İzmir Saç Ekim - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

İzmir Saç Ekim

İzmir saç ekim, konusunda uzmanlaşmış yerlerdendir. Saç ekim yöntemi günümüzde erkekler kadar kadınlarda da yaygınlık kazanır. Kişinin kendini iyi hissetmesi, özgüvenini kazanması, kişisel görünümü ile yakından ilgilidir. Saç, kişiyi iyi hissettiren, kendine güven kazandıran önemli unsurlardan biridir. Bazı kişiler saçlarının dökülmesi nedeniyle psikolojik bakımdan etkilenirler. Bu durum, günlük yaşamlarını ve iş hayatlarını da olumsuz yönde etkiler. 

Kişinin kendini beğenmesi, çevresi ile uyumlu ilişkiler kurmasını sağlar. Bu amaca hizmet etmesi bakımından saç ekim merkezleri önemli bir görev üstlenirler. İzmir saç ekim, alanında uzman kuruluşların başında gelir. Saç ekim konusunda deneyimli hekimleri, kişinin istediğine uygun şekilde saç ekim operasyonları yapar. Burada saç ekimi uygulanacak kişinin istediği model kadar, saç derisi ve fizyolojik özellikleri de önem taşır.

İzmir Saç Ekiminde Uzman Kuruluşlar

İzmir saç ekim, profesyonel kadrosu ile İzmir ve ilçelerinde tercih edilen yerler içerisindedir. DHİ ile FUE tekniği en çok tercih edilen teknikler içerisindedir. Genetik faktörler ağırlıklı olmak üzere, çevresel faktörlere bağlı olarak ta saç dökülmeleri meydana gelir. En sık saç dökülme sorunu, erkeklerde göze çarpar. Erkeklerde olan saç dökülmeleri, şakaklar ile alın bölgesinde başlayan yarım ay şeklinde bir yapıya benzer. 

Stres, yanlış beslenme, zararlı alışkanlıklar ile vitamin eksiklikleri de saç dökülmesine etkendir. Bunun yanı sıra geçirilen kazalar, saç kıran gibi rahatsızlıklar da saç dökülmelerine sebep olur. Saç ekiminde en çok yapılan yöntem, saçın yoğun olduğu yerden alınan saçlar, saçın az olduğu yere ekilir. Bu sayede saçsız bölgelerin de uygun yöntemlerle saçlı hale gelmesi sağlanır. Lokal anestezi sayesinde hasta hiç acı çekmeden saç ekim işlemi yapılmış olur. En fazla altı saat içerisinde bitecek olan operasyonlar ile saç ekimi yapılmış olur.

Kadınlarda Saç Ekimi

İzmir saç ekim, kadınlar için de saç ekimi uygulamaktadır. Kadınlarda ki saç dökülmeleri daha çok alın üzerinde meydana gelir. Tıraşsız saç ekimi ile operasyon öncesinde de görsel açıdan istenmeyen bir görünüm oluşmayacaktır. DHI tekniğinde azalmış olan bölgelerin hızlı bir şekilde doldurulması söz konusudur. 

Kadınlarda saç ekimi öncesinde alın çizgisinin belirlenmesi ve bu bölgenin sık ekimlerle doldurulması önerilir. Saç alınacak bölgelere greft uygulama işlemi yapılırken, sterilizasyon işlemi yapılır. Saç ekimi yapılacak alan belirlendikten sonra, sedasyon uygulaması uzman hekimler tarafından yapılır.

Saç Ekimi Sonrasındaki Süreç

İzmir saç ekim, saç ekimi sonrasında da desteğini sürdürür. Saç ekimi sonrasında zorlayıcı fiziksel aktiviteler, birkaç gün önerilmez. İlk üç gün saçın yıkanmaması gerekir. Güneşten uzak durulmalı ve kaşınmamalıdır. On beş gün süresince de denize ve havuza girilmemeli, ılık su ile banyo yapılması önerilir. Sıcak ve güneş, on beş gün boyunca uzak durulması gereken faktörlerin başında gelir.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.