fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemleri

Lazer Epilasyon Alexandrite - Novar Poliklinik

Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemleri İzmir

FDA Onaylı Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi

Lazer epilasyon mutlaka yetkili sağlık kuruluşlarında ve hekim denetiminde yapılmalıdır. Polikliniklerimizde FDA ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış, yeni nesil Amerikan teknolojisi olan Alexandrite ve ND-YAG lazer sistemleri tene temas etmeden, jel – jilet ve kısaltma yapılmadan uygulanır. Alexandrite bir lazer epilasyon cihazı değildir. Bu sebeple Alexandrite cihaz kullandığını iddia eden her merkeze güvenmemeli, kullanılan cihazın markasına ve dalga boyuna dikkat etmelisiniz. Tüm Novar Polikliniklerinde Amerika’dan özel olarak getirilmiş Cynosure Elite+ isimli cihaz kullanılır; bu cihaz 755 nm Alexandrite ve 1064 nm ND-YAG dalga boylarını bir arada bulunduran bir lazer teknolojisidir. Bu teknolojinin en büyük özelliklerinden birisi de son derece etkili olan Zimmer Cryo6 hava soğutması ile seansların konforla gerçekleşmesini sağlamasıdır. Yıllardır alışılagelen “Alexandrite lazer can yakıcıdır” algısını bu güçlü soğutma mekanizması ile alt etmiştir. Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken bu etkenlere dikkat etmeniz sağlığınız açısından büyük önem taşır.

Tene temas eden ve tüylerde kısaltma yapılan eski lazer teknolojilerinden kaçınılması gerekir. Seanslarınızı doktor denetimindeki hemşirelerin uygulaması da en az lazer epilasyon sistemleri kadar önemlidir. Sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını riske atmayın. Novar Poliklinikleri uzman kadrosuyla en iyi lazer epilasyon hizmetini vermek için sizlerle.

Novar Polikliniklerinde 4 mevsim uygulanabilen lazer sistemleri mevcuttur ve kıl yapınıza uygun lazer tedavisi uygulanmaktadır. İşlem sırasında herhangi kısaltma yapılmaz, seanslara tüylerinizi kısaltmadan gelip tamamen pürüzsüz bir şekilde Novar Polikliniklerinden ayrılırsınız.

Bütün dünyada gıda ve sağlık alanında FDA onayının alınmış olması o ürünün güvenilir olduğuna işaret eder. Dolayısıyla Alexandrite Lazer Epilasyon tedavisi hem Türkiye’de hem de dünyada güvenle uygulanmaktadır. İzmir’de Alexandrite işlemi Novar Polikliniklerinde yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde istenmeyen tüylere uzun süreli çözüm sağlanmaktadır.

 

Beyaz Tenlilerin Problemi Siyah Tüyler

Beyaz tenli insanların en büyük problemi vücutlarındaki siyah tüy ve kıllardır. Bu tüy ve kıllar çok az olsa bile beyaz tenlilerin vücudunda belirgin hale gelmektedir. Böyle olduğu için beyaz tenli kişiler vücutlarındaki tüylenmelere kesin çözüm arayışı içerisine girmişlerdir.

Lazer epilasyon Alexandrite sistemleri ince ya da kalın; kıl kökü güçlü ya da güçsüz bakmaksızın etkili bir çözüm sunabilmektedir. Diğer uygulamalarda ince tüylere kesin çözüm üretmek çok mümkün olmamaktadır. Diğer sistemlerde kıl kökleri yerinde kaldığı için yeniden tüylenmeler meydana gelebilmektedir. Fakat lazer epilasyon Alexandrite doğrudan kıl köklerini hedef almaktadır. İnce kıl köklerini bile yok edebilen bir uygulamadır.

 

Lazer Epilasyon İşleminin Başarısı Nelere Bağlıdır? 

Cihaz Seçimi

Başarılı bir lazer epilasyon uygulaması için ilk adım, doğru cihazın seçimidir. Polikliniklerimizde kullanılan son teknoloji, FDA onaylı CYNOSURE Elite+ cihazlarında 755 nm dalga boyuna sahip Alexandrite ve 1064 nm dalga boyuna sahip ND-YAG lazer sistemleri kullanılır. 

 

Cilt Rengi

Uygulama yapılacak kişinin cilt renginin açık olması, uygulamada avantaj sağlar. Çünkü açık cilt tiplerinde doz artışı daha rahat yapılabilir. Lazer dozu ne kadar yüksek olursa başarı o kadar artar. Fakat Novar Polikliniklerinde kullanılan son teknoloji cihazlar sayesinde koyu tenlerde de başarı oranı yüksektir. 

 

Kıl Rengi

Lazer epilasyon uygulamalarında kalın kıllarda etkinlik fazla olur. Bu sebeple kıl ne kadar koyu ise lazer epilasyon o kadar başarılı olur. İnce tüylerde ise etkinlik nispeten daha az olmaktadır.

Epilasyonda en zor bölgelerden biri yüz bölgesidir. Yüz bölgesi için ince tüyler üzerinde çalışan lazerler en ideal seçimdir. Alexandrite lazer yüz bölgesinde tercih edilmemelidir. Koltuk altı, genital bölge ve bacak bölgesi lazer epilasyona en iyi cevap alınan bölgelerdir.

 

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Etmelidir?

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar, kılları kökünden alan ağda, jilet, epilatör, cımbız, iple alma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyonun etki edebilmesi için atışın kılın köküne kadar uzanması gerekmektedir.

Lazer epilasyondan yine 1 ay öncesine kadar çok yoğun bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyon öncesinde kullanılan ilaçlar ve özellikle deri hastalıkları olmak üzere bilinen tüm hastalıklar doktora bildirilmelidir. Ayrıca son 6 ay içinde sivilce tedavisi görülmüş ise mutlaka doktora bilgi verilmelidir.

 

Lazer Epilasyon Sonrası

  • Lazer epilasyon sonrası, 15–20 dakika aralıklarla bölgeyi buz uygulamasıyla ya da hava ile soğutmak cildi rahatlatır, kızarıklık ve şişlikleri azaltır ya da tamamen kaybeder.
  • İşlem sonrası bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmek, yine cildin toparlanmasını sağlar. 
  • Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat, uygulama yapılan bölge çok sıcak su ile temas etmemelidir.
  • Epilasyonun uygulandığı bölgeyi terletici ağır sporlar yapılmamalıdır. 
  • Uygulama sonrası en az 10 gün boyunca bronzlaşmak amacı ile güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Lazer epilasyon, cildin yüz gibi açıkta kalan bölgelerine uygulanmışsa sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.