Ameliyatsız Burun Estetiği - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği Novar Poliklinik

Güzel Bir Burun İçin Ameliyata Gerek Yok

İnsanları yüzlerinin daha iyi bir görünüm kazanması için burun görünümüne büyük önem verirler. Burundaki aşırı büyüklük ya da aşırı kıvrımlar rahatsızlık hissi verebilmektedir.

 

Bunu ortadan kaldırmak için estetik ameliyatlar yapılmaktadır. Fakat pek çok kişi için ameliyat adının kendisi bile rahatsızlık yaratmaktadır. Bundan dolayı ameliyatsız tedavi yöntemleri geliştirilmiştir.

 

Burun bölgesinde yapılacak düzenlemeler için ameliyat şart değildir. Ameliyatsız bir şekilde burun estetiği yaptırmak mümkündür. İzmir’de Novar poliklinik ameliyatsız burun estetiği konusunda uzun yıllardır İzmirlilere destek vermektedir.

 

Hangi Hastalara Uygulanır?

Ameliyatsız burun estetiği tedavisinin kemiğe ciddi anlamda müdahale edilmesi gereken operasyonlarda uygulanması mümkün değildir. Burun kemiğine müdahale edilecekse ameliyatlı tedavi yöntemlerinden birisi tercih edilmelidir.

 

Fakat burundaki noktalara hacim kazandırılarak çözülecek problemlerde ameliyatsız burun estetiği oldukça etkili bir yöntemdir. Burundaki asimetri problemlerine de bu yöntemle çözüm üretmek mümkündür. Burundaki keskinliği azaltmak, burun ucunun açısını değiştirmek, buruna daha iyi bir simetri kazandırmak için ameliyat olmaya gerek yoktur.

 

Temel Dolgu Bileşeni: Hyalüronik Asit

Ameliyatsız burun estetiğinde kullanılan temel dolgu maddesi hyalüronik asittir. Hyalüronik asit aslında insan vücudunda bulunan temel bir bileşendir. Fakat bu asit zaman içerisinde azalabilmektedir. Ameliyatsız burun estetiği tedavisinde azalan hyalüronik asit yeniden vücuda enjekte edilmektedir. Böylece insan vücudunun kendi kendisini tedavi etmesinin önü açılmaktadır.

 

Kullanılan dolgu malzemesi vücut tarafından yavaş bir şekilde eritilmektedir. Zaman ilerledikçe geriye toksin ya da bunun dışındaki hiçbir yan ürün kalmamaktadır.

 

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her ne kadar uygulanan yöntem ameliyatsız olsa da, tedavinin başarıya ulaşması için dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunmaktadır. Hastanın operasyon sonrasında rutin hayatına dönmesinde hiçbir engel yoktur. Öncelikli olarak tedavinin ardından bir gün gün boyun ağır egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır. İyileşme sürecine zarar vereceği için sigara ve alkol kullanılmamalıdır.

 

Uygulama yapılan bölgeye temastan mümkün olduğunca kaçınılmalıdır. Kan sulandırıcı ilaçlardan belli bir süre uzak durulmalıdır. Bu yöntemde hastanın tedavi sonrasında dikkatli davranmasıyla başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Fakat daha kalıcı sonuçlar için cerrahi müdahalelere başvurmak gereklidir.

Poliklinik Adresi

Alsancak, Kültür Mah., Dr. Mustafa Enver Bey Cd. No:1/1 D:11 KONAK / İZMİR

(0232) 404 44 00
info@novarpoliklinik.com

Çalışma Saatlerimiz

P.tesi - Cuma09:00 - 19:30
C.tesi09:00 - 19:30
PazarKapalı

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

    * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

    Yasal Uyarı

    Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.