Tüm vücut lazerde neler var ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Tüm vücut lazerde neler var ?

Tüm Vücut Lazerde Neler Var?

Tüm vücut lazerde neler var, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için doğru cihaz ile doğru başarıyı  yakalamayı sağlayan cihazdır.  Bu cihazlar tercih edilenler arasında alexandrite yer almaktadır. Diode lazer cihazı genellikle yüz bölgesinde başarı sağlarken alexandrite lazer ise genital bölge, alt bacak bölgesi ve koltuk altı bölgesi için daha çok tercih edilenler arasında yer alır. Alexandrite en acısız olarak bilinip ve  olup çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Lazerde cilt rengi açık olanlar daha iyi sonuç alanlar arasında daha avantajlı konumdadır.

Bunun sebebi ise açık  cilt tiplerinde doz artışın daha kolay olması ve yüksek oranını artıran diğer etkenler arasında yer alır. Ayrıca  kalın ve siyah kıllarda lazer epilasyon daha etkili olur ve koyu kıllar daha iyi sonuç alırken açık ve ince renkli kıllar ise daha az etkili olabiliyor. Genellikle epilasyon da lazer yapılacak olan bölgeye göre  verimliliği değişkenlik gösterebilmektedir. Şöyle ki bacak bölgesinde daha kısa sürede sonuç alırken genital bölgesi, yüz, kol bölgesi daha geç sonuç göstermektedir.  Bayanların lazer epilasyon oranı erkeklere göre daha iyi sonuç gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Tüm vücut lazerde neler var sorusu merak edilenler arasında yer alır. Lazer İle belli dalga boylarında ışın atışları yapılıp burada tam olarak kıl kökleri hedeflenir. Deri altına yapılan atışlar 1 milimetre boyunda ışıklarla istenmeyen tüylerden tamamen mümkün olup kadınlarda hormona sebepler problemi olanlar hariç çünkü biraz daha yanıt almaları zordur.

Tüm vücut bölgeleri sırt, göğüs  alt ve üst kol, alt ve üst bacak kol altı ve genital bölgeyi kapsamaktadır. Kadınlar istenmeyen tüm tüylerden aynı anda zaman kaybı yaşamayıp uygun fiyatta yaptırmaları mümkün olacaktır. Bir diğer merak edilen soru ise lazer öncesi dikkat   edilmesi gereken bilgilerden biri ise lazer yapılmadan önce bronzlaşmamak, ten rengi asıl rengi olması önemli konulardan biridir. Çünkü sonuç alınması da olumsuz etki yapabilir.

Lazer Epilasyon Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayrıca Tüm vücut lazerde neler var ve sonrasında neler yapılmamalı sorusu merak edilen konular arasında yer alır. Öncesinde köklerden tüylerin açılmaması gerekiyor etkili bir sonuç alabilmek için ve tabi sonrasında  en az 1 gün sonra ılık su ile duş  ve 1 hafta sonra kese veya peeling  yapılmalıdır. Lazer epilasyon hakkında bir diğer merak edilen sorular arasında yer alan konu ise  Tüm vücut lazerde neler var ve kaç seans sürdüğüdür. Ancak tüm vücut lazer epilasyon kaç seans olması gerektiği ile ilgili net bilgi verilmemektedir.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilinmesi Gerekenler?

Sadece kaç seans ile başlanmalı bilgisi verilip zamanla ek seans verilip verilmeyeceği ile ilgili bilgilendirme yapılabilmektedir. Kişinin bulunan tüylerin kalınlığı, cilt tipi, tüylerdeki yoğunluk kaç seans olarak süreceğine etki etmektedir. Tüm vücut lazer epilasyon bölgesel işlemleri 6-10 hafta sürmektedir. Talep doğrultusunda bu lazer paketleri daraltılıp belirli bölgeler seçilip tercih edilebilir. Seans süreleri ortama olarak  yüz, çene, bıyık bölgeleri için genellikle 5 – 10 dakika tamamlanırken, diğer kol altı, alt bacak ve üst bacak, sırt bölgeleri 2 ile 3 saate kadar çıkabilmektedir. Bununla birlikte Tüm vücut lazerde neler var lazerepilasyonsırasında acıyı daha az hale getirmek adına tercihe göre buz kullanıla bilinmektedir.  Olup lazer süreleri ve acısı ise cihaza göre farklılık göstermekte işlem seans sayısı ise kişiye göre farklılık gösterip yine cilt yapısına ve kıl kalınlığına göre

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.