşit zımparalamaya benzer tedavi yöntemine başvurulabilmektedir.

 

Lazerle Tedavi

Ameliyat ve yara izlerinde kullanılan lazer yönteminde fraksiyonel lazer kullanılır. Yapılan işlemler seanslar halinde yapılır. Seansların sayısına uzman hekimler karar vermektedir. Yapılan ilk seans ile birlikte iyileşme başlar. Seanslar ilerledikçe yara izinin görünürlüğü gittikçe azalır.

 

Ayrıca lazer yönteminde vücudun yeniden onarılmasına katkı sağlanır. Böylece mikro kanalların iyileşmesi hızlanır. Lazerle tedavi yönteminde genellikle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yara izlerinin boyutunun çok büyük olması halinde ise, yara izinin görünürlüğü azaltılmaktadır.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.