Lazer epilasyon yaptıranların yorumları - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer epilasyon yaptıranların yorumları

Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Lazer epilasyon yaptıranlar çok iyi bilirler ki diğer yöntemlere oranla bu yöntemle daha hızlı ve kesin bir sonuç alabilirler. Lazer epilasyon yaptıranların yorumu genellikle tüylerin tamamen ortadan kalktığı yönündedir. Lazer öncesi, Lazer anında ve Lazer sonrası yorumlarına baktığımızda kadın ve erkek fark etmeksizin büyük bir yükten kurtuldukları yönündedir.

Lazer epilasyon yaptıranların yorumlarına bakıldığında bu önemli işlem için uzmanları tercih ettiklerini görüyoruz. Daha az acılı olması ve daha büyük alanlara uygulanıyor olması önce ve sonrasında uyulması geren kuralları olduğunu Lazer epilasyon yaptıranlarının yorumları arasında çok önem arz ettiği açıklanmıştır. Çoğu Lazer yaptıranların yorumlarına bakarak ona göre yol izlemektedir.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon diğer yöntemlerden daha kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih edilen bir yöntemdir. Kadın ve erkek fark etmeksizin yaptırabilir. Lazer epilasyon yaptıranlarının yorumları oldukça önemlidir ve lazer epilasyon tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini yok edilmesini sağlayan bir yöntemdir. Klasik  yöntemlere göre daha acısızdır. Doğru cihazlarla ve bir uzman eşliğinde yapıldığında kesin net sonuç alırsınız.

Uygulanacak bölgenin cilt ve rengi kıl yapısı incelenerek nasıl bir cihaz kullanılacağına karar verilir. Daha sonra Lazer epilasyonla kişiye yaklaşık olarak kaç seansta kıllardan kurtulacağı bilgisi verilir. Lazer epilasyonla temel amaç kılları değil kıl köklerini yok etmektir. Lazer ışınlarıyla kıl köküne uygulandığında kıl kökünün hücresinin fonksiyonu kısıtlanır. Bu sayede kıl kökünün cilt yüzeyine çıkması engellenir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulanacak bölgenin yüzeyine yani önce cilde atılan ışınlar ile cilt yüzeyini tanır. Lazer epilasyon sayesinde iletilen enerji kıl yüzeyinde ısı enerjisine dönüşür. Çok kısa bir sürede kıl kökünün tahrip olmasını sağlar. Kıl kök hücreleri bu şekilde tamamen yok olur. Lazer epilasyonun kullanımında 4 farklı çeşit vardır. Lazer epilasyon yaptıranlarının yorumları bu noktada sizin için önem arz edebilir. Bu farklı olan 4 çeşit epilasyonun kişinin cilt kıl tipine ve rengine göre değişiklik gösterir.

  • Ruby Lazer: Bu Lazer tipi çok kısa tüylerde daha etkilidir. Açık renkli cilt tiplerinde daha etkilidir. Çoğunlukla dudak üstü bölgelerde daha etkilidir.
  • Alexandrite Lazer: Yakınında bulunan dokulara zarar vermeden Alexandrite Lazer büyük başlığa sahip olduğu için daha bölgelere hızlı etki ederek seans süresini kısaltır. Çok koyu olmayan ten ve kıllarda daha etkilidir. Soğutma sistemi olduğundan acı hissedilmez. Bu işlemden sonra istenmeyen tüyler vücuttan tamamen uzaklaştırırlar.
  • Diode Lazer: Diode Lazer tüylerin giderilmesinde etkilidir. Diode lazer ile çok yakından atışlar yapıldığından dolayı ve yakın mesafeden işlem yapıldığında soğutucu jel ile birlikte kullanır. Batık kıl köklerinde de etkilidir. Manuel ayarlanması olduğundan koyu cilt tiplerini de rahatlıkla kullanılabilinir.
  • ND(Yağ Lazer):Bu lazer çeşidi koyu ve açık tenlilerde daha etkilidir. Diğerlerine göre acıyı daha fazla hissettirir. ND yağ lazer açık renkli ve ince kıllarda daha çok etkilidir.
Lazer Epilasyon Hangi Vücut Bölgelerinde Yapılır?

Lazer epilasyon uzman eşliğinde doğru cihaz kullanıldığı takdirde tüm bölgelere yaptırılabilirsiniz. Lazer epilasyon yaptıranlarının yorumları hangi tip lazer ve uygulanacak bölgeyi seçmede sizler için etkili olabilir.

  • Koltuk Altı Bölgesi Lazer Epilasyon: Bu bölgeye genellikle kadınlar tarafından tercih edilir. Tüylerin kalın olmasından dolayı 4 ila 6 seans sürebilir. Lazerden sonra batık gibi istenmeyen durumlar oluşmaz.
  • Bikini Bölgesi Lazer Epilasyon: Bu bölgede yapılan epilasyon başarı oranı son derece yüksektir. Çoğunlukla kişi 6.seansın sonunda bölgedeki tüylerden kurtulmuş olur.
  • Genital Bölge Lazer Epilasyon: Bu bölgedeki tüylerin kalın ve koyu renkli olmasına bağlı olarak yaklaşık 4 ila 6 seans aralığın da epilasyon bu bölgede kullanılan Lazer ışını cilt altında yer alan doku ve organlara zarar vermez.
  • Bacak Bölgesi Lazer Epilasyon: Lazer epilasyonda alt ve üst olmak üzere tüm tüylerden kurtulmak mümkündür. Bu bölgedeki tüylerden 6 seansta kurtulmak mümkündür.
  • Kol Bölgesi Lazer Epilasyon: Hem kadınlar hem erkekler tarafından çok tercih edilen bölgedir. Bu bölge yaklaşık 10 seans sürer. Kollar açıkta kaldığı için yaz aylarında yapılması önerilmez.
  • Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyon: Çoğunlukla erkekler tarafından tercih edilir. Tüylerin tümünün alınması ve seyreltilmesi mümkündür.

Sırt, Ense, Boyun, Yüz, Bıyık, Çene bölgesi gibi yerlerde de Lazer epilasyon uygulanmaktadır. Koltuk altı, bacağın alt kısmı, ikine bölgesi gibi alanlar 4 ile 8 seans; yüz, kol ve sırt gibi bölgeler 6 ile 12 seans sürebilir. Seans aralıkları 1,5 ay kadar olmalıdır. Lazer epilasyon yaptıranlarının yorumları klinik seçimi için oldukça önemli bir etkendir.Kliniğimizden Lazer Epilasyon için hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.