Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar

Lazer epilasyon, teknolojik cihazlar ile tüylerin köküne atış yapılıp kısa sürede tüylerden kurtulma sağlayan bir işlemdir. Günlük hayatta oldukça yaygın olup birçok kişinin epilasyon yaptırdığına şahit olabilirsiniz. Hatta tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar, belirli seansların sonunda oldukça etki gördüklerini de gözlerinizle görebilirsiniz.

Tamamen kolaylık sağlayan, ağda, jilet, krem gibi tüy alma aletlerini rafa kaldıracağınız oldukça rahat bir uygulamadır. Yaz-kış uygulanan lazer epilasyonun hiçbir zararı yoktur. Aksine tüylerde uzun süreli kurtulma sağlamakla birlikte kişilere kolaylık sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Acı Hissi; Tamamıyla tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar tarafından söylenen bilgiler ele alınacak olursa, epilasyon uygulaması esnasında acı minimum orandadır. Hatta uygulamayı yaptıranların %70’i ağdaya oranla çok daha az acı çektiklerini söylemektedirler. Bu durum tamamıyla kişinin acı eşiğine bağlıdır. Lazer epilasyon işlemi uygulatan kadınlar ağrıdan ziyade ufak bir ısı hissini yaşadıklarını söylemektedirler. Bu ısı hissiyatı buz lazer ya da üflemeli lazer epilasyon ile zaten minimuma düşürülmektedir. Böylelikle ağrıdan ziyade yaşanan sıcaklık hissi de bu uygulamalar ile sıfıra inmektedir.

Tüylerin Dökülme Süresi; Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar tarafından söylenenler arasında dökülmenin net bir şekilde 6. seans itibariyle tamamen görüldüğünü söylemişlerdir. Kimisi 4. seansta da dökülme yaşarken ortak bilgiler arasında 6.seans sonucunda gözle görülebilir tüylerde dökülme yaşadıklarını belirtmişlerdir. Dökülme durumu hormonal kaynaklı olup kiminde 4.seansta dökülme sağlanırken kiminde 10.seansta dökülme sağlanabilir, bu tamamıyla normaldir. Ayrıca dökülmelerin yaşla da ilgisi vardır. Yani 20 yaşında genç birinin tüyleri 40 yaşında birine oranla daha geç dökülecektir.

Lazer Epilasyon Sonrası Bakımlar; Lazer epilasyon sonrası bakımı eksik edenler bu durumdan oldukça acı çektiğini söylemişlerdir. Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar, seans sonrasında özellikler yaz aylarındalarsa mutlaka güneşten korunmaları gerektiklerini ve günlük hayatlarında güneşe çok maruz kalmamaları gerektiklerini söylemişlerdir. Aynı şekilde bu durum uzman hekimler tarafından da önerilmemektedir. Kısacası, epilasyon yaptıranlar çok sık güneşe çıkmamalıdır aksi halde vücutlarında kızarıklık, yanık gibi durumlarla karşılaşabilirler. Mecbur kaldığınız durumlarda ise güneş kremi kullanmanızda fayda var. Bu yüzden epilasyon yaptırıyorsanız çantanızdan güneş kremini eksik etmeyin.

Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Tüm vücut lazer epilasyon uygulaması yaptıranların yorumları arasında sıklıkla olumlu olanlara rastlamak mümkün. Kimisi 7.seansta bittiğini söylerken, kimisi 3.seansta gözle görülebilir değişiklik olduğunu söylemiştir. Acı hissinin minimumda olduğunu, lazer epilasyonların klimalı ortamlarda yapılacağı için soğuk ortamla birlikte o hissin de kalmadığını söyleyenler olmuştur.

Aynı şekilde ağrıya dayanamayıp bırakanlara da rastlamak mümkündür. Bu durum yukarıda bahsedildiği gibi, tamamıyla kişinin acı eşiğine bağlıdır. Acı olsa bile yalnızca şunu düşünebilirsiniz, kısa sürede tamamıyla kurtulmak mı yoksa uzun sürede tüylerden hiç kurtulamamak mı? Kimse ikinci seçenekle uğraşmak istemeyeceği için lazer epilasyon müşterileri günden güne artmaktadır.

Epilasyon Yaptıracağınız Klinik Önemlidir

Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar tarafından söylenen bir diğer yorumlar gittikleri klinik hakkında olmuştur. Her klinik ne yazık ki başarılı olamamakla birlikte eski tip cihazlardan dolayı işlemleri daha acılı ve uzun sürede yapmaktadır. Bu durum dolayısıyla müşterileri kaçırmakta ve tüylerin dökülmesini engellemektedir. 

 Kliniğimiz tamamıyla yeni, sıfır ve en kaliteli cihazlar ile Covid-19 koşullarına dikkat edilerek yapılmaktadır. Her seans öncesi epilasyon başlıklarımız, müşterilerimizin odaları detaylıca temizlenmektedir. Hijyene oldukça önem veriyorsanız ve en iyi koşullarda lazer epilasyon işlemini tamamıyla güvenilir bir şekilde yaptırmak istiyorsanız kliniğimizden rahatlıkla hizmet alabilirsiniz. 

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.