botoks nedir - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

botoks nedir

Yıllara meydan okumak, yaş alırken yaşlanmamak artık neredeyse herkesin isteği. Bu istek sadece hayallerde mi kalıyor yoksa her gün gelişen tıp ve teknoloji ikilisinin bu isteğe verecek bir cevabı var mı? Yaş alırken yaşlanmamak bedeni ve yüz gençliğimizi korumak mümkün mü? Botoks Nedir?

Yıllara Meydan Okurken Yüz Gençliğini Korumak Mümkün mü?

Özellikle Akdeniz ikliminde yaşayan bireyler coşku ve sevinçlerini jest ve mimikleriyle ifade etmeyi severler. Yüz mimikleri anlatıma mana katar. İfadeleri güçlendirir. Düşünceleri ifade ederken duyguları fikirlere katar ve etkileyiciliği arttırır. Ancak yüz mimiklerini çok sık kullanmak özellikle göz çevresi, kaş arası, alın, dudak kenarı gibi bölgelerde erken kırışmalara neden olabiliyor. Kırışık görünüm yorgun ve yıllar karşısında çaresiz kalınmış görünüme neden olduğu için pek de istenmeyen bir durum oluyor. İşte tam da bu noktada devreye tıp ve teknolojinin nimetleri giriyor.

Tıbbın Mucizevi Çözümü

Mimik kasları gün içinde neredeyse durmadan çalışır. Hatta gece uykuda bile mimikler çalışmaya devam eder. Bu durum derinin zamanla çizgilenmesine neden olur. Çizgilenmelerde botoks uygulaması mimik nedenli deri çizgilenmelerine iyi ve doğru bir çözümdür. Elbette profesyonel ellerde yapılmalı ve bilinçli bir planlama ile uygulanmalıdır.

Botoks Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Botoks basitçe Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilir ve bir toksindir. Uygulandığı alanda sinirler ile sinirlerin bağıntılı olduğu organların iletişimi durdurur. Sinir iletiminin durması ile organ işlevi yavaşlar ve durur. Böylelikle mimikler kontrollü hale gelerek deri çizginmesinin önüne geçilmiş olur.

Botoks Yılları Geriye Sarıyor

Botoks uygulamasının en çok uygulandığı bölgeler bol mimik kullanılan kaş arası, dudak kenarları, göz çevresi ve alına uygulanan bireye taze, zinde ve sağlıklı bir görünüm verir. Yılların yorgunluğunu siler. Hatta kaş arası mimik çizgileri kişiye agresif ve sinirli bir görünüm verirken bu bölgelere uygulanan botoks uygulanan kişiye rahat, sakin bir ifade verir. Sırf bu nedenle botoks uygulaması yaptırmaya karar verenlerin sayısı yadsınamayacak kadar çoktur.

Sadece Gençlik İsteyenler mi Botoks Yaptırmalı?

Aslında bu sorunun cevabı düşünülenin aksine, hayırdır. Botoksun en çok konuşulan etkisi gençlik etkisi gibi lanse edilse de bu uygulamanın tıbbı bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla botoks tıbbı tedavilerde kullanılagelen bir yöntemdir. Botoks Nedir?

Botoksun Pek Bilinmeyen Diğer Kullanım Alanları

Botoks güzel gülümsemeler için de kullanılan bir yöntemdir. Gülümsemelerde ortaya çıkan belirgin üst damak görünümü botoks ile kolayca düzeltilir. Çiğneme kası olarak bilinen Masetter kasına uygulanan botoks kare yüz görünümü ovale çevirmek için kullanılır.

Aşırı Terlemeye Son!

Evet. Botoks aşırı terleme tedavisinde de kullanılır. Sinirler ile organlar arasında irtibatın kesilmesi botoksun temel çıkış noktası olduğu için ter bezlerine uygulanan botoks yaklaşık altı aylık bir tedavi ile bu soruna da çözüm olur.

Hayatı Karartan Migren

Botoks uygulamasının derman olduğu bir başka rahatsızlık da migrendir. Kişiye özel çıkarılan bir tedavi programı ile boyun ve baş bölgesinin çeşitli yerlerine enjekte edilir. Elbette migren tedavisi için botoks tercih edenlerin kendilerini uzman bir nöroloğa teslim etmeleri şarttır. Botoks Nedir?

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.