fbpx
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Akustik Dalga Terapisi

Akustik Dalga Terapisi Novar Poliklinik

Akustik Dalga Terapisi

Selülitlere Karşı Etkili Çözüm

Akustik dalga terapisi ya da uluslararası kısaltmasıyla AWT, cildi pürüzsüz hale getirmek ve sıkılaştırmak için uygulanmaktadır. Bu terapi en fazla selülitlere karşı uygulanmaktadır. Özellikle kadınlar baldır bölgelerinde oluşan portakal kabuğu görünümünden oldukça rahatsız olurlar.

 

Akustik dalga terapisi bu pürüzlü görüntüyü ortadan kaldırmak için etkili bir yöntemdir. Terapinin özünde şok dalgalarının yeni bağ dokusu oluşturmasını sağlamak vardır. Oluşan yeni bağ dokusu pürüzsüz bir görüntüye sahip olmaktadır.

 

AWT Tedavisi

Akustik dalga terapisi sadece İzmir ve Türkiye’de değil, bütün dünyada uygulanmaktadır. Uluslararası kısaltması AWT’dir. Uluslararası sağlık kurum ve kuruluşları bu tedaviyi desteklemekte ve teşvik etmektedir. İzmir’de AWT teknolojisinin uygulandığı merkez Novar Polikliniktir.

 

Novar Polikliniği’nde uzman doktorlar, selülitlerinden rahatsız olan kişileri muayene eder. Muayene işleminin ardından tedavi süreci belirlenir. Gerekli görülmesi durumunda ekstra test, tetkik, ölçümler yapılabilmektedir. Böylece hastaların iyileşmesi için en etkili çözüm ortaya konulmuş olmaktadır.

 

AWT (Akustik Dalga Terapisi)’nin Faydaları

 • Ağrısız bir işlem olduğu için insana rahatsızlık verici bir acı hissettirmez.
 • Cildin sıkılaşmasını sağlayarak, esnek bir yapı ve sıkı bir görünüm kazandırır.
 • Ortalama dört seansın ardından belirgin bir şekilde düzelmeler görülmektedir.
 • On seanslık uygulamalarla kalıcı tedavi sağlanmaktadır.
 • Tedavinin ardından gündelik hayata devam edilebilir. Böylece iş hayatında herhangi bir rahatsızlığa neden olmaz.
 • Vücuttaki çatlaklar ve yara izleri büyük ölçüde azalır.
 • Operasyon sırasında uzun süre hareketsiz kalmaya gerek yoktur.
 • Yapılan muayenelerde uygun doz ve seans sayısı tespit edileceği için yan etki görülmeyecektir.
 • Kalça ve göbek bölgesindeki selülitlere karşı etkili bir tedavidir.

 

Akustik Dalga Terapisi Nasıl Uygulanır?

Akustik dalga terapisi (AWT) uygulanacak kişiye öncelikle tetkikler yapılır. Bu tetkiklerin ardından AWT aleti ile birlikte tedavi yapılır. Tedavi gören kişi uzanır ve AWT aleti ile birlikte işlemler başlamış olur. İlk aşama olarak yağ hücre zararlarının geçirgenlik özelliği arttırılmaya çalışılır.

 

Daha sonra ise yağa basınç uygulanarak hücreden dışarıya çıkması sağlanır. Bütün bunlar kan dolaşımının artmasını sağlar. Yapılan işlemlerin ardından gevşek hale gelmiş baldır bölgesi sıkılaşır ve portakal kabuğu görünümü ortadan kalkar. Böylece selülitlere karşı etkili bir şekilde mücadele edilmiş olur. Akustik Dalga Tedavisi Novar

Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Numaranızı Bırakın Biz Sizi Arayalım!

  * Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Aydınlatma Metnini okudum.

  * Formu gönderebilmek için lütfen üst bölümde yer alan seçenekleri işaretleyin.

  Yasal Uyarı

  Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.