fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Alexandrite Lazer İzmir

İçindekiler

Alexandrite Lazer Epilasyon Yönteminin Avantajları

İstenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak için her geçen gün yeni yöntemler geliştirilmektedir. Bu yöntemler arasında Alexandrite lazeri diğerlerinden ayıran çeşitli nedenler vardır. İzmir’de Alexandrite lazerin yaygın olmasında bu nedenler oldukça etkilidir. Öncelikle epilasyonun hemen sonrasında cilt pürüzsüz bir görünüm kazanır. Diğer epilasyon yöntemlerinde cildin pürüzsüz görünüm kazanması zaman almaktadır. İkinci avantaj sadece kalın kıllarda değil ince kıllarda ve tüylerde de etkili olmasıdır. Böylece kıllar belirginleşmeden ortadan kaldırılmış olmaktadır. Üçüncü avantaj geniş alanlarında daha rahat çalışma imkanı tanımasıdır. Özellikle bacak bölgelerinde etkilidir. Bütün bu avantajlar Alexandrite lazer izmir yöntemini diğer yöntemlerden daha öne çıkarmaktadır.

Kaç Seans Uygulanır?

Alexandrite lazer uygulamasının kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir. Seans sayısının belirlenmesinde kişinin cilt rengi, kıl köklerinin yapısı ve hormonsal yapı etkili olmaktadır. Söz konusu etkenler kişiden kişiye değiştiği için, lazer seanslarının toplam seans sayısı değişkenlik göstermektedir. Alexandrite lazer yönteminin en önemli avantajı seans arasındaki aralıkların diğerlerine göre daha uzun olmasıdır. Böylece Alexandrite lazer izmir yönteminde daha kalıcı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Seans Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Alexandrite lazer yöntemine başvuracak İzmirlilerin dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Öncelikle operasyon öncesinde ağda ya da farklı bir yöntemle kıllar alınmamalıdır. Çünkü böyle durumlarda kıl köküne ulaşmak zorlaşabilmektedir. Alexandrite lazer yöntemi doğrudan kıl kökünü hedef alacağı için, kıl köklerinin doğru bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Bu nedenle kılların vücuttan birkaç milim dışarı çıkması köklere ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Alexandrite lazer yöntemi İzmir’de oldukça yaygın bir yöntemdir. Fakat İzmirliler bu yönteme başvurmadan önce güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmaktan kaçınmalıdır. Benzer şekilde operasyon sonrasında da güneş ışınlarından uzak durulması gerekmektedir. Güneşe çıkılacağı durumlarda mutlaka yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri sürülmelidir.

Gücü Soğutucularında

Alexandrite lazer yönteminin en büyük avantajı üzerinde etkili bir soğutma sistem yapısı olmasıdır. Bu soğutma sistemi lazer yapılan bölgeyi başarılı bir şekilde soğutur. Böylece kıl köklerine yüksek enerjili ışınlar gönderildiğinde ağrı hissedilmez. Kıl kökleri yakılmasına rağmen, soğutma sistemi ağrı hissini en aza indirir. Vücudunun acı eşiği düşük olan İzmir’de yaşayan kişilerin çoğu Alexandrite yöntemine başvurmaktadır. Alexandrite Lazer İzmir