Yazın Lazer Epilasyon - Novar Poliklinik İzmir Poliklinikleri
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Yazın Lazer Epilasyon

Dört Mevsim Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen kıl ve tüylerden başarılı bir şekilde kurtulmada oldukça tercih edilen bir uygulamadır. Lazer epilasyon doğrudan kıl köklerini hedef alan ve etkisi uzun süre devam eden bir yöntemdir. Lazer yönteminde doğrudan kıl kökleri hedef alınmaktadır. Bu sırada lazer ışınları kıl kökünü tahrip ederek kılın temel besin kaynaklarını ortadan kaldırır. Böylece birkaç saniye içerisinde kıl folikülleri etkisini yitirir. Kıl kökleri hedef alındığı için birkaç gün içerisinde kıllar tamamen dökülecektir. Lazer epilasyon sadece kışın ya da bahar aylarında değil her mevsim uygulanabilmektedir. İzmir’de Atakent, Karşıyaka, Alsancak, Bayraklı ve Balçova’da bulunan Novar poliklinik şubeleri yaz mevsiminde de lazer epilasyon konusunda İzmirlilere hizmet vermektedir.

Güneşten Korunun

Yazın lazer epilasyon yapılmaz diye kamuoyunda genel bir algı bulunmaktadır. Ancak bu algı büyük bir yanılgıyı içerisinde barındırır. Çünkü yaz mevsimi, bahar mevsimleri ya da kış mevsimi fark etmeksizin lazer epilasyon sonrası güneş ışınlarından korunmak gerekmektedir. Güneş ışınlarından korunduğu takdirde lazer epilasyon her mevsim başarılı bir şekilde uygulanabilir. Ağda ve diğer geleneksel yöntemlerin yazın kullanılması ne kadar zararlıysa aynı mevsimde epilasyon yaptırmak aynı zarara sahiptir. Bu nedenlerden dolayı yazın gönül rahatlığıyla lazer epilasyon yaptırılabilir. Epilasyon sonrası doğrudan güneş ışınlarına maruz kalınmamalıdır. Eğer güneş ışınlarına maruz kalınacaksa mutlaka yüksek faktörlü koruyucu güneş kremleri kullanılmalıdır. Ayrıca lazer epilasyon uygulanan bölge nemlendirici kremlerle sık sık nemlendirilmelidir. Bu yapıldığı zaman yaz ya da kış fark etmeksizin lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir.

Lazer Epilasyonun Avantajları

Lazer epilasyonların istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanılan geleneksel yöntemlerden çok fazla avantajı bulunmaktadır. Birinci avantajı acı hissinin yok denecek kadar az olmasıdır. İkinci avantaj kısa süre içerisinde vücudun geniş bölgelerine etki edebilmesidir. Bir diğer avantajı kılın doğrudan köklerine müdahale edildiği için köklü bir çözüm olmasıdır. Ayrıca bronzlaşmış beyaz tenli kişilerde ve esmer tenli ciltlerde yaz mevsimlerinde bile bu yöntem başarıyla uygulanabilmektedir.

Nelere Dikkat Edilmelidir

Lazer epilasyon işleminin yaz mevsiminde başarılı olması için dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Öncelikle bu işlemde kıl kökleri hedef alındığı bilinmelidir. Bundan dolayı operasyondan bir ay önce ağda yapılmamalı, cımbızla kıllar alınmamalı, tüy dökücü krem kullanılmamalıdır. Ayrıca operasyon öncesinde güneş ışınlarından uzak kalınmalıdır. Bütün bunlar uygulandığı zaman lazer epilasyon metodu istenmeyen kıllardan kurtulmanız için yeterli olacaktır. Yazın pürüzsüz bir cilde kavuşmak lazer epilasyonla oldukça kolay olmaktadır.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.