Kaş Kontürü - Novar Sağlık Poliklinikleri İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Kaş Kontürü

Kaş Kontürü

Kaşlarınızın seyrek olduğunu ya da istediğiniz şekilde olmadığını düşünüyorsanız kaş kontürü ile hayallerinizdeki kaşlara sahip olabileceksiniz. Kaş kontürü uygulaması microblading kıl yöntemi ile yapılmaktadır. Merkezimizde yapılacak olan kaş kontürü uygulasının kalınlaşma ve yüze göre şekil verme üzerine yoğunlaştığını dolayısıyla estetik bir uygulama olduğu bilinmelidir. Kaşları sık olmayan, şekilsiz durduğunu düşünen ve aşağı ve yukarı yönde eğim vermek isteyen tüm kadınlar için uygulamalar devam etmektedir. Ekonomik fiyatlar ve uzman eller ile hizmetten faydalanabilmeniz için sizler de kaş kontürü uygulaması için planlamanızı bizimle birlikte yapabilirsiniz.

Kaş Kontürü Hakkında Bilgiler

Pudralama ve Microblading yöntemleri ile kaş kontürü yapılabilmektedir. İçinde kimyasal bulunmayan kök boyalar ile kaş şekli istenildiği gibi çizilmektedir. Ten rengi, saç rengi ve yüz tipine göre hangi boyanın kullanılacağına karar verilir. Kalıcı makyaj gibi düşünülmektedir. Tamamen kıl görüntüsü elde edilmektedir. Böylelikle kaşların sonradan yapıldığını anlamak imkansız gibidir. Uzmanlarımızca yapılan kaş kontürü uygulamalarında hizmet alanlarda hissedilen dokunuş sorgulanmış ve sadece küçük dokunuşlar ile rahatsız olma seviyesinin en az düzeyde olduğu anlaşılmıştır. Tercih edilen boyanın ortalama 7 gün içinde kaş renginiz ile bütünleşeceği ve doğal görünüme geçeceği bilinmelidir.

Kaş Kontürü Nedir?

-Kaşın şekillendirilme ve kalınlaştırılma yoluyla istenilen estetik görüntüye ulaşma çalışmasıdır. Kaş kontürü yapay olan fakat kalıcı bir kaş makyajı sağlayan doğal kaş ile ayırt edilemeyen bir yöntemi içermektedir.

Kaş Kontürü Kimler içindir?

-Mevcut kaş yapısını, şeklini ve kıl yapısını beğenmeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Kaşları seyrek olanlar için de aralarının doldurulması uygulaması ile tercih edilebilir.

Kaş Kontürünün Avantajları Nelerdir?

-Lokal anestezi sayesinde asla ağrı ya da sancı hissi oluşmaz.

-Kaş şekillendirmesi tamamen hayallerinizdekine ulaşır.

-Organik içeriklere sahip olmasıyla cilde asla zarar vermez ve tüy dökülmesi asla yaşanmaz.

-Uzun süreli bir kullanım sağlar. 1 yıl boyunca kaşlarınız ile ilgilenmek zorunda kalmayabilirsiniz.

-Tekrar edilebilir ve yenilenebilir bir kalıcı makyaj türüdür. Birden fazla kullanıma açık olmasıyla bireylerin farklı kaşları denemelerinin önü açıktır.

-1 saat gibi kısa bir sürede tüm hazırlık ve uygulama evresi tamamlanmaktadır.

-Sosyal hayat ve estetik görünüm açısından büyük bir artı olarak hayatınıza yansır.

Kaş Kontürü Zararlı mıdır?

-Cildinize ya da deri altındaki katmanlara asla ulaşmaz. Kimyasal içermez. Aksine pratik ve kalıcı olması ile avantajlıdır. Acılı veya ağrılı bir işlem değildir.

Kaş Kontürü Seansları Ne Kadar Sürer?

-Ortalama 1 saat gibi süreçte işlemler tamamlanmaktadır. 4-6 hafta boyunca ise gözlemler ve rötuşlar devam eder. Böylelikle 2 yıla kadar kullanabileceğiniz kalıcı makyajınız hazır olur.

