fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Hifu İzmir

HIFU Teknolojisi

Ultraformer ameliyata gerek duymadan yüz germeyi sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulama sırasında şiddeti oldukça yüksek olan fokuslu ultrason kullanılmaktadır. Kullanılan fokuslu ultrason HIFU olarak da adlandırılmaktadır. Bu uygulamada temel amaç cildin alt katmanlarına ses dalgalarının iletilmesini sağlamak ve bu iletişim sonucunda dokudaki kolajen miktarının arttırmaktır. Ultraformer (HIFU) teknolojisi vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Fakat en çok kaş, alın, dudak altı, dudak üstü, boyun, gıdı, göz çevresi ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır.

Faydaları Nelerdir?

Ultraformer (HIFU) teknolojisinin en önemli faydası uygulandığı bölgede anti-aging görevi görmektedir. Bundan dolayı ultraformer (HIFU) teknolojisi yaşlanma karşıtıdır ve cildin genç kalmasını sağlamaktadır. Cilde kaybedilen elastik özellik tekrar kazandırılır. Böylece elastikiyet kazanmış cilt yaşlanmaya bağlı sarkmalardan kurtulmuş olur. Bu teknolojinin en önemli faydası ise ameliyatsız bir yöntem olmasıdır. Basit bile olsa ameliyat olmak insanları strese sokmaya yeter. Fakat bu işlemlerde cerrahi müdahale yapılmaz. Böyle olduğu için ağrı verici bir iyileşme süreci yaşanmaz. Kısa süreli birkaç seansın ardından başarılı sonuçlar elde edilmektedir. hifu izmir

Ultraformer Aşamaları

Ultraformer (HIFU) uygulamasında seans süresi, uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişmektedir. Ortalama olarak 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Uygulama öncesinde glikolik içeren kremlerin kullanılmasına ara verilmesi gerekmektedir. İlk aşama cildiniz temizlenmesidir. Cilt temizleme işleminin tamamlanmasının ardından ultrason cihazının başlığına jel sürülür ve yüz germek uygulamasına başlanır. Yapılan uygulamada cilt dokusu işlemlerden etkilenmemektedir. İşlemlerin etkisini gözlemlemek için birkaç gün beklenilmelidir. 1 haftanın sonunda işlemlerin etkisi çok daha iyi bir şekilde hissedilecektir. Sonuçların tamamen kendisini belli etmesi ise iki ay sonra gerçekleşecektir. Bu nedenle ultraformer (HIFU) teknolojisi orta vadede başarılı sonuçlar veren bir uygulamadır. hifu izmir

Uygulama Sonrasında Yapılacaklar

Ultraformer (HIFU) teknolojisiyle yüz germe işlemi orta vadede etkilerini gösterdiği için uygulamanın ardından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. İşlem sonrasında yaklaşık dört saat boyunca işlem yapılan yere su değdirilmemelidir. Bir hafta boyunca ise glikolik asit içeren kremler kullanılmamalıdır. Bir ay boyunca ise güneşten mümkün olduğu kadar uzak kalınmalı, zorunlu durumlarda güneş koruyucusu sürülmelidir.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.