Doğal Dudak Dolgusu - Novar Poliklinik İzmir Dolgu Operasyonu
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Doğal Dudak Dolgusu

Doğal dudak dolgusu her estetiyseniz yapabileceği bir işlem değildir. Yapılan dudak dolguları genellikle yapay bir görünüm ile karşımıza çıkar. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına doğal görünüm sağlayacak olan dudak dolgunlaştırma yöntemlerini tercih etmeniz gerekir. 

Özellikle ince dudak yapısına sahip olan kişiler bir anda kalın yaptırır ise abes bir görüntü meydana gelir. Bu gibi durumların yaşanmaması adına bu konuda usta olan kişilere işlemi yaptırtmak gerekir. 

Dudak dolgusunun pek çok farklı çeşidi bulunur. Bu çeşitlerden uygun olanı tercih edilir ise dudakların yapısını en iyi hale getirmek mümkün olur. Dudak dolgusunun nasıl yapıldığı ise merak edilen konular arasında yer alır. Genellikle geçici dudak dolgusunu tercih ederler. 

Geçici dudak dolgusu esnasında kullanılan dolgu maddesi çok daha küçük dozlarda olur. Küçük dozlar ile yapılır ise çok daha doğal bir görünüm meydana gelir. Dudaklarınızın çerçeve kısmında eşit olmayan ve belirgin olmayan bir görüntü var ise de aynı işlem uygulanır.

Geçici Dudak Dolgusu Nedir?

Geçici dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişiler için son derece ideal bir yöntem olmaktadır. Bu yöntem diğer dolgu yöntemlerine nazaran çok daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Aynı zamanda dudaklarda çok daha doğal bir görünümün meydana gelmesi konusunda fayda sağlamaktadır. 

Doğal dudaklara sahip olup aynı zamanda dudak çerçevesini de en belirgin formuna getirebilirsiniz. Geçici daha çok hyalüronik asit kullanılır. Bu asit belirlenen dozda dudak çerçevesine ve dudak içerisine enjekte edilir.  

Bu enjeksiyon işleminden hemen önce lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir ağrı durumu meydana gelmez. İşlem sonrasında bir süre kızarık ve şişkin bir görüntü ortaya çıkar. Bu görüntü çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve normalleşme durumu söz konusu olur. 

Dudak Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Dudak dolgusunun pek çok faydası söz konusudur. Özellikle dudak çerçevesini belirgin bir hale getirmesi dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Doğal dudak dolgusu yapılması da faydaları arasında yer almaktadır. 

Dolgu yapılsa bile doğal bir görüntü yakalamak son derece faydalı olacaktır. Kalıcı dudak dolgusu yapılır ise diğer yöntem göre daha yapay bir görünüm meydana gelir. Bu sebeple de doğal dudak görünümü isteyen kişilerin geçici dudak dolgusunu tercih etmesi daha faydalı olacaktır. Geçici dudak dolgusu yaklaşık olarak 8 ay kadar kalıcılık gösterir. 

Kalıcılık durumunun bitmesi halinde aradan 1 ay süre geçtikten sonra geçici dudak dolgusu işlemini yeniden yapmanız mümkün olabilir. Doğal dudak dolgusunu yakalamak adına profesyonel hizmet veren klinikleri tercih etmeniz son derece önemli olmaktadır. Novar polikliniğimiz doğal bir dudak görünümü oluşturma konusunda sizlere en iyi hizmeti sunmaktadır.

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.