fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

ND-YAG Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon izmir - Novar Poliklinik

Lazer Epilasyon ND-YAG

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

İnsan vücudunda oluşan aşırı kıllanmalar zaman zaman rahatsızlık hissi uyandırmaktadır. Aşırı kıllanmalar hem hijyen açısından hem de görüntü açısından kötüdür. Hijyen açısından bakıldığında bu durum kötü kokulara neden olabilmektedir. Görüntü açısından bakıldığında ise hiç estetik durmamaktadır.

 

Özellikle açık tenli insanlarda en küçük tüylenmeler bile dikkat çekebilmektedir. Bundan dolayı insanlar, kıllardan kurtulmanın çarelerini aramaya başlamıştır. Kıllardan kurtulmanın pek çok yöntemi vardır. Fakat bazı yöntemler hem oldukça zahmetli hem de kısa süreli çözümlerdir.

 

Lazer epilasyon ND-YAG metodunda ise uzun süreli kalıcı çözümler elde edebilmek mümkündür.

FDA Onaylı

ND-YAG lazer sistemi ile yapılan işlemler Amerika’da bulunan FDA kurumu tarafından kontrol edilmiştir. Kontrollerin ardından işlemlerin insan sağlığı açısından olumsuz olmadığı tespit edilerek FDA onayı verilmiştir. Bundan dolayı dünyanın dört bir yanında ND-YAG lazer epilasyon yöntemi güvenle kullanılmaktadır.

 

Yüz bölgesine uygulanacağı zaman ayda bir kez olmak üzere ortalama sekiz seans yapılmaktadır. Vücut bölgesine yapılan seansların süresi biraz daha uzundur. Yaklaşık altı haftada bir olmak üzere 4-6 seanslık uygulamalar yapılmaktadır. Kişinin ten rengi ve kıl köklerinin yapısı seans sayısını etkileyen faktörler arasındadır.

 

 

 

Kıllar Nasıl Uzar?

İnsan vücudunda kıllanma doğal bir durumdur. Her kıl kökü büyüme dönemi (Anagen Evresi), dinlenmeye geçiş dönemi (Katogen Evresi), dinlenme dönemi (Telogen Evresi) olmak üzere üç dönemde gelişimini tamamlamaktadır. Kıl köklerinin zayıf olduğu durumlarda lazer tedavisi çok daha etkili olmaktadır. Bu dönem kılın ortaya çıktığı ilk üç yılı kapsamaktadır. Böyle olduğu için kıllanmanın tedavisi için, vücuttaki kıllanmanın artmasını beklemek doğru değildir. Kıllarda artış fark edildiği an yardım almak etkili bir çözüm sağlayacaktır.

 

1064 Nm Dalga Boyuyla Tedavi

Nd-Yag lazeri, diğer lazerlerden ayıran en önemli özellik 1064 dalga boyu ile dokuya işlenebilmesidir. Bundan dolayı diğer lazerlerle karşılaştırıldığında vücut derisine çok daha fazla nüfuz edebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca epidermiste bulunan kromofara yakalanma söz konusu olamaz. Burada temel hedef kıl köküdür. Kılların boyutu, kılların rengi hiç fark etmeden ND-YAG lazer ile etkili çözümler elde etmek mümkündür.

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.