fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi - Novar Poliklinik

Burun çevresinde, elmacık bölgesinde kızarıklar, gül hastalığı (Rozacea) ve şarap lekesi hastalığı (portwine stain) gibi rahatsızlıklarda lazerle kılcal damar tedavisi başarılı bir yöntemdir.

 

Söz konusu hastalıklar kılcal damar kaynaklıdır ve genetik faktörler, güneş ışıkları, aşırı alkol kullanımı, östroen hormonunun aşırı salgılanması gibi nedenlerden ortaya çıkabilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde etkili olan bu rahatsızlıklar kişilerde özgüven kaybı yaratarak sosyal hayatı olumsuz etkilemektedir.

 

Nd-Yag Lazeri

Kılcal damar tedavisinde Nd-Yag türü lazer kullanılmaktadır. Bu lazer türü hemoglabin üzerinde yoğunlaşmaktadır. Böylece kılcal damarların deforme olmasına neden olur. Kılcal damarların belirginliğini gidererek, ciltteki görüntü bozukluğunu giderir.

 

Nd-Yag lazeri kullanılarak yapılan tedavilerde her bir seans yaklaşık yarım saat sürmektedir. Kılcal damar ve gül hastalığı tedacilerinde genellikle 3 seansta başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Şarap lekesi (portwine stain) hastalığında ise başarıya ulaşmak için gerekli seans sayısı lekenin büyüklüğüne göre belirlenmektedir.

 

Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kılcal damar tedavisinin ardından dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle tedaviyi yapan uzman hekimlerin bütün tavsiyeleri mutlaka dikkate alınmalıdır. Tedavinin ardından ciltte hafif yanmalar, kızarıklıklar ve kabuklanmalara oluşabilir.

 

Vücutta bunların oluşması son derece normaldir. Ancak bu kızarıklıklar ve kabuklanmalar kısa sürede iyileşecektir. Seanslardan sonra en az iki hafta boyunca doğrudan güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Ayrıca güneşe çıkılacağı zamanlarda mutlaka yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

 

Duş sırasında ise fazla sıcak su kullanılmamalıdır. Suyun ılık olması iyileşme sürecine olumlu katkı sağlayacaktır.

 

Ağrı Hissi Olur Mu?

Lazerle kılcal damar tedavisine başvuracak kişilerin kafalarındaki en önemli soru işareti ağrı hissedip hissetmeyecekleridir. Tedavi yapılan kişilerin çok az bir kısmı ağrı hissetmektedir. Ağrı eşiği düşük olan bu kişilere anestezik kremler sürülebilmekte ya da bölgesel anestezi uygulanabilmektedir.

 

Bunlar sayesinde ağrı hissinin rahatsızlık vermesinin önüne geçilmektedir. Lazerle kılcal damar tedavisinin en önemli özelliklerinden birisi hastalıkların tekrar etme ihtimalini büyük ölçüde ortadan kaldırmasıdır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Ciltte tahriş, yanma hisse, yara ve kabuk bağlama dışında yan etkisi yoktur. Bu yan etkilerin süresi ise oldukça kısadır.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

   Yasal Uyarı

   Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.