Lazer Epilasyon Alexandrite - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Lazer Epilasyon Alexandrite

Lazer Epilasyon Alexandrite - Novar Poliklinik

Lazer Epilasyon Alexandrite İzmir

FDA Onaylı Lazer Epilasyon Sistemi

Alexandrite sistemleri Amerika Birleşik Devletleri’nde FDA (Food and Drink Administration) tarafından onaylanmıştır. Bu kurum Amerika Birleşik Devletleri’nde gıda ve ilaç konusunda en yetkili kurumların başında gelmektedir.

 

Bütün dünyada gıda ve sağlık alanında FDA onayının alınmış olması o ürünün güvenilir olduğuna işaret eder. Dolayısıyla Alexandrite Lazer Epilasyon tedavisi hem Türkiye’de hem de dünyada güvenle uygulanmaktadır. İzmir’de Alexandrite işlemi Novar Poliklinikleri’nde yapılmaktadır. Bu operasyon sayesinde istenmeyen tüylere uzun süreli çözüm sağlanmaktadır.

 

Beyaz Tenlilerin Problemi İnce Siyah Tüyler

Beyaz tenli insanların en büyük problemi vücutlarındaki siyah tüy ve kıllardır. Bu tüy ve kıllar çok az olsa bile beyaz tenlilerin vücudunda belirgin hale gelmektedir. Böyle olduğu için beyaz tenli kişiler vücutlarındaki tüylenmelere kesin çözüm arayışı içerisine girmişlerdir.

 

Lazer epilasyon Alexandrite ince ya da kalın; kıl kökü güçlü ya da güçsüz bakmaksızın etkili bir çözüm sunabilmektedir. Diğer uygulamalarda ince tüylere kesin çözüm üretmek çok mümkün olmamaktadır. Diğer sistemlerde kıl kökleri yerinde kaldığı için yeniden tüylenmeler meydana gelebilmektedir. Fakat lazer epilasyon Alexandrite doğrudan kıl köklerini hedef almaktadır. İnce kıl köklerini bile yok edebilen bir uygulamadır. Bu nedenle beyaz tenlilerin dostu olarak bilinmektedir.

 

Ağrı Hissi Çok Azdır

Lazer epilasyon Alexandrite ağrı hissi veren bir uygulama değildir. Yaptıran kişilerin çok az bir kısmı acı hissedebilir. Eğer kişinin ağrı eşiği düşük ise lokal anestezik kremler sürülerek o bölgedeki ağrının azalması sağlanmaktadır. 

 

Lazer epilasyon işlemi vücuda uygulanıyorsa tüylenmiş bölge tıraş makinası kullanılarak kısaltılır. Yüze yapılan uygulamalarda ise kısaltma yapılmaz. Çünkü operasyon öncesi yüzdeki tüy ve kılların yoğun olduğu bölgelerin tespit edilmesi başarıya ulaşılması için önemli bir etkendir.

 

Epilasyon Sonrası

Lazer Epilasyon Alexandrite gündelik hayatı aksatacak bir uygulama değildir. Bundan dolayı epilasyon yaptıran kişi günlük hayatına hemen geri dönebilmektedir. Operasyon bölgesinde zaman zaman kızarıklıklar ve kıl köklerinin etrafında hafif şişkinlikler olabilmektedir, bu etki yarım saat içinde kaybolacaktır.

 

Böyle bir reaksiyon olması durumunda nemlendirici kremler kullanılabilir. Fakat krem kullanılmadan önce mutlaka epilasyon işlemini yapan uzmana danışmakta fayda vardır. Lazer epilasyon sonrası iki hafta vücudun doğrudan güneş ışığına maruz kalmaması gerekir.

Bundan dolayı güneşlenme ya da solaryuma girmek için epilasyon işleminin üzerinden iki hafta geçmesi beklenmelidir.

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.