Epilasyon Fiyatları - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon Nedir? Epilasyon Fiyatları Ne Kadar?

Epilasyon, insan vücudunda kol, bacak, kuyruk sokumu, koltukaltı, genital bölge, sırt, kaş arası, kulak içi, omuz, ense, burun içi ve boyun başta olmak üzere ortaya çıkan istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı bir şekilde kurtulmayı sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemin en büyük avantajı doğrudan kıl kökleri hedef alındığı için, istenmeyen tüy ve kıllar kalıcı olarak yok edilir. Böylece uğraştırıcı yöntemlerle zaman kaybetmek gibi bir sorun ortadan kalkmaktadır.

Epilasyon Yöntemlerinin Fiyatları Nelerdir?

Epilasyon yöntemleri teknolojinin gelişmesine paralel olarak her geçen gün daha fazla çeşitlenmektedir. Epilasyon yöntemleri denildiğinde akla ilk gelen yöntem lazer epilasyondur. Lazer epilasyon kendi içerisinde  Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd Yag olmak üzere üçe ayrılır. Lazer epilasyonlarının bu şekilde adlandırılmasında kullanılan ışığın dalga boyu oldukça etkilidir. Lazer epilasyon çeşitlerinde farklı dalga boyları kullanılır. Böylece hedef kitleye daha etkili lazer epilasyon imkanı sağlanabilmektedir. Esmer tenli kişilerde Nd Yag epilasyon ve Diode lazer epilasyon etkili olmaktadır. Açık tenli ciltlerde ise Alexandrite lazer epilasyonu yöntemi daha fazla tercih edilmektedir. Kullanılan bu yöntemlerin her birinin farklı fiyatlandırma prosedürleri vardır.

Epilasyon Nerede Yaptırılmalı?

İstenmeyen tüylerden etkili bir şekilde kurtulmayı sağlayan epilasyon tekniğinin uygulandığı sağlık merkezleri her geçen sayıca artmaktadır. Ayrıca güzellik merkezleri de bu hizmeti vermektedir. Fakat epilasyon her yerde yaptırılacak bir yöntem değildir. Mutlaka alanında uzman isimlerin görev yaptığı sağlık merkezlerinde epilasyon yaptırılmalıdır.

Lazer Epilasyonda Acı Hissedilir Mi?

Lazer epilasyon diğee yöntemlere göre çok daha az acı veren bir uygulamadır. Özellikle buz lazer yöntemi sayesinde kişinin hissettiği acı miktarı en aza indirilmektedir. Acı eşiği düşük olan kişiler bile bu yöntem sayesinde epilasyon yaptırabilmektedir.

Pandemi Döneminde Epilasyon Yaptırılır Mı?

Pandemi dönemlerinde epilasyon yaptırmak elbette mümkündür. Epilasyon hizmeti veren sağlık merkezleri pandemi döneminde ekstradan hijyen tedbirleri alarak epilasyon hizmeti vermeye devam etmektedir. Sosyal mesafe, maske ve diğer koruyucu tedbirlerle yetinilmemekte kullanılan aletler ve ortak alanları sık sık dezenfekte edilmektedir. Bu nedenle epilasyon yaptırmak için pandemi döneminin sona ermesini beklemeye hiç gerek yoktur.

Seans Sayısı Fiyatı Etkiler Mi?

Epilasyon hizmeti veren her kurum farklı fiyat politikası izlemektedir. Ancak genellikle yapılan ön tetkikler sonucu kişi için gerekli seans sayısı belirlenmekte ve fiyat buna göre belirlenmektedir. Bundan dolayı seans sayısının artması epilasyon yaptıran kişilerin maddi kaygıya düşmesine neden olmamalıdır. Ortalama 6-8 seanslık bir epilasyon sonrası istenilen sonuca ulaşmak mümkündü.

Bölgesel Epilasyon Fiyatları Nelerdir?

Epilasyon yöntemi omuz, sırt, göbek, kol, bacak, genital bölge ve koltukaltı olmak üzere vücutta istenmeyen kılların oluştuğu her yere uygulanmaktadır. Kollara epilasyon yaptırmakla, koltukaltına epilasyon yaptırmak arasında fiyat farkı elbette olacaktır. Çünkü epilasyon fiyatını şekillendiren en temel faktörlerden birisi epilasyon yapılan bölgenin yüzey hacmidir. Yüzey hacmi arttıkça fiyatlar da artmaktadır.

Epilasyon Paketi Nedir?

Epilasyon paketi olarak adlandırılan kavram vücudun bütün bölgelerinin ya da belirlerlenen birkaç bölgesinin epilasyon yapılmasını kapsayan bir yöntemdir. Bu yöntemin en büyük avantajı, bölgesel epilasyona göre ekonomik açıdan avantajlı olmasıdır. Örneğin sadece genital bölgeye epilasyon yaptırmakla, genital bölge ve koltukaltına epilasyon yaptırmak neredeyse aynı fiyattadır. Bu nedenle epilasyon yaptıracak kişilerin paket program alması ekonomik açıdan lehlerine olacaktır.

Tüm ve Yarım Epilasyon Fiyat Farkı Nedir?

Epilasyon yaptıracak kişiler için tüm kol-yarım kol, tüm bacak-yarım bacak gibi alternatifler sunulabilmektedir. Burada kastedilen epilasyonun kol ve bacağın tamamına mı yoksa sadece belli bir bölgesine mi yapılacağıdır. Tüm kol ve yarım kol epilasyon arasında çok fazla fiyat farkı olmadığı için tüm kola ya da tüm bacağa epilasyon yaptırmak hem daha ekonomik hem de daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

En Ucuz Epilasyon Hangi Mevsimde Yaptırılır?

Her ne kadar yazın epilasyon yaptırmak mümkün olsa da, genellikle epilasyon yaptırmak için kış ve bahar ayları tercih edilmektedir. Bu dönemlerde güzellik merkezleri ve sağlık kuruluşları epilasyon paketleri hazırlayarak hizmetten faydalanmak isteyen kişilere avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Hem ekonomik açıdan hem de mevsimler koşullardan dolayı kış ve bahar aylarında epilasyon yaptırmak oldukça faydalı olacaktır.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.