Genital Bölge Lazer Epilasyon - Novar Poliklinik İzmir Poliklinikleri
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon işlemleri uygulatmak üzere merkezimizde hizmet alabileceğiniz başlıklardan birisi de genital bölge epilasyonudur. Bölgede istenmeyen tüylerin sonsuza dek yok edilmesi amaçlanmaktadır. Birçok insan için problem olarak görülen bölgede çalışma yaptırmak ise bireyleri endişelendirebilmektedir. Söz konusu endişeleri ortadan kaldırmak için merkezimiz aracılığı ile uygulanacak olan genital bölge lazer epilasyon işlemine detayları ile birlikte sahip olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Ağda ve tıraş metodu ile hem acılı sonuçlar ortaya çıkabiliyorken hem de sürekli tekrarlanması gereken bir durum ortaya çıkar. Lazer epilasyon ise bu bölgede istenmeyen kıllar ile sonsuza dek vedalaşmanızı sağlayacaktır. Hassas bir bölge olduğu için diğer yöntemlerde acılı, kanlı ve ağrılı bir süreci geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Genital bölge lazer epilasyon acısız ve ağrısız olduğu gibi söz konusu bölgede cildinizde tahriş oluşturmaz. Tahrik ve yanma gibi sonuçların ortaya çıkmaması için her seans sonrasında bakım kremlerini ve uzmanlarımızın önerdiği uygulamaları aksatmadan gerçekleştirmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Genital bölge lazer epilasyon yapılırken makine ile verilen ışın hedef bölgedeki kıl köklerine temas etmektedir. Böylelikle kıl kökleri tamamen yok edilerek kökten bir çözüm sağlamak amaçlanmaktadır. Kıl köklerini hedef alırken etrafında bulunan cilt bölgesi asla zarar görmez. Lazer ışınları yayılma göstermez. Belirli bir bölge üzerinde çalışma gerçekleşir. Sonuç almak etrafında herhangi bir zarar oluşturmadan mümkün hale gelmektedir. Genital bölge lazer epilasyon işlemini uygulatmak isteyen birçok birey yumurtalıkların zarar göreceği konusunda endişe taşımaktadır. Lazer ışınlarının genital bölgenin çevresi ile temas kurmadığı gözlemlenmiştir. Böylece yumurtalıkların zarar gördüğü asla iddia edilemez ve kısırlık gibi zararlı sonuçları barındırdığı söylenemez.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Genital bölge için uygulanması beklenen iki lazer ışın yöntemi mevcuttur. Alexandrite lazer yöntemi kullanmak için kıl köklerinin uzun bir yapıya sahip olması beklenir. Uzun ve zorlu kıl köklerinden kurtulmak için Alexandrite lazer yöntemi tercih edilmektedir. Yanma ve acı gibi hisleri ortadan kaldırarak cildin tahriş olmaması için buz başlıklı lazer yöntemi olan diode lazer kullanılır. Kıl kökleri tamamen yok edilmek isteniyor ve acı gibi duygulardan korkuluyor ise buz başlıklı lazer epilasyon ile kesin sonuç alınabilmektedir. Her iki yöntemde de kıl köklerinin daha derin ve koyu olduğu ve bu uygulamaların bu tür kıl yapılarına karşı etkili olduğu göz ardı edilmemektedir. Genital bölge lazer epilasyon yaptırarak siz de özel bölgelerinizi ömürlük olarak temizletebilir ve istemediğiniz kıl köklerini tamamıyla ortadan kaldırmayı başarabilirsiniz. Yan etkileri veya seanslar sonrası oluşacak etkiler olarak bilinen tüm olumsuz faktörleri ortadan kaldırıyor ve gönül rahatlığıyla lazer epilasyon yaptırabileceğiniz merkezimize sizleri de bekliyoruz.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Öncesinde Yapılması Gerekenler

-Islak mendil ya da çeşitli yollar ile bölgede bulunan krem ve deodorantlar temizlenmelidir.

-Bölgedeki kıllanmalar makine ile ya da elle kesilerek en küçük boyuta indirilmelidir.

-Epilasyon işleminden önceki 3 gün bu bakımlar tekrar edilmelidir.

-Ağrıya dayanıksız bir bünyeniz var ise işlemden 1 saat önce lokal anestezik kremler uygulanabilir.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

-15 dakika boyunca bölgeye buz uygulaması ya da soğuk hava tutulması yanma ve acıyı ortadan kaldıracaktır.

-İlk 24 saat bölgenin su teması engellenmelidir. Özellikle sıcak su asla temas etmemelidir.

-Seans sonrasında 15 – 20 gün boyunca güneş ışınlarından korunmalı ve krem sürülmemelidir.

-Pişik olma ihtimaline çok özen gösterilmeli giyim o doğrultuda tercih edilmelidir.

-Bölgenin terlememesi ve spor ve ağırlık olarak zorlanmaması gerekir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürüyor?

Lazer epilasyonda seanslar öncesi ve sonrası dikkat etmeniz gerekenleri biliyorsunuz. Bu kontrollü süreç tüm seanslar tamamlanıncaya devam ettirilmeli ve tedbirler sırasıyla uygulanmalıdır. Genital bölgede yapılacak olan lazer epilasyon işleminin kaç seans süreceği ise kişinin fiziki ve genetik kıl yapılarına göre belirlenmektedir. Bu süreç ortalama olarak 8-12 seans olarak gerçekleşir. Haftada bir kez seans yapılabilir. Toplam 8-12 hafta boyunca seans öncesi ve seans sonrası yapılması gerekenler aksatılmamalıdır. Başarılı bir sonuca erişebilmek adına genital bölge lazer epilasyonun seansları aksatılmamalıdır.

Genital Bölge Lazer Epilasyonun Riskleri Var mıdır?

Lazer epilasyon işlemi yaptırmak isteyenlerde genital bölge korkusu fazlasıyla vardır. Bölge etrafının tahrişi ve kalıcı kızarıklıklar kalması, yumurtalıkların zarar görmesi ve kısırlık gibi korkular fazlasıyla vardır. İşlem sonrası gibi işlem esnasında meydana gelebilecek acılar ve yanmalardan da fazlasıyla riskler görülüyor. Cildin hassasiyetine göre elbette yanma ve acılı süreç geçirme riski bulunmaktadır. Fakat buz lazer başlığı ile yanma ve ağrılı süreçleri %99 geride bırakıyoruz. Riskleri en aza indirerek hizmet vermekteyiz. Genital bölge lazer epilasyon işlemindeki riskleri en aza indirmek için uzmanlarımız ile seans öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri yerine getirebilirsiniz. Siz bu önlemleri aldığınız taktirde ortak bir çalışma ile riskleri ortadan kaldırıyor ve sağlıklı bir süreç geçirerek sonuca ulaşabiliyoruz.

Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

Merkezimiz güvencesi ile en uygun lazer epilasyon yaptırmayı hak edenler için buradayız. Genital bölgede yapılacak olan çalışmaların seans başı ücretleri 180 ile 220 TL arasında değişmektedir. Lazer epilasyon uygulanacak kişinin kıl köklerinin yapısı ve ten ve cilt detayları bu ücreti belirleyecek temel faktörler arasındadır. Genital bölge lazer epilasyon fiyatları genel toplam olarak hesaplandığı taktirde ortalama 8-12 seans bilgisi üzerinden hesaplanmalıdır. Hesaplamalar sonucunda ortalama ulaşılacak rakam belirlenmektedir. Bunun yanı sıra net rakam kişi bilgileri doğrultusunda oluşacak seans ücreti ve seans uzunluğuna bağlı olarak oluşacaktır.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.