fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Kaş Kontürü

İçindekiler

3D Kıl Tekniği İle Kaş Kontürü

Kaşlarınızın seyrek olduğunu ya da istediğiniz şekilde olmadığını düşünüyorsanız kaş kontürü ile hayallerinizdeki kaşlara sahip olabileceksiniz. Kaş kontürü uygulaması microblading kıl yöntemi ile yapılmaktadır. Polikliniklerimizde yapılacak olan kaş kontürü uygulamasının kalınlaştırma ve yüze göre şekil verme üzerine yoğunlaştığı dolayısıyla estetik bir uygulama olduğu bilinmelidir. Kaşları sık olmayan, şekilsiz durduğunu düşünen ve aşağı ve yukarı yönde kavis vermek isteyen tüm kadınlar için uygulamalar devam etmektedir.

Kaş Kontürü Hakkında Bilgiler

Seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara, microblading kıl tekniği kullanılarak işlem yapılıyor. İlk adımda yüzün ölçüleri alınarak kaşın başlangıç, bitiş ve kavis noktaları belirleniyor. Anestezik bir krem uygulanarak acının hissedilmemesi de sağlanıyor.

Daha sonra cilt ve saç rengine göre bir renk seçilerek kaş şekli veriliyor. Öncelikle microblading yaptıran kişi, dövme gibi bir acı hissetmiyor. Microblading uygulamasının dövmeden diğer bir farkı ise dövmeye oranla cildin daha üst katmanına uygulanıyor olması. Microblading yapılırken kıl tekniği kullanılıyor. Yani kaş kılı görünümleri taklit edilerek doğal kaş görünümünü yakalamak hedefleniyor. Microblading yaptıranlar, genellikle seyrek, ince ve boşlukları olan kaşlara sahiptirler. Sürekli kaş makyajı yapmaya gerek kalmadan, kalıcı kaş makyajı yaptırmak pratik olabilir. Özellikle yüzün oranları ölçülerek çizilen doğru kaş kontürü ve doğal microblading kıl tekniği ile şekillendirilen kaşlar son derece güzel görünür.

Kaş Kontürü Kimler içindir?

 • Mevcut kaş yapısını, şeklini ve kıl yapısını beğenmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kaşları seyrek olanlar için de aralarının doldurulması uygulaması ile tercih edilebilir.

Kaş Kontürünün Avantajları Nelerdir?

 • Lokal anestezi sayesinde asla ağrı ya da sancı hissi oluşmaz.
 • Organik içeriklere sahip olmasıyla cilde asla zarar vermez ve var olan kaşların dökülmesi asla yaşanmaz.
 • Uzun süreli bir kullanım sağlar. 1 yıl boyunca kaşlarınız ile ilgilenmek zorunda kalmazsınız.
 • Tekrar edilebilir ve yenilenebilir bir kalıcı makyaj türüdür. Birden fazla kullanıma açık olmasıyla bireylerin farklı kaşları denemelerinin önü açıktır.
 • 1 saat gibi kısa bir sürede tüm hazırlık ve uygulama evresi tamamlanmaktadır.
 • Sosyal hayat ve estetik görünüm açısından büyük bir artı olarak hayatınıza yansır.

Kaş Kontürü Zararlı mıdır?

 • Uygulanan boya cildinize ya da deri altındaki katmanlara asla ulaşmaz. Kimyasal içermez. Aksine pratik ve kalıcı olması ile avantajlıdır. Acılı veya ağrılı bir işlem değildir.

Kaş Kontürü Seansları Ne Kadar Sürer?

 • Ortalama 1 saat gibi süreçte işlemler tamamlanmaktadır. 4-6 hafta boyunca ise kontroller ve rötuşlar devam eder. Böylelikle 2 yıla kadar kullanabileceğiniz kalıcı makyajınız hazır olur.

Kaş Kontürü Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kontürü uygulamanız tamamlandıysa ardından izleyeceğiniz sürece hazırlıklı olarak girmelisiniz. Böylece kaşlarınızı daha uzun ömürlü kullanabileceğinizi unutmayınız. Kaş kontürünün tamamlanması ile birlikte izlenecek olan yolda uzmanlarımız da sizlerle birlikte konunun yani sizin takipçiniz olacaktır. Günde en az 1 kez işlem yapılan bölgeye vazelin sürülmesi tavsiye edilmektedir. Kaş bölgesine herhangi bir krem, sabun ve çeşitli kimyasallar temas ettirilmemelidir. Yüz temizleme jelleri ve maskeler de kaş çevresinden uzak tutulmalıdır. Güneşli günlerde ise kaş etrafına ve yüzünüze mutlaka güneşten koruyucu kremler sürdükten sonra dışarıya çıkmaya özen göstermelisiniz. Kaş kontürü yapıldıktan sonra dikkat etmeniz gereken ve muhtemel karşılaşacak olduğunuz kabuklaşma olayına karşı panik yapmamanız gerekmektedir. Kabuklaşmalar 1-2 hafta içinde kendiliğinden dökülerek yok olacaktır. Bu kabuklaşmaya ekstra bir önlem almanız gerekmez.

Kaş Kontürü Yaptırmak için Sebepler

Kadınlarda ana başlık olarak ele alabileceğimiz belli faktörler kaş kontürü yaptırmanın sebepleri arasında yer almaktadır. Bu faktörlerden bazıları ve neden polikliniklerimizi tercih etmeniz gerektiği aşağıda sıralanmıştır.

 • İnce ve istenmeyen kaşlar ile vedalaşmak,
 • Kaşları istenen şekle getirip estetik görünümü arttırmak,
 • Makyaj için daha fazla zaman harcamak zorunda kalmamak,
 • Yüzünüz ve ten renginiz ile uyumlu kaşlara sahip olmak,
 • Ekonomik fiyatlar dahilinde kaliteli ve güvenli hizmeti almak,
 • İşlemin usta ellerde uygulanmasını sağlamak.