Botoks Fiyatları İzmir! - Novar Poliklinik İzmir Botoks Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Botoks Fiyatları İzmir!

Botoks uygulaması estetik bir uygulama olup ekzotoksin maddesinin ihtiyaç duyulan bölgeye enjekte edilmesidir. Ekzotoksin, clostridum botulinum adlı bir bakteriden üretilir. Nörotoksit bir protein olan botoks hammaddesi uygulama bölgesinde yumuşak felce yol açmak sureti ile cilt üzerinde gergin bir görünüş sağlar. 

İzole edilmiş toksin madde olan ekzotosinin kullanılması ile botoks uygulaması yüz kırışıklıkları için bilinse de koltuk altı aşırı terleme sorununun çözümü içinde uygulanan estetik bir müdahaledir. Medikal estetik kategorisinde yer alan botoks fiyatları İzmir araştırmasında edinilecek fiyat bilgilerin estetik merkezi tarafından teyit edilmesi uygun olacaktır. Botoks Fiyatları İzmir!

Botoks Nedir?

Sinir uçlarında iletim sağlama görevi olan maddelerin salınımı engelleyerek ciltte düşük şiddetli felç etkisi yaratan botoks uygulaması yüz gerginleştirme ve koltuk altı terlemelerinde uygulanmaktadır.  Botunilum toksini maddesi enjeksiyon ile cilde enjekte edildiğinde sinirler ile kaslar arasında ki etkileşimi durdurur. 

Sinir uçlarında yer alan ve kaslarla bağlı sağlayan maddelerin salınımı ve kaslar arasında bağlantının kopartılması ile cilt gergin bir görünüm elde eder. Bu felce benzeyen uyarım kesici etki sadece uygulama bölgesinde geçerli olup diğer kaslarda etki göstermez. 

Botoks hakkında tüm merak edilenler ve botoks fiyatları İzmir araştırmasının ardından uygun estetisyen ve estetik merkezi seçimi sonrası güvenle uygulanabilecek bir işlemdir. İlk seans ta etkisi nispeden kısa süreli olmakla beraber düzenli aralıklarla yaptırılan botoksların kalıcılığı giderek artar.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks fiyatları İzmir aramaları yanı sıra botoks işleminin nasıl yapıldığı da sıklıkla araştırılan bir konudur. Botoks enjeksiyon aracılığı ile yapıldığı için ağrı ve acı olur kaygısı taşıyan kişilerin sayısı oldukça fazladır. Ancak bu doğru değildir. 

İşlem öncesinde anestetik krem uygulaması yapılmakta ve enjeksiyonun etkileri işlem boyunca hissedilmemektedir. Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi için göz, kaş, alın, dudak çevresine uygulanabileceği gibi yüz ovalinin keskin hatlara dönüştürmek ve terleme sorunları içinde yapılır.

İşlem yapılacak bölgeye göre değişmekle birlikte yaklaşık 20 dakika da tamamlanıyor ve 6 aya kadar etkisi devam edebiliyor. Daha uzun süre kalıcı etki için botoksun belirli zaman aralıklarla tekrar seanslarının yapılmasının yanında güvenilir ve başarılı sonuçlar elde edilen bir estetik çözüm seçeneğidir. Botoks Fiyatları İzmir!

Botoks Yan Etkileri Nelerdir?

Botoksun genel ve yaygın bir yan etkisi yoktur ancak enjeksiyon uygulaması olması sebebi ile uygulama kaynaklı hafif yan etkiler gözlenebilir. Enjeksiyon yerinde şişme, morarma, baş ağrısı gibi hafif şiddetli ve geçici yan etkilerin dışında karşılaşılan başka yan etkisi göz kapağında düşme yaşanmasıdır. 

Tüm bu etkiler kısa süreli ve kendiliğinden iyileşme özelliğindedir. Botoks fiyatları İzmir araştırması yaparken kişilerin ön muayene olmaları ve var ise kullandıkları ilaçlar hakkında bilgi vermeleri gerekir. Hamile ve emziren anneler ile nörolojik bir hastalığı olan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.