Erkek Lazer Epilasyon İzmir - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Erkek Lazer Epilasyon İzmir

Erkek Lazer Epilasyon İzmir Ne İşe Yarar?

Lazer epilasyon erkekler ve kadınların vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu en etkili yöntemdir. Bu yöntem geleneksel yöntemlerin aksine hem daha az uğraştırıcı hem de daha uzun süreli sonuç veren bir yöntemdir. Böyle olduğu için İzmir’de lazer epilasyona başvuran kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Lazer epilasyon hem vücudun daha güzel görünmesini sağlamakta, hem de kötü kokulara zemin hazırlayan bakterilerin üreme ortamlarını ortadan kaldırmaktadır. Lazer epilasyon yaptıran kişiler çok daha özgür bir hayat tarzına sahip olabilmektedir.

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırır Mı?

Kamuoyunda genellikle kadınların lazer epilasyon yaptırdığına dair bir algı vardır. Hatta epilasyon reklamlarında genellikle kadınların fotoğraf ve görsellerine yer verilir. Fakat bu algı doğru değildir. İzmir’de lazer epilasyon yaptıranların oranına bakıldığında kadınlar ve erkeklerin bu yönteme başvurma oranları birbirine oldukça yakındır. Özellikle sporla uğraşan erkekler lazer epilasyon yöntemine daha fazla başvurmaktadır. Bu yöntem sayesinde spordaki başarıları daha da artmaktadır.

Erkeklere Hangi Lazer Epilasyon Yöntemleri Uygulanır?

Dünyada uygulanan üç temel lazer epilasyon yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd Yag lazer epilasyon yöntemleridir. Bu yöntemler sadece belli bir cinsiyete özel olarak üretilmemişlerdir. Hem erkekler hem de kadınlar her üç lazer epilasyon yöntemine de başvurabilmektedir. Beyaz tenli erkekler için Alexandrite lazer epilasyon yöntemi etkili sonuçlar vermektedir. Esmer ve daha koyu renk cilde sahip erkekler için ise Diode lazer epilasyon ve Nd Yag lazer epilasyon yöntemleri uygulanmaktadır.

Erkekler İçin En Doğru Lazer Epilasyon Yöntemi Hangisidir?

İzmir’de erkeklere yönelik lazer epilasyon uygulamasında her üç yöntem de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kişinin vücut rengi, kıl köklerinin yapısı ve hormon dengeleri göz önünde bulundurularak en doğru lazer epilasyon yöntemine karar verilmektedir

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

İzmir’de hizmet veren lazer epilasyon merkezlerine başvuran erkekler ortalama altı seanslık bir epilasyon seansı görmektedir. Bu seans sayısı kişinin vücut yapısı, kıl yoğunluğu, epilasyon yapılacak bölge ve genetik faktörlere göre değişebilmektedir. Lazer epilasyon uzun soluklu bir yöntemdir. Bu nedenle kesin sonuçların görülebilmesi için son seansın sona ermesi beklenmelidir. En son epilasyon seansının ardından uzun süreli olarak vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmuş olunmaktadır.

Erkekler Hangi Ayda Lazer Epilasyon Yaptırmalı?

İzmir’de lazer epilasyon yaptırmaya karar veren erkekler, bunun için doğru ayın hangisi olduğunu merak etmektedir. İzmir güneş ışığını yoğun bir şekilde alan bir şehirdir. Lazer epilasyon yöntemi yapıldıktan sonra doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekmektedir. Bu nedenle İzmirli erkekler genellikle kış ve ilkbahar aylarını lazer epilasyon yaptırmak için tercih etmektedirler. Epilasyon uzun soluklu bir yöntem olduğu için bazen seanslar yaz mevsimine sarkabilmektedir Böyle durumlarda epilasyon bölgesinin doğrudan güneş ışığına maruz kalmamasına özen gösterilmelidir. Ayrıca güneşe çıkılırken koruyuculuğu yüksek güneş kremleri cilde sürülmelidir. Bunlar yapıldığı zaman yaz mevsiminde dahi lazer epilasyon seanslarına devam edilebilmektedir.

Lazer Epilasyon Spor Yapmaya Engel Olur Mu?

Lazer epilasyon yaptıracak erkek sporcuların zihninde bu operasyonun spor yapmalarına engel olup olmayacağı sorusu vardır. Öncelikle lazer epilasyon yaptıran erkeklerin yarısından fazlasının sporcu olduğu bilinmelidir. Sporcular vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtularak daha iyi performans göstermektedir. Futbol, atletizm, hentbol, voleybol, yüzme başta olmak üzere vücuttaki kıllardan epilasyon yöntemiyle kurtulmak sporcuların performansını arttırmaktadır. Bu nedenle sporcular gönül rahatlığı ile epilasyon yaptırabilir. Epilasyon seanslarının ardından spor müsabakalarına katılmada ve antrenman yapmada hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Erkekler Lazer Epilasyondan Sonra Ne Yapmalı?

İzmir’de lazer epilasyon hizmeti alan erkeklerin seans sonrasında dikkat etmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Bu konulara ne kadar dikkat edilirse lazer epilasyonun başarıya ulaşma şansı o kadar yükselecektir. Hatta gerekli olan lazer epilasyon seans sayılarında düşüş dahi yaşanabilecektir. Öncelikle lazer epilasyondan sonra ne olursa olsun güneşlenme ya da solaryuma girme gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır. Lazer epilasyon cildi hassaslaştırdığı için bu iki yöntem çakışırsa olumsuz sonuçlar doğabilir. Vücutta yanma hissi belli bir süre devam edebilir. Böyle durumlarda kısa süreli buz uygulaması yapmak faydalıdır. Son olarak lazer epilasyon seanslarının ardından mutlaka koruyuculuğu yüksek güneş kremleri kullanılmalıdır. Erkek Lazer Epilasyon İzmir

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.