fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com

Altın İğne (Golden Needle)

Akustik Dalga Terapisi Novar Poliklinik

Yaşlanmayı Geciktirmek Mümkün

Aşırı güneş ışığına maruz kalmak, yaşlanmak, hava ve çevre kirliliği, ağır çalışma koşulları gibi etkenler cilt üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

 

Fakat vücutta oluşan bu olumsuzluklar ve kötü görüntüler kader değildir. Yirmili yaşlardan itibaren düzenli olarak yaptırılacak vücut bakımıyla insan vücudunun çok daha uzun süre genç görünüme sahip olması sağlanabilmektedir.

 

Kırışıklıklar ve vücut lekelerini cilt bakımıyla azaltmak hatta tamamen ortadan kaldırmak mümkündür. Bunun için son yıllarda kullanılan yaygın yöntemlerden birisi altın iğne (infinity) olmaktadır. Yenilikçi bir uygulama olan altın iğne tedavisi bütün dünyada güvenli bir şekilde uygulanmaktadır.

Fraksiyonel Radyofrekans

Altın iğne tedavisi; fraksiyonel radyofrekans olarak da adlandırılmaktadır. Cildi hem gençleştirmek hem de güzelleştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Lekelenmelerin azalmasını, kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır. Altın iğne (infinity) tedavisi seanslar şeklinde uygulanır.

 

Her kişinin vücut yapısı birbirinden farklı olduğu için uygulanacak seans sayıları uzmanlar tarafından her hasta için özel olarak belirlenmektedir. Cerrahi bir müdahale olmadığı için pek çok kişi tarafından güvenle tercih edilmektedir.

 

Yine cerrahi müdahale olmaması, işlemin ardından gündelik hayata kolay bir şekilde devam edilmesini sağlamaktadır. Böyle olduğu için çalışan bireyler rahatlıkla bu yönteme başvurabilmektedir.

Hangi Durumlarda Uygulanır?

Altın iğne tedavisinin uygulandığı bazı durumlar şunlardır;

  • Yara ve yanık izlerinin tedavisi,
  • Kilo alıp vermeye, hamileliğe, ergenlik dönemindeki büyümelere bağlı oluşan çatlakların giderilmesi,
  • Vücutta oluşan kırışıkların ortadan kaldırılması,
  • Akne, sivilce ve siyah nokta izlerinin tedavisi,
  • Göz ve çevresinde oluşan morlukların iyileştirilmesi,
  • Cilt lekelerinin temizlenmesi,

Bunlar dışında altın iğnenin uygulandığı farklı tedaviler de bulunmaktadır. Novar Polikliniklerine giderek altın iğne tedavisi hakkında çok daha detaylı bilgi almak mümkündür.

 

 

 

Faydaları Nelerdir?

Altın iğne uygulamasının benzer diğer tedavilere oranla farklı avantajları bulunmaktadır. Öncelikle bu tedavide pullanma, kabuklanma ya da soyulma meydana gelmemektedir. Şişlik ve morluk oluşmadığı için dışarıdan uygulama yapıldığı belli olmamaktadır.

 

Uygulama kalıcı etkilere sahiptir. İlk seansın hemen ardından gözle görülür değişimler yaşanmaktadır.  Cerrahi bir müdahale olmadığı için uzun iyileşme süreci gerektirmez. Bundan dolayı gündelik hayatı ve yoğun iş temposunu olumsuz etkilememektedir.

Detaylı Bilgi Almak İster Misiniz? Numaranızı Bırakın, Biz Sizi Arayalım!

    * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.