fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Novar Poliklinik

Dudak Dolgusu 

İnsan yüzünde göz, burun ve dudak oldukça önemlidir. Çünkü insanlardaki ilk izlenim buralarda başlar. Göz teması kurulduğu anda dudak ve burun dikkat çekmektedir. Dudaklarda yer alan çökmeler ya da dudaklardaki aşırı küçüklük hoş olmayan görüntülere neden olabilir. Dudak dolgusu, daha çok dudak yapısı ince olan kişiler tarafından tercih edildiği gibi yaş ilerlemesi ile beraber bu bölgede meydana gelen sarkmalar ya da hacim kaybetmelere karşı da yapılabilir. Dudak dolgusu kişilerin istediği dudak yapısına kavuşmalarına imkan tanıdığı gibi dudakların daha iyi görünmesine katkı sağlayarak kişilerin kendini iyi hissetmesine yardımcı olur.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yaptıracak kişilerin kafasındaki en önemli soru, tedavi sonrasında oluşacak görüntünün doğal olup olmayacağıdır. Novar Poliklinikleri dudak dolgusu konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Novar Poliklinikleri bünyesinde dudak dolgusu hizmeti alan pek çok danışan sonuçtan memnun kalmaktadır. 

Tüm polikliniklerimizde FDA onaylı Juvederm Ultra 4 dolgu malzemesi kullanılır. Bu hyalüronik asit bazlı bir dolgudur. Bu tür dolgular tek bir alanda kalmak yerine eşit şekilde dağılır. Bu işlem yapılırken uygulanacak dolgunun miktarı azar azar ve dudağınızın şekline göre verilir.

Dudak dolgusuna başlamadan önce uzman doktorlar anestezik krem yardımı ile dudak bölgesinin uyuşmasını sağlayarak acı hissini ortadan kaldırırlar. Dolgu maddesi, kullanılan enjeksiyon yardımı ile dudağın içerisine başarılı bir şekilde yerleştirilerek ince ya da farklı görünüme sahip dudakların belirginleşmesi sağlanır.

Son derece kolay bir işlem olan dudak dolgusu sonrası hafif morarma ve şişlikler meydana gelebilir. Bunlar normal karşılanan durumlardır.

Dudak dolgusu yaptıran kişilerin bir hafta ya da 10 gün sonra tüm şişlikleri ortadan kalkar. Bu zaman zarfı sonrasında tekrar doktora görünerek herhangi bir problemin olup olmadığına bakmak gerekir. 

 

Dudak Dolgusunda Hyalüronik Asitin Önemi

Dudak dolgusu amacıyla en sık tercih edilen ürün hyalüronik asittir. Hyalüronik asit insan vücudunun temel bileşenlerinden birisidir. Zamana bağlı olarak yaşlanmayla birlikte insan vücudundaki hyalüronik asit içeriği azalmaya başlar. Bu durumda vücudun su tutma kapasitesinin düştüğü görülmektedir. Su tutma kapasitesi düşen kişinin vücudunda çökmeler meydana gelebilir. Böyle bir durum ciltte hoş olmayan görüntülere neden olabilmektedir. Çözüm olarak ise sorunlu bölgeye dolgu yapılarak su oranı düşen bölgedeki hyalüronik asit oranı yükseltilir. Hyalüronik asit dudak ve çevresine yeniden su tutma özelliği kazandırır. Böylece yeniden dinç ve sağlıklı bir görüntü elde edilir. Hyalüronik asit dudak mukozasına doğru teknikle uygulandığında dudaklarda dolgu olduğu fark edilmez ve doğal görünüm sağlanmış olur.  

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.