fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Zayıflama & Kilo Kontrol

Zayıflama & Kilo Kontrol - Novar Poliklinik

Zayıflama & Sağlıklı Kilo Verme

Kilo vermeye çalışan herkes için çok çabuk kilo kaybetmek istemek doğaldır. Ancak yavaş ve düzenli kilo vermek sağlıklı bir beden için önemlidir.

 

Sağlıklı kilo kaybı sadece bir “diyet” veya “program” ile ilgili değildir. Aynı zamanda günlük yemek ve egzersiz alışkanlıklarında uzun vadeli değişiklikler içeren bir yaşam tarzıdır.

 

Sağlıklı bir kiloya ulaştığınızda, haftanın çoğu günü sağlıklı beslenme ve (yaklaşık 60 – 90 dakika, orta yoğunlukta) fiziksel aktiviteye devam ederek, kilo alımının uzun vadede engellenmesini sağlamak olasıdır. 

 

Kilo vermek kolay değildir ve sorumluluk gerektirir. Ancak başlamak için hazırsanız, kilo vermenize ve daha sağlıklı olmanıza yardımcı olacak başlıca etkenler şu şekildedir;

 

En düşük kilo kaybı bile büyük oranda faydalar sağlar;

 

İyi haber şu ki, kilo verme amacınız ne olursa olsun, toplam vücut ağırlığınızın yüzde 5 ila 10’u gibi ılımlı bir kilo kaybı dahi obezite ile ilgili kronik hastalıklar için risk faktörlerini azaltmaktadır.

 

Bu nedenle genel hedef büyük görünse de, sadece son bir hedef yerine, bir yolculuk olarak görülmelidir. Daha sağlıklı bir yaşam sürdürmenize yardımcı olacak yeni yeme ve fiziksel aktivite alışkanlıklarını öğreneceksiniz. Bu alışkanlıklar zamanla kilo kaybınızı korumanıza yardımcı olabilir.

 

Sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra, kilo kaybınızı sürdürmek (zayıflamak) yaşamınızı başka şekillerde de iyileştirebilir. Fiziksel hareketlerini aktif bir şekilde sürdüren bireylerin genel ruh hallerinde ve özgüvenlerinde de iyileşmeler olduğunu bildirilmiştir. 

 

Yeme alışkanlıklarınızı iyileştirmek;

 

Örneğin; çok hızlı yemek, acıkmadığınız zamanlarda da yemek veya sadece kahvaltı yapıp tüm gün hiçbir şey yememek sağlıklı değildir. Bu durumun tersini oluşturmak önemlidir.

 

Düzenli egzersiz, sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir;

 

Genel sağlığınızı ve zindeliğinizi geliştirmek ve birçok kronik hastalık riskini azaltmak da dahil olmak üzere birçok yararı vardır. Çok farklı egzersiz türleri vardır; sizin için doğru tipleri seçmeniz önemlidir. Bölgesel zayıflama, incelme ve selülit tedavisi Novar’da.

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.