Vücut Kıllarından Kurtulma - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Vücut Kıllarından Kurtulma

Vücut Kıllarından Kurtulma Kesin Çözüm

Vücut kılları birçok kadının korkulu rüyası olmuş durumda. Kaşıntı, pişik, kötü koku, bazı cilt ve deri problemlerine kadar yol açtığı da bilinmektedir. Günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki bundan belki seneler önce bunu düşünmek insanlara saçma gelecekti ama şimdi vücut kıllarından kurtulma yöntemi var; lazer epilasyon!

Eski Tür Yöntemler Artık İşe Yaramıyor

Ağda ile tüy alma işlemi yapılsa birkaç hafta yine çıkmıyor fakat 1 ay sonra tüyler yine etkisini gösteriyor. Ağda hem acılı hem de sürekli yapılması gereken bir işlem olduğu için kadınlar bu çileyi çekmek istemiyor. Ayrıca ağda koltuk altı ve genital bölgede kararmaya da yol açtığı için artık tercih edilmiyor. Jiletler ise en ufak dikkatsizlik ile anında deriyi kesiyor. Kullandıktan 1 hafta sonra tüyler yine aynı çıkıyor. Jilet aslında bir nevi makas işlemi görüyor denilebilir. Derinin üzerindeki tüyleri keserek yok ediyor. Bu yüzden jilet ile tüy almak oldukça sancılı bir yöntemdir.

Bir diğer yöntem ise tüy dökücü kremler. Tüy dökücü kremler içeriklerinde kimyasal barındıkları için bazı ciltlerde alerji, kızarıklık ve şişlik yapabilmektedir. Tüy dökücü kremlerin etkisi ise jilete göre daha iyi ama ağdaya göre daha düşüktür. Tüm bunlar göz önüne alındığı zaman geriye en doğru yöntem olan lazer epilasyon işlemi kalıyor. Eğer vücut kıllarından kurtulma yöntemini istiyorsanız epilasyon tam size göre. 

Epilasyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Epilasyon işlemi ile kıl köklerine atış yapılmaktadır. Bu atışlar sayesinde kıl kökleri uyarılarak tüylerin zaman içerisinde dökülmesi sağlanır. Vücudunuzun her bölgesine gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz. Vücut kıllarından kurtulma kesin çözüm olarak bilinen epilasyon artık günümüzde çok yaygınlaştı. Kiminin tüyleri 10 seansta biterken kiminin ise 20 seansta bitmektedir. Sonuç olarak her ay yaptırmaktansa 10 seans sonrası tüyleriniz seyrekleşerek bu işlem 6 ayda bir yapılmaktadır. Mantıklı düşünecek olursanız her ay hatta bazen 3 haftada bir mi tüylerinizi almak daha kolay yoksa 6 ayda bir mi?

vücut kıllarından kurtulma

Epilasyon Hakkında Bilinen Yanlış Bilgiler

Lazer epilasyon dendiğinde insanlar ilk önce korkuyor. Özellikle genital bölge epilasyonu dendiğinde uzak duruyorlar. Oysaki lazer atışları yalnızca kıl köklerine etki etmektedir. Kesinlikle yumurtalıkları etkilemez. Kadınların hamile kalmalarında herhangi bir soruna yol açmaz. Günümüzde birçok jinekolog tarafından epilasyon önerilmektedir.

Epilasyon ile Tüylerinizden Kurtulun

Lazer epilasyon yöntemiyle vücut kıllarından kurtulma sağlanmış olur. Bu sayede hem yazın hem de kışın dilediğiniz gibi eteklerle, elbiselerle ve askılı bluzlar ile sokaklarda özgürce tüy, kıl derdi olmadan dolaşabilirsiniz. Epilasyonun ayrıca faydaları da vardır. Uygulandığı bölgedeki sivilce izleri gibi hasarlı yerleri onarır. Siz de epilasyon yaptırarak tüylerinizden kurtulmak isterseniz kurumumuzdan hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.