Tüm vücuda lazer kaç saat sürer ? - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Tüm vücuda lazer kaç saat sürer ?

Tüm Vücuda Lazer Kaç Saat Sürer ?

Tüm vücuda lazer kaç saat sürer sorusu, lazer Yaptırmak isteyen çoğu kişinin merak ettiği bir sorudur.  Lazer epilasyon süreleri daha çok kişinin fiziksel özellikleri ile de ilgilidir. Çünkü bu süreler bölge büyüklüğüne göre de değişiyor. Kilo ve boyun etkili olduğu lazer epilasyonda süreler farklılık gösterir.

Ayrıca yoğun kılın bulunduğu bölgelerde de seyrek kıla göre seans süresi uzayabilir.  Kilolu ve uzun boylu kişilerde lazer, daha kısa boylu ve zayıf kişilere göre daha uzun sürer. Fakat tüm vücut lazer süresi genellikle 1 saat ila 2 buçuk saat arasında sürüyor. 

Lazer Epilasyon Süresinin Lazer Cihazları ile İlgisi Var mı?

Tüm vücut lazer kaç saat sürer sorusunun cevabı lazer epilasyon cihazlarının özelliğine göre değişiyor. Kimi zaman bazı cihazların özelliğine göre süreler değişebilir. Çünkü bazen dört beş seansta bile kişilerin tüylerinde ciddi bir seyrelme olabilir. Bu durumda lazer süresi kısalır. Lazer cihazlarının özellikleri ve tüyleri kısa sürede bitirmesi oldukça önemlidir. 

Tüm vücut seanslar zaman alsa da başarılı sonuçlar elde edilir. Pek çok kişi tüylerinden tamamen kurtulmak ister. Bunun için de lazer etkili bir yöntemdir. Neredeyse kalıcı bir çözüm sağlayan lazerler, genelde tüm vücuda yaptırılıyor. Bu yüzden de pek çok insan tüm vücut lazer kaç saat sürer sorusunun cevabını merak ediyor. 

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon seans sayısı kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bu durumu etkileyen faktörler arasında kıl yapısı ve yoğunluğu, yaş, ten yapısı, kilo ve hormonal durumlar bulunuyor. 

Genelde ince ve seyrek köklü tüylü kısımlar 4 5 seans gibi zamanlarda biterken, daha kalın ve yoğun kıl kökü olan bölgeler 10 seansa kadar lazere ihtiyaç duyabilir. Son teknoloji kullanılan lazer epilasyon cihazları, daha kısa seans süreleri ile de sonuç verebilir. 

Her insanın kıl tipi ve ten rengi birbirinden farkı olduğu için kişiden kişiye de seans sayıları farklılık gösterebilir. Bu yüzden lazer işlemine başlamadan önce kişilerin kıl yapısı öncelikle inceleniyor. Daha sonra kişiye kaç seansta kılların biteceği bilgisi verilir.  Tüm vücut lazer kaç saat sürer sorusunda, kişinin vücudundaki etkenlerde belirleyici rol oynuyor. 

Lazer Epilasyon Seans Aralıkları 

Tüm vücut lazer kaç saat sürer sorusu pek çok kişinin aklındadır. Bunun yanı sıra seans aralıkları da merak edilen bir detaydır.  Lazer epilasyon seansları genelde dört hafta gibi bir süre ara ile yapılır. Fakat bazı durumlarda sekiz haftaya kadar uzayabilir.

Bu durum vücut bölgelerinde daha sık olur. Fakat tüm vücut lazer epilasyon sürelerinde genelde dört hafta aralık belirleniyor. Özellikle kıl köklerinin yeniden çıkmaya başladığı zaman lazer zamanının geldiği düşünülebilir. Süreler genellikle hem erkekler hem de kadınlar için birbirine yakındır. 

Lazer Epilasyon Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Lazer epilasyon öncesi belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Lazere başlamadan önce bronzlaşmamak gerekir. Kişinin ten rengi orijinal halinde olması önemli bir noktadır. Lazer epilasyon öncesi tüyleri kökünden almamak gerekir. Lazer cihazının tüy köklerini görerek yakması gerekir. Ayrıca lazer işleminden bir hafta kadar sonra ılık bir duş ve vücuda kese yapmak önerilir. Bu şekilde tüylerin daha kısa sürede dökülmesi sağlanır. Lazerden çıktıktan hemen sonra güneş ışığına maruz kalmamak gerekir. Güneş kremi kullanarak dışarı çıkmak daha doğru olur.  Tüm bu noktalara dikkat edildiği sürece başarılı bir lazer epilasyon sonucu elde etmek mümkündür. 

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.