Sağlık Bakanlığı Onaylı Lazer Epilasyon Merkezleri - Novar Poliklinik İzmir
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Sağlık Bakanlığı Onaylı Lazer Epilasyon Merkezleri

Sağlık Bakanlığı Onaylı Lazer Epilasyon Merkezleri

İstenmeyen tüyler herkesin ortak sorunlarından biridir. Bu tüylerden kurtulmak için evde uygulanan çeşitli yöntemler vardır. Bu yöntemler çok zaman almakla birlikte kalıcı bir çözüm de sağlamamaktadır. Bu sebeple son zamanlarda lazer epilasyon uygulaması oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Lazer epilasyon bayan erkek herkesin tercih ettiği bir uygulamadır.

Lazer epilasyon, kıl köklerine lazer ışınıyla müdahale edilerek kıl köklerinin tahrip olmasını sağlayan bir yöntemdir. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır.

Dolayısıyla çok fazla talep vardır. Artan talep doğrultusunda lazer epilasyon işlemini yapan birçok merkez vardır. Bu merkezlerin ne kadar güvenilir olduğu da oldukça önemlidir. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon merkezleri tercih edilmelidir.

Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon uygulaması, istenmeyen bölgedeki kıl köklerinin lazer ışınlarıyla yakılması şeklinde uygulanan bir yöntemdir. Kıl köküne gönderilen ışınla beraber, kıl kökündeki hücreler tahrip edilir ve kılların tekrar çıkması engellenir. Bu doğrultuda istenmeyen tüylerden tamamen kurtulmak mümkün hale gelir.

Tek seferde uygulanan seansla kurtulmak mümkün değildir. Bu sebeple yapılan işlemin birkaç seans şeklinde uygulanması gerekir. Lazer epilasyon uygulamasında herhangi bir acı hissedilmez. Lazer uygulaması yapılırken soğuk bir üfleme gerçekleştirilir. Dolayısıyla kişi çok fazla acı hissetmez.

Uygulama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapıldıktan sonra uygulanan bölge, en az iki gün boyunca güneş ışınları ile temas etmemelidir. Uygulama yapıldıktan hemen sonra ya da öncesinde solaryuma girilmemesi gerekir. Uygulama yapılan bölge yüz bölgesi ise güneş kremi kullanmadan güneşe çıkmamak gerekir.

Uygulanan bölgede herhangi bir renk değişimi görülürse uygulamaya ara verilmelidir. Cildi tahriş edecek peeling ya da kese gibi sert uygulamalar yapılmamalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon merkezleri bu konularda gerekli bilgileri verir.

Lazer epilasyon uygulaması yapıldıktan sonra 10 ya da 20 gün içinde tüyler tekrar çıkarsa bu konu işe yaramadığı anlamına gelmez. Kısa bir süre içerisinde çıkan tüyler kendiliğinden tekrar dökülür. Uygulama ortalama 4 ile 8 hafta sürebilmektedir. Uygulama başladıktan sonra ara verilmemeli düzenli olarak devam edilmelidir.

Sağlık bakanlığı onaylı lazer epilasyon merkezleri

Lazer Epilasyon Uygulaması Nerede Yaptırılmalıdır?

Nerede yaptırılması gerektiği en önemli konulardan biridir. Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon merkezleri dışında bu işlemi yapan çok sayıda kurum mevcuttur. Bu kurumlar gerekli eğitimleri almadan uygulama yapabilmektedir. Dolayısıyla yapılan işlem doğru uygulanmadığı için istenilen sonucu vermeyecektir. Doğru uygulanamayan lazer epilasyon yöntemi kişinin sağlığını da tehdit edebilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı lazer epilasyon merkezi olan novar poliklinik bu konuda her türlü donanım ve tecrübeye sahiptir. Gerekli eğitimleri alan personel işinde uzmandır. Novar poliklinik Sağlık Bakanlığı tarafından denetlenir. Doğru ürünler ile doğru uygulamanın yapıldığı bir yerdir. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek bir kurumumuzdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.