fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Dermaroller

Akustik Dalga Terapisi Hizmetimiz

Pratik ve Başarılı Bir Uygulama

Dermoroller, silindir bir aletin etrafında bulunan yüzlerce titanyum mikro iğne ile yapılan tedavi yöntemidir. Cihazda bulunan iğnelerin uzunluğu 0,5 ve 2 milimetre arasında değişmektedir. İğnelerin çapları ise 0.1 milimetre kadardır. İğneler paslanmaz özelliğe sahip titanyumlardan üretilmiştir.

 

Bu yöntem sırasında cerrahi bir müdahaleye gerek kalmamaktadır. Bu nedenden dolayı pek çok kişi gönül rahatlığıyla dermaroller tedavisine başvurmaktadır. Yapılan seansların ardından hem hızlı hem de kalıcı sonuçlar edilmektedir.  Dermaroller hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu bir uygulamadır.

 

Yüz, saç bölgesi, selülitli baldırlar, göz altları ve vücudun farklı bölgelerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Dermoreller Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermaroller cihazı dik bir şekilde hedeflenen bölgeye uygulanmaktadır. Vücuda dik tutulan bu cihazdaki iğneler vücuda girip çıkmaya başlar. Böylece vücutta mikroskobik boyutlarda delikler açılmış olur. Yaklaşık 15 saniyelik bir uygulamada vücutta 500’e yakın mikro delik açılabilmektedir.

 

Yapılan işlemler sayesinde vücudun kendisini yenilemesi sağlanır. Seanslar ortalama olarak bir saat sürmektedir. Uygulama yapılacak bölgeye göre bu süre artıp azalabilir. Uygulamadan kesin sonuç elde edebilmek için 5-6 seansın düzenli aralıklarla yapılması gereklidir. 3 aylık bir sürenin ardından tam anlamıyla sonuçları gözlemlemek mümkündür.

 

Uygulama Öncesinde ve Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermoreller uygulamasına başlamadan önce bazı hazırlıkların mutlaka tamamlanması gerekmektedir. Öncelikle ciltte bulunan makyaj iyi bir şekilde temizlenmektedir. Çünkü makyaj vücut gözeneklerini kapatmaktadır. Dermoreller yönteminde vücut gözeneklerine doğrudan ulaşabilmek önemlidir. Uygulama öncesinde ağrı eşiği düşük olan kişilere uyuşma hissi sağlayan kremler sürülmektedir.

 

Bunun sayesinde ağrı hissi en aza inmektedir. Dermaroller uygulamasının ardından vücudun farklı bölgelerinde kanamalar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda cildin yenilenmesine katkı sağlayacak kremler sürerek, kanayan yerin iyileşmesi hızlandırılabilir. Uygulama sonrasında en fazla dikkat edilmesi gereken konu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmaktır.

 

Zorunlu durumlarda dışarı çıkılması gerekirse mutlaka koruyuculuğu fazla olan yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

 

Dermaroller Hangi Tedavilerle Birlikte Kullanılır?

Farklı cilt yenileme yöntemi kullanan kişilerin dermaroller uygulamasına başvurmasında hiçbir engel bulunmamaktadır. Kimyasal peelling, fraksiyonel lazer, mezolif gibi uygulamalara devam edilirken dermarollere başvurmakta hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Hatta tedavi sürecinin daha da hızlandığı ve daha olumlu sonuçlar elde edildiği bilinmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

   Yasal Uyarı

   Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.