fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Dermaroller

Akustik Dalga Terapisi Hizmetimiz

Pratik ve Başarılı Bir Uygulama

Dermoroller, silindir bir aletin etrafında bulunan yüzlerce titanyum mikro iğne ile yapılan tedavi yöntemidir. Cihazda bulunan iğnelerin uzunluğu 0,5 ve 2 milimetre arasında değişmektedir. İğnelerin çapları ise 0.1 milimetre kadardır. İğneler paslanmaz özelliğe sahip titanyumlardan üretilmiştir.

 

Bu yöntem sırasında cerrahi bir müdahaleye gerek kalmamaktadır. Bu nedenden dolayı pek çok kişi gönül rahatlığıyla dermaroller tedavisine başvurmaktadır. Yapılan seansların ardından hem hızlı hem de kalıcı sonuçlar edilmektedir.  Dermaroller hem kadınların hem de erkeklerin başvurduğu bir uygulamadır.

 

Yüz, saç bölgesi, selülitli baldırlar, göz altları ve vücudun farklı bölgelerinde başarılı sonuçlar vermektedir.

 

Dermoreller Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dermaroller cihazı dik bir şekilde hedeflenen bölgeye uygulanmaktadır. Vücuda dik tutulan bu cihazdaki iğneler vücuda girip çıkmaya başlar. Böylece vücutta mikroskobik boyutlarda delikler açılmış olur. Yaklaşık 15 saniyelik bir uygulamada vücutta 500’e yakın mikro delik açılabilmektedir.

 

Yapılan işlemler sayesinde vücudun kendisini yenilemesi sağlanır. Seanslar ortalama olarak bir saat sürmektedir. Uygulama yapılacak bölgeye göre bu süre artıp azalabilir. Uygulamadan kesin sonuç elde edebilmek için 5-6 seansın düzenli aralıklarla yapılması gereklidir. 3 aylık bir sürenin ardından tam anlamıyla sonuçları gözlemlemek mümkündür.

 

Uygulama Öncesinde ve Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dermoreller uygulamasına başlamadan önce bazı hazırlıkların mutlaka tamamlanması gerekmektedir. Öncelikle ciltte bulunan makyaj iyi bir şekilde temizlenmektedir. Çünkü makyaj vücut gözeneklerini kapatmaktadır. Dermoreller yönteminde vücut gözeneklerine doğrudan ulaşabilmek önemlidir. Uygulama öncesinde ağrı eşiği düşük olan kişilere uyuşma hissi sağlayan kremler sürülmektedir.

 

Bunun sayesinde ağrı hissi en aza inmektedir. Dermaroller uygulamasının ardından vücudun farklı bölgelerinde kanamalar meydana gelebilmektedir. Böyle durumlarda cildin yenilenmesine katkı sağlayacak kremler sürerek, kanayan yerin iyileşmesi hızlandırılabilir. Uygulama sonrasında en fazla dikkat edilmesi gereken konu doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçınmaktır.

 

Zorunlu durumlarda dışarı çıkılması gerekirse mutlaka koruyuculuğu fazla olan yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılmalıdır.

 

Dermaroller Hangi Tedavilerle Birlikte Kullanılır?

Farklı cilt yenileme yöntemi kullanan kişilerin dermaroller uygulamasına başvurmasında hiçbir engel bulunmamaktadır. Kimyasal peelling, fraksiyonel lazer, mezolif gibi uygulamalara devam edilirken dermarollere başvurmakta hiçbir sakınca bulunmamaktadır.

Hatta tedavi sürecinin daha da hızlandığı ve daha olumlu sonuçlar elde edildiği bilinmektedir.

Biz Sizi Arayalım

Formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Hizmet Sürecimiz

  Sizi Anlıyoruz

  Novar Poliklinik olarak ilk yaptığımız şey sizi anlamak ve size uygun tedaviyi tespit etmek.

  Bizi Tanıyın

  Sürekli Yanınızdayız

  Tedavi süresince ve tedavi sonrası tüm gelişmeleri sizinle birlikte takip ediyoruz.

  Sorularınız için Bize Ulaşın

  Memnuniyet

  Novar Poliklinikleri sizlerin memnuniyetini odaklar. Tüm hizmetlerimiz için temel anlayışımız budur.

  Misyon ve Vizyonumuz

  Randevu Oluşturun

  Bize dilediğiniz zaman bu formu doldurarak ulaşabilirsiniz.
  Telefon Destek (0532) 100 0370

   * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.