fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

ND-YAG Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon izmir - Novar Poliklinik

Lazer Epilasyon ND-YAG

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

İnsan vücudunda oluşan aşırı kıllanmalar zaman zaman rahatsızlık hissi uyandırmaktadır. Aşırı kıllanmalar hem hijyen açısından hem de görüntü açısından kötüdür. Hijyen açısından bakıldığında bu durum kötü kokulara neden olabilmektedir. Görüntü açısından bakıldığında ise hiç estetik durmamaktadır.

 

Özellikle açık tenli insanlarda en küçük tüylenmeler bile dikkat çekebilmektedir. Bundan dolayı insanlar, kıllardan kurtulmanın çarelerini aramaya başlamıştır. Kıllardan kurtulmanın pek çok yöntemi vardır. Fakat bazı yöntemler hem oldukça zahmetli hem de kısa süreli çözümlerdir.

 

Lazer epilasyon ND-YAG metodunda ise uzun süreli kalıcı çözümler elde edebilmek mümkündür.

FDA Onaylı

ND-YAG lazer sistemi ile yapılan işlemler Amerika’da bulunan FDA kurumu tarafından kontrol edilmiştir. Kontrollerin ardından işlemlerin insan sağlığı açısından olumsuz olmadığı tespit edilerek FDA onayı verilmiştir. Bundan dolayı dünyanın dört bir yanında ND-YAG lazer epilasyon yöntemi güvenle kullanılmaktadır.

 

Yüz bölgesine uygulanacağı zaman ayda bir kez olmak üzere ortalama sekiz seans yapılmaktadır. Vücut bölgesine yapılan seansların süresi biraz daha uzundur. Yaklaşık altı haftada bir olmak üzere 4-6 seanslık uygulamalar yapılmaktadır. Kişinin ten rengi ve kıl köklerinin yapısı seans sayısını etkileyen faktörler arasındadır.

 

 

 

Kıllar Nasıl Uzar?

İnsan vücudunda kıllanma doğal bir durumdur. Her kıl kökü büyüme dönemi (Anagen Evresi), dinlenmeye geçiş dönemi (Katogen Evresi), dinlenme dönemi (Telogen Evresi) olmak üzere üç dönemde gelişimini tamamlamaktadır. Kıl köklerinin zayıf olduğu durumlarda lazer tedavisi çok daha etkili olmaktadır. Bu dönem kılın ortaya çıktığı ilk üç yılı kapsamaktadır. Böyle olduğu için kıllanmanın tedavisi için, vücuttaki kıllanmanın artmasını beklemek doğru değildir. Kıllarda artış fark edildiği an yardım almak etkili bir çözüm sağlayacaktır.

 

1064 Nm Dalga Boyuyla Tedavi

Nd-Yag lazeri, diğer lazerlerden ayıran en önemli özellik 1064 dalga boyu ile dokuya işlenebilmesidir. Bundan dolayı diğer lazerlerle karşılaştırıldığında vücut derisine çok daha fazla nüfuz edebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca epidermiste bulunan kromofara yakalanma söz konusu olamaz. Burada temel hedef kıl köküdür. Kılların boyutu, kılların rengi hiç fark etmeden ND-YAG lazer ile etkili çözümler elde etmek mümkündür.

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.