Bölgesel İncelme Power Plate İzmir - Novar Poliklinik İzmir Poliklinikleri
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30(0232) 404 44 00info@novarpoliklinik.com
Bize Güvenen
500,000+ İnsan
20 Yıllık Tecrübe
Uzman Doktor ve Hemşireler
Sağlık Bakanlığı Onaylı
Güven, Kalite, Hijyen

Power Plate İzmir

Bölgesel İncelme

Power plate izmir insan vücudunun uygulandığı bölgesine güçlü bir vibrasyon etkisi yaratarak, insan vücudundaki yer çekimini yaklaşık altı kata çıkartan bir uygulamadır. Üretilen fiziksel vibrasyon kaslara enerji olarak transfer edilmektedir. Saniyede kasların onlarca kez gerilip gevşemesi sağlanır. Vücuttaki bu hareketlenmeler tendonların gerilmesini sağlar. Böylece vücuttaki kasların büyük çoğunluğu uyarılmış olur. Power plate uygulamasında uzun yıllardır başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu başarılı sonuçlardan dolayı spor, medikal, kozmetik, estetik, güzellik, fitness, rehabilitasyon, sağlıklı hayat, fiziki tedavi ve cilt bakımı gibi pek çok alanda sık bir şekilde power plate kullanılmaktadır.

Doğum Sonrası Gevşeyen Kaslar

Kadınlar doğum yaptıktan sonra kaslarında meydana gelen gevşemelerden büyük rahatsızlık duyarlar. Bu rahatsızlıkları giderebilmek adına power plate uygulamasına başvurulmaktadır. İzmir’de doğum sonrası gevşeyen kasları sıkılaştırmak için power plate uygulamasını yapan sağlık kuruluşlarının başında Novar Poliklinik gelmektedir. Novar Poliklinik bünyesinde bulunan uzmanlar power plate izmir konusunda oldukça tecrübelidir. Gebelik sonrasında vücutlarını sıkılaştırmak isteyenlere yol gösterici olmakta ve onlar için en uygun tedavi yönteminin belirlenmesinde yardımcı olmaktadırlar.

Power Plate’in Faydaları

 • Vücuda esneklik kazandırmaktadır.
 • Vücuttaki bütün kasların uyarılmasıyla birlikte kasların daha etkili çalışmasını sağlamaktadır.
 • Kan akışını hızlandırır.
 • Vücuttaki oksijen miktarını arttırır.
 • Selülitlere karşı etkili olarak baldır bölgesindeki portakal kabuğu görünümüne son verir.
 • Kolajen üretilmesini sağlar
 • İnsanı stresten arındırır.
 • Derinin altındaki yağ dokusunu azaltır.
 • Yüz kaslarının güçlenmesini sağlar.
 • Vücudun tonik dengesini ayarlayarak dokuları sıklaştırır.
 • Kalp atış hızına etki etmediği için vücuda ek olarak bir yük getirmez.
 • Kas gevşekliğini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
 • Fitness programlarında ısınma amacıyla kullanılabilir. Böylece sporcuların ana çalışma programlarına ayırdıkları zaman artmış olur.
 • Eklem bağlarına güç kazandırır.

Bütün bu sayılanların yanı sıra power plate uygulamasının en önemli faydalarından birisi kemik erimesini azaltmasıdır. Bu yöntem uygulandığında kemik yoğunluğunda önemli miktarda artış yaşanmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre menapoz sonrasında kemik erimesi oranı power plate uygulanmış bünyelerde çok daha azdır. Power plate sadece uygulandığı bölgede sıkılaşma sağlamakla kalmamakta, aynı zamanda kemik sağlığına da katkı sağlamaktadır.

Önceki HaberSonraki Haber

Önerilen Haberler

Yasal Uyarı

Bu site KİŞİLERİ BİLGİLENDİRMEK AMACIYLA HAZIRLANMIŞ OLUP, SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. Tanı ve tedavi mutlak bir doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi işlemlerdir SİTEDEKİ BİLGİLER Hİç BİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VEYA TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye, kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar. Tıp bilgileri, kullanılan tanı ve tedavi gereçleri hızla değişilmektedir. Bir bilgi, yöntem veya gereç çok kısa sürede terk edilebilir. Ayrıca tıpta aynı sonucu almaya yönelik olan, farklı teknik ve bilgiler, değişik uygulamalar olabilir. Tanı ve tedavide doktorun kişisel deneyimi, yetenekleri belirleyici bir faktördür. Aynı konu hakkında farklı görüşler olması mümkündür. Bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi gereklidir. Sitede, ziyaretçilerini aydınlatmak amacıyla yapılan bazı ön bilgiler yayınlanmaktadır.