fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Yaraizi Estetiği İzmir Novar Poliklinik

Ameliyat ve Yara İzleri Tedavisi

Yara İzlerinin Nedenleri

İnsan vücudunda çeşitli nedenlerle izler oluşabilmektedir. Bunun en temel sebeplerinden birisi ameliyatlardır. Ameliyatların ardından vücutta ciddi izler kalabilmektedir. Ayrıca kesilmeye, ezilmeye ya da soyulmaya bağlı olarak vücutta yara izleri oluşabilmektedir.

 

Yara izlerinin vücudun görünür yerlerinde olması insanda rahatsızlık hissi uyandırmaktadır. Hatta bu rahatsızlık insanların kılık kıyafetlerini bile etkilemektedir. Yara izlerinden dolayı yazın uzun kollu giysi giymeyi tercih eden kişiler bulunmaktadır. Böylesine sorunlara neden olduğu için vücutlardaki izlere son vermek için ameliyat ve yara izleri tedavisi araştırılmaktadır.

 

Vücuttaki İzlere Kesin Çözüm

Pek çok insan ameliyat olduktan sonra vücutlarında oluşan izlerden kurtulmanın çaresini aramaktadır. Özellikle ameliyatlardan sonra vücutlarda kalan izler rahatsızlık vermektedir. Bu izlerin vücudun görünür bölgelerinde olması rahatsızlık hissini daha da arttırmaktadır.

 

Böyle durumlarda izlerden kurtulmak için profesyonel yardım alınması gerekmektedir. İzmir’de Novar Poliklinik uzun yıllardır ameliyat ve yara izlerinin tedavisi için etkili tedavi hizmeti vermektedir. Uzman doktorlar tarafından izler titizlikle incelenerek kişiye özel olarak en etkili tedavi yöntemi belirlenmektedir. Böylece başarılı bir şekilde ameliyat ve yara izleri ortadan kaldırılmaktadır.

 

Yara İzi Tedavi Yöntemleri

Yara izlerinin tedavi yöntemleri uzman doktorlar tarafından özel olarak belirlenmektedir. Bazı izlerin tedavisi için zaman en önemli çözümdür. Böyle durumlarda doktorlar belli bir operasyon yapmak yerine beklemeyi tercih etmektedir. Bazı yaralara müdahale edildiğinde daha büyük yaralar oluşabilmektedir. Bunun için yara izinin tedavi edilip edilmeyeceğine dair son karar uzman hekimlere bırakılmaktadır.

 

Tedavi yapılması kararlaştırılan yaralarda lazerle tedavi etkili ve yaygın bir yöntemdir. Bunun dışında yara izinin bir kez daha dikilmesi, deride yamama yapılması ve dermabrazyon denilen bir çeşit zımparalamaya benzer tedavi yöntemine başvurulabilmektedir.

 

Lazerle Tedavi

Ameliyat ve yara izlerinde kullanılan lazer yönteminde fraksiyonel lazer kullanılır. Yapılan işlemler seanslar halinde yapılır. Seansların sayısına uzman hekimler karar vermektedir. Yapılan ilk seans ile birlikte iyileşme başlar. Seanslar ilerledikçe yara izinin görünürlüğü gittikçe azalır.

 

Ayrıca lazer yönteminde vücudun yeniden onarılmasına katkı sağlanır. Böylece mikro kanalların iyileşmesi hızlanır. Lazerle tedavi yönteminde genellikle başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Yara izlerinin boyutunun çok büyük olması halinde ise, yara izinin görünürlüğü azaltılmaktadır.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.