Kaş Kontürü Yapıldıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kontürü uygulamanız tamamlandıysa ardından izleyeceğiniz sürece hazırlıklı olarak girmelisiniz. Böylece kaşlarınızı daha uzun ömürlü kullanabileceğinizi unutmayınız. Kaş kontürünün tamamlanması ile birlikte izlenecek olan yolda uzmanlarımız da sizlerle birlikte konunun yani sizin takipçiniz olacaktır. Günde en az 1 kez işlem yapılan bölgeye vazelin sürülmesi tavsiye edilmektedir. Kaş bölgesine herhangi bir krem, sabun ve çeşitli kimyasallar temas ettirilmemelidir. Yüz temizleme jelleri ve maskeler de kaş çevresinden uzak tutulmalıdır. Güneşli günlerde ise kaş etrafına ve yüzünüze mutlaka güneşten koruyucu kremler sürdükten sonra dışarıya çıkmaya özen göstermelisiniz. Kaş kontürü yapıldıktan sonra dikkat etmeniz gereken ve muhtemel karşılaşacak olduğunuz kabuklaşma olayına karşı panik yapmamanız gerekmektedir. Kabuklaşmalar 1-2 hafta içinde kendiliğinden dökülerek yok olacaktır. Bu kabuklaşmaya ekstra bir önlem almanız gerekmez.

Microblading Kaş Kontürü Yöntemi

Kaş kalınlaştırma ve şekillendirme uygulamalarında en çok tercih edilen yöntem olarak kabul edilir. Microblading 3D uygulama ile kaş kontürü işleminin yapılmasını sağlamaktadır. Seansı 30 dakikaya kadar düşürebilen bir yöntemdir. Hızlı ve pratik olduğu gibi acısız ve ağrısız bir işlem yapılmasını sağlar. Microblading 3D kıl tekniği ile sonradan yapılan ve şekillenen kaşlar doğal haliymiş gibi bir görüntüye sahip olur. Gerçekçi olması en büyük avantajıdır. 3D kıl tekniği ile oluşturulan kaşlar estetik açıdan beğeni toplaması ve gerçeğinden ayırt edilememesi sebebiyle fazlasıyla tercih edilen bir yöntem olmayı başarmıştır. Uzmanlarımız tarafından bu yöntem kullanılarak hazırlanan kaşlar için yüz yapınız ile tam uyumlu bir kaş yapısına sahip olabilirsiniz. En az 1 yıl kaş makyajı ve bakımı yapmanızı gerektirmez. Çevrenizdekiler microblading 3d kıl yöntemi ile yapılan kaşların gerçek kıl köklerinizi barındırdığını düşünecektir.

Kaş Kontürü Yaptırmak için Sebepler

Kadınlarda ana başlık olarak ele alabileceğimiz belli faktörler kaş kontürü yaptırmanın sebepleri arasında yer almaktadır. Kaş kontürünün neden yaptırılması gerektiği ve neden merkezimizde yaptırılması gibi 2 önemli konu başlığımız bulunmaktadır.

-Zayıf ve İstenmeyen kaşlar ile vedalaşmak

-Kaşları istenen şekle getirip estetiğini arttırmak

-Makyaj için daha fazla zaman harcamak zorunda kalmamak

-Yüzünüz ile uyumlu ve ten renginiz ile bağdaşan kaşlara sahip olmak

-Ekonomik fiyatlar dahilinde bu hizmeti almak

-Uzman eller tarafından işlemin uygulanmasını sağlamak

Kaş kontürü uygulamasını yaptırmak için sebepler ve merkezimizde yaptırmanız için özel sebepleriniz bunlar olmalıdır. Böylelikle sosyal hayatta çok daha özgüven sahibi olacaksınız. Estetik açıdan daha üstün gözüküyor olmanız özgüveni ve başarılarınızı da olumlu yönde etkileyecektir. Ekonomik fiyat istikrarımızı sürdürerek sizlerin hem estetik gözükmenizi engellemiyor hem de bütçenizi düşünerek hizmet veriyoruz. Daha fazla zaman kaybetmeden seanslar hakkında bilgilere erişebilir ve uzmanlarımız ile ortak planlar yürüterek hayallerinizdeki kaşlara bir an önce sahip olabilirsiniz.

Önceki HaberSonraki Haber

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.