Saç Ekimi - Novar Poliklinik İzmir Saç Ekimi Merkezi
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Saç Ekimi

Saç ekimi hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen estetik işlemlerinden biri haline gelmiştir. Bu işlemi yaptırırken ya da yapmadan önce kriterleri yerine getirmek gerekir. Saç dökülmesi çağımızın en çok karşılaşılan saç problemlerinden biridir. Her insanda da farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkar. Saç dökülmesi kadınlar ve erkekler arasında da sebep bakımından farklılık gösterir. 

Saçların çok ciddi bir şekilde dökülmesi durumunda saç ekim işlemi devreye girer. Saç ekimini yaptırarak son derece  sağlıklı ve canlı bir saç görünümüne  ulaşmış olursunuz. Saç ekim işlemi sonrasında dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunur. Dikkat edilmediği takdirde başarısızlık ile sonuçlanır ve dökülen saçların yerine yenisi çıkmaz Saç ekimini doğru bir şekilde gerçekleştirmek 1 hafta ile 3 ay arasında saçların yeniden çıkması ile sonuçlanır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda ön plana çıkan işlemlerden biri olduğu için bu işlemin nasıl yapıldığı merak konusu haline gelmiştir. Saç ekimini yaparken ilk olarak işlem öncesi yapılması gerekenleri göz önünde bulundurmak gerekir. Saç ekimi işleminden önce kan sulandırıcı ilaçları bırakmak gerekir. Saç ekimi işleminden önce saçlara ve saç derisine hiçbir işlem uygulanmamalıdır. Saç ekimi işlemi 30 ila 45 dakika arasında süren bir işlem olup son derece etkili sonuçlar vermektedir. 

Ense bölümünden alınan canlı kıl hücreleri dikkatli bir şekilde çıkarılır. Daha sonra dökülen saç derisine bu kıl kökleri konulur. Dikkatli davranılmadığı zaman saç kökleri canlılığını yitirir ve saç ekiminin gerçekleşmesi mümkün olmaz. Saç ekimini gerçekleştirirken iğneler batırılır. Lokal anestezi ile bu işlem acısız bir şekilde gerçekleşir. Saç telleri çok yavaş bir şekilde köklerin içerisine bırakılır ve böylece saç kökleri saç tellerini benimsemiş olur. Bazı saç telleri kökler ile uyum gösterip yapılırken bazı saç telleri uyum gösteremediği için dökülmeye başlar.

Saç Ekimi İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saç ekimi sonrasında da dikkat edilmesi gereken pek çok husus yer alır. Saç telleri saç köklerine bırakıldığı andan itibaren belirli kurallara uymak gerekir. Dikkat edilmesi gereken ilk husus saçları belirli bir süre ıslatmamaktır. 3 ila 4 gün arasında saçlara su değirmemek gerekir. Saç ekimi sonrasında dikkat edilmesi gereken diğer bir olay ise yastık seçimidir. 

Sert olan yastık kumaşları tercih edilir ise saç telleri köklere tutunamaz ve dökülme durumu söz konusu olur. Saç ekimini yaptırdıktan sonra saçlarınızı yıkarken çok soğuk ya da çok sıcak sudan kaçınmanız gerekir. Aynı zamanda saç köklerinize düzenli olarak doktorun verdiği kremi uygularsanız kısa süre içerisinde iyileşme durumu söz konusu olur. Kullanılan şampuanın içerisinde pareben ve tuz bulunmaması konusunda da çok dikkatli davranmak gerekir. Doğal içerikli şampuanlar daha faydalı olacaktır.

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.