fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi

Saç Ekimi İzmir

Saç Ekimi Hakkında

Saç ekimi, saç dökülmesi yaşayan bireyler için uygulanan bir cerrahi uygulamadır. Saç ekimi sürecinde bireyin kendi sağlıklı saçları, saç dökülmesi olmayan bir bölgeden (ense) modern medikal uygulamalar yardımı ile saç dökülen bölgeye nakledilir. Saç ekimi,  saç dökülmesine ek olarak saçın seyreldiği bölgeleri gürleştirmek için de uygulanabilir. Saç ekimi uygulaması sonucunda birçok vakada o bölgede tekrar saçların çıktığı görülmüştür.

 

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi birçok vakada genetik nedenlere bağlıdır. Bazı vakalarda yaşlanma, travmatik yaralanmalar veya çeşitli tıbbi durumların bir sonucu olarak da ortaya çıkabilir. Sebebi ne olursa olsun, saç ekimi vücudunda yeterli saç kökü olan her birey için uygulanabilir bir prosedür olarak bilinmektedir. Saç ekimi, baş bölgesinin yanı sıra kaşlar, sakallar veya diğer tüy olması beklenen bölgelerde ortaya çıkan kayıplara karşı da başarı ile uygulanabilir. 

Saç Ekiminde Son Teknoloji: FUE-DHI

Foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) yöntemi, saç köklerinin özel ince uçlu iğneler ile ense üzerinden ya da vücudun belirli bölgelerinden tek tek alınarak seyrelmiş ya da tamamen dökülmüş olan bölgeye nakledilmesidir. Ense üzerinde dikiş olmadığı için, dikiş izi de söz konusu değildir.

FUE-DHI saç ekimi tekniği dünyada saç ekiminde kullanılan son teknolojidir. Bu uygulamanın en büyük avantajı tamamen doğal bir görünüm sağlamasıdır. Operasyon sırasında tedavi gören kişinin ensesinden saçlar alınır ve saçların seyrek olduğu bölgelere ekim gerçekleştirilir.

Bu teknikle birlikte yüzde yüz doğal saçlara kavuşmak mümkündür. Saçların görüntüsü de oldukça sağlıklı olmaktadır. Saç kökleri bireye ait olduğu için renk uyumuyla ilgili sorun yaşanmamaktadır.

 

 

 

İzmir’de Saç Ekiminin Merkezi: Novar Poliklinikleri

İzmir’de saç ekimi ile ilgili en önemli merkezlerin başında Novar Poliklinik gelmektedir. Bünyesinde bulunan uzman doktorlar, tedavi gören her kişi için özel olarak analizler yapmakta ve greft sayısını belirleyerek hastalara bilgi vermektedir. Ameliyat işlemi tamamen steril ve diğer virüslerden arındırılmış ameliyathanede yapılmaktadır.

Saç ekimi uygulaması saç dökülmesi oranına ve taşınacak saçların miktarına bağlı olarak birkaç saat içinde gerçekleşir. Saçsız alanın çok geniş olduğu vakalarda tedaviyi tamamlamak için birden fazla seans gerekebilir. Saç ekimi genellikle sedasyon ile lokal anestezi altında yapılır. Tedaviden sonra bireyin kafasına özel bir bandaj takılır. Saç ekimi sürecinde ağrı  nadir görülen bir semptomdur, ancak bu ihtimale karşı ağrı kesici verilebilir. Birey kısa bir ev istirahatinden sonra ekim alanının iyi korunması şartıyla çalışmaya devam edebilir. Novar Poliklinik tarafından verilen en önemli hizmet, bireyin istediği saç modelinin ortak bir kararla şekillendirilmesidir. Uzmanlar saçların en doğal haline geri dönmesi için titiz bir çalışma göstermektedir.

 

 

Saç Ekimi Operasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

FUE-DHI saç ekimi uygulamasında başarılı sonuç elde edebilmek için dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunmaktadır. Bu uygulama bireye özel olduğu için, doktorların herkesten beklentisi farklı olabilir. Bundan dolayı operasyon öncesinde doktorların bütün tavsiyelerine uymak gereklidir. Genel olarak;

 • Alkol kullanımının operasyon öncesinde bırakılması,
 • Kronik rahatsızlıklarla ilgili hastalıklar için kullanılan ya da kan sulandıran ilaçların kullanımında doktora başvurulması,
 • Saçlara kimyasal içerikli ürünlerin sürülmemesi,
 • Saçların operasyon günü mutlaka yıkanması,
 • Uyarıcı özelliğe sahip kafeinli içeceklerin aşırı tüketilmemesi

tavsiye edilmektedir. Fakat en önemli konu doktorların tavsiyelerine tamamen uymaktır.

Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

FUE-DHI saç ekimi uygulamasından sonra saçların yıkanması oldukça hassas bir konudur. Operasyon sonrasındaki 3 gün saçlar yıkanmamalıdır. İlk yıkama işleminin yapılacağı tarih Novar Poliklinik tarafından belirlenmektedir.

Yıkama işleminde kullanılacak şampuanlar yine uzmanlarca tavsiye edilen ürünler olmalıdır. Operasyon yapılan baş bölgesindeki kabuklanmalar yaklaşık 10 gün içinde geçecektir. Kabuklanmaların uzun süre devam etmesi durumunda mutlaka Novar Polikliniklerinin uzman hekimlerine başvurulmalıdır. Saç Ekimi İzmir

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Yasal Uyarı

  Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